Další nová Škoda nafocena bez maskování. Bude nejluxusnější, nejstylovější, nejdražší

Další SUV české značky chce zaujmout svou dynamikou, tedy alespoň vizuální. Špionážními snímky je potvrzené i jeho jméno, Kodiaq GT.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Další nová Škoda nafocena bez maskování. Bude nejluxusnější, nejstylovější, nejdražší

17.7.2018 | Petr Prokopec | 85 příspěvků

Další SUV české značky chce zaujmout svou dynamikou, tedy alespoň vizuální. Špionážními snímky je potvrzené i jeho jméno, Kodiaq GT.

Není žádným tajemstvím, že Škoda chystá druhou verzi svého vrcholného SUV Kodiaq. S přídomkem GT zahraje na strunu dnes módních SUV-kupé a nejprve se bude prodávat v Číně, i když by jej značka ráda hned nabídla i v Evropě. Vyřešit však musí problémy s výrobní kapacitou. Než se tak stane, musí se fanoušci značky obrnit trpělivostí, a to opravdu důkladně - Kodiaq GT se totiž ukázal na prvních fotkách a jak se dalo čekat, vypadá lákavě.

Jak je ze snímků patrné, ke změnám došlo hlavně od středového sloupku dozadu. Jiná je střešní linie, která s výraznějším sklonem přechází do víka zavazadelníku. Máme tu také větší střešní spoiler či přeprofilované boční prahy, kterou jsou navíc stejně jako spodní části předního a zadního nárazníku lakovány ve stejné barvě jako zbytek karoserie. Opomenout pak nesmíme ani odlišné světlomety.

GT díky těmto modifikacím vypadá o poznání sportovněji než standardní Kodiaq, spojen ale bude s trochu menší praktičností. Ač totiž zůstal zachován rozvor 2 791 milimetrů a šířka 1 883 mm, v rámci ostatních rozměrů došlo ke změnám. S délkou 4 634 mm je novinka o chlup kratší než již nabízený model, s výškou 1 649 mm je pak navíc o podstatných šest centimetrů nižší.

Tyto úpravy zredukovaly prostor nad hlavou na zadních sedadlech a zároveň jsou důvodem, proč Škoda nevyrukuje se sedmimístným GT. Neznamená to ale, že byste se museli vzadu tísnit jako v BMW X4. Rovněž v zavazadelníku lze počítat s nadstandardním prostorem, přesná data ale prozatím k dispozici nemáme. Oficiálně publikovaná ale budou ještě letos.

Přesunout se tedy můžeme na druhý konec vozu, tedy pod kapotu. Zde bude na čínském trhu k dispozici pouze přeplňovaný benzinový dvoulitrový čtyřválec, ovšem ve dvou naladěních - první počítá se 186, druhé pak s 220 koňmi. Jejich přenos pokaždé bude zajišťovat sedmistuňový dvouspojkový automat, standardem pak má být rovněž i pohon všech kol.

Auto má vstoupit na trh jako nový vrcholný model značky, takže krom stylu přidá i spoustu výbavy a adekvátní cenu, která by měla být v rámci nabídky Škody nejvyšší. Na detaily si ale budeme muset počkat, přičemž je otázkou, zda Škoda vůz oficiálně odhalí až na podzim na autosalonu v Kantonu (Guangzhou) či ještě během letních prázdnin.


Další nová Škoda nafocena bez maskování. Bude nejluxusnější, nejstylovější, nejdražší - 1 - Skoda Kodiaq GT 2018 nove spy foto 03Další nová Škoda nafocena bez maskování. Bude nejluxusnější, nejstylovější, nejdražší - 2 - Skoda Kodiaq GT 2018 nove spy foto 04Další nová Škoda nafocena bez maskování. Bude nejluxusnější, nejstylovější, nejdražší - 3 - Skoda Kodiaq GT 2018 nove spy foto 05Další nová Škoda nafocena bez maskování. Bude nejluxusnější, nejstylovější, nejdražší - 4 - Skoda Kodiaq GT 2018 nove spy foto 01Další nová Škoda nafocena bez maskování. Bude nejluxusnější, nejstylovější, nejdražší - 5 - Skoda Kodiaq GT 2018 nove spy foto 02Další nová Škoda nafocena bez maskování. Bude nejluxusnější, nejstylovější, nejdražší - 6 - Skoda Kodiaq GT 2018 nove spy foto 06Další nová Škoda nafocena bez maskování. Bude nejluxusnější, nejstylovější, nejdražší - 7 - Skoda Kodiaq GT 2018 nove spy foto 07Další nová Škoda nafocena bez maskování. Bude nejluxusnější, nejstylovější, nejdražší - 8 - Skoda Kodiaq GT spy bez maskovani 01
Škoda Kodiaq GT vypadá opravdu lákavě. Není proto divu, že jej značka chce nabídnout i Evropě, zatím ale nemá, kde ho tu vyrábět

Zdroj: Autohome China

Petr Prokopec

Diskuze 85 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama