- -

Duster Adventure je nová edice pro dobrodruhy, kterou vám Dacia neprodá

Rumunské SUV s míří do prodeje ve zvláštní verzi, která má dobrodružství už ve svém jméně. Nečiní tak ale ani v Evropě, ani pod vlastním jménem.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Duster Adventure je nová edice pro dobrodruhy, kterou vám Dacia neprodá

17.10.2016 | Petr Prokopec | 8 příspěvků

Rumunské SUV s míří do prodeje ve zvláštní verzi, která má dobrodružství už ve svém jméně. Nečiní tak ale ani v Evropě, ani pod vlastním jménem.

V poslední době se hojně mluví o druhé generaci Dacie Duster. Tu jsme očekávali již na autosalonu v Paříži, nicméně do francouzské metropole rumunské SUV nakonec nedorazilo. Čest nejspíše bude mít až Ženeva, do té doby ovšem hodlá výrobce stávajícímu provedení dodat ještě o trochu více lesku. Postupně tak vylézají na povrch nové limitované edice. Francie dostala sérii Black Touch, Češi mohou kupovat Blackshadow a Exception.

Indie, kde se Dacia Duster prodává s logem Renaultu, se pro změnu může těšit na příchod edice Adventure. Také v tomto případě dostane černě lakované doplňky, které spočívají v ochranných lemech karoserie nebo čelní masce, podstata je ale jinde. Tohle auto má okolí ukazovat, jaký je majitel dobrodruh, a tak tu máme i prvky činící vzhled vozu poněkud drsnějším. Zejména jde o odlišný přední nárazník s extra párem mlhovek a oranžově lakovaným plátem ve spodní části. Stejný odstín, zvaný Outback Bronze, zdobí také střešní ližiny.

Mimo to jsou součástí paketu dvoubarevná litá kola či grafické polepy na koncovém sloupku, zatímco do kabiny se nastěhovalo modré čalounění ve stylu džínoviny. Také zde přitom najdeme oranžové doplňky, a sice v oblasti výdechů klimatizace a přístrojového štítu. Kromě toho jsou ve stejném odstínu také švy, jež nezdobí pouze sedadla, ale také kůží obšitý volant.

Mechanicky je vše při starém, nicméně zmínit musíme jisté omezení. Duster Adventure Edition je k mání pouze s 1,5litrovým turbodieselem, který dává k dobru 86 nebo 110 koní. U obou variant lze sáhnout jen po manuální převodovce, která je u slabšího modelu spojena s pohonem předních kol, u silnějšího ovšem nechybí systém 4x4.

U nás můžete... zkusit zavolat do Dacie, jestli by takové auto též nenabídla. Teoreticky by s tím nemuselo být problém, i vozy vyrobené v indických továrnách značky se v Evropě prodávají, nejlepší pověst ovšem nemají.

Duster Adventure je nová edice pro dobrodruhy, kterou vám Dacia neprodá - 1 - Renault Duster Adventure Edition 2016 prvni sada 01Duster Adventure je nová edice pro dobrodruhy, kterou vám Dacia neprodá - 2 - Renault Duster Adventure Edition 2016 prvni sada 02Duster Adventure je nová edice pro dobrodruhy, kterou vám Dacia neprodá - 3 - Renault Duster Adventure Edition 2016 prvni sada 03Duster Adventure je nová edice pro dobrodruhy, kterou vám Dacia neprodá - 4 - Renault Duster Adventure Edition 2016 prvni sada 04Duster Adventure je nová edice pro dobrodruhy, kterou vám Dacia neprodá - 5 - Renault Duster Adventure Edition 2016 prvni sada 05Duster Adventure je nová edice pro dobrodruhy, kterou vám Dacia neprodá - 6 - Renault Duster Adventure Edition 2016 prvni sada 06Duster Adventure je nová edice pro dobrodruhy, kterou vám Dacia neprodá - 7 - Renault Duster Adventure Edition 2016 prvni sada 07Duster Adventure je nová edice pro dobrodruhy, kterou vám Dacia neprodá - 8 - Renault Duster Adventure Edition 2016 prvni sada 08
Renault Duster Adventure Edition je novou speciální verzí, která bude k mání pouze na indickém trhu

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 8 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše