Duster Extreme a Sandero RS GP jsou extrémisté, které u Dacie nedostanete

Rumunské modely nabízené s francouzským logem se nově ukazují v koncepčním hávu. Jeden odkazuje na F1, druhý je jako doma mimo silnice.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Duster Extreme a Sandero RS GP jsou extrémisté, které u Dacie nedostanete

9.11.2016 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Rumunské modely nabízené s francouzským logem se nově ukazují v koncepčním hávu. Jeden odkazuje na F1, druhý je jako doma mimo silnice.

Ještě jednou se dnes vrátíme do brazilského Sao Paula, kde včera otevřel své brány tamní autosalon. Na tom se již představil Volkswagen Gol GT či Honda WR-V, nyní pro změnu zamíříme na stánek Dacie. Ta ovšem na jihoamerických trzích neoperuje přímo pod svým logem, místo toho používá emblém poněkud „prémiovějšího“ Renaultu. A právě pod hlavičkou této značky byly odhaleny koncepty Sandero RS Grand Prix a Duster Extreme.

První zmíněný vůz staví na již existujícím sportovním hatchbacku, který bohužel v evropské nabídce nefiguruje. Ke svému pohonu totiž sice na jedné straně využívá nepříliš závratných 150 koní, za jejich produkci je ovšem zodpovědná dvoulitrová atmosférická jednotka. Tedy motor, který si příliš netyká s normovanými testy NEDC a tedy vykazuje vyšší než žádoucí spotřebu a emise CO2.

Tento agregát zůstal pod kapotou konceptu nezměněn, měnilo se ovšem vyznění exteriéru a interiéru. V obou případech stály hatchbacku inspirací monoposty Formule 1, i když nikoliv ty aktuální. Místo toho se brazilská pobočka shlédla v provedení, které bylo odhaleno ještě před počátkem letošní sezóny a jenž sází především na černou. Stávající vůz ji ale nahradil dominantní žlutou.

Kromě odlišných válečných barev, s nimiž souvisí i zatmavení světlometů, ovšem k žádnému výraznějšímu odklonu nedošlo. Je tedy velmi pravděpodobné, že Sandero RS Grand Prix zamíří do prodeje jako speciální výbava. My se proto můžeme přesunout k druhému konceptu Duster Extreme, v jehož případě je již odklon od série mnohem výraznější.

Máme tu totiž upravený bodykit, se kterým dorazila specifická litá kola osazená off-roadovými pneumatikami. Lepší průchodnost náročným terénem umocňuje ještě vyšší světlá výška či modifikované nárazníky navyšující nájezdové úhly. Vše pak uzavírá střešní světelná rampa osazená diodami a či sání motoru vyvedené směrem vzhůru kvůli lepší brodivosti.

Pod kapotou se stejně jako u předchozí studie nic nemění, také v tomto případě tedy máme tu čest s dvoulitrovým benzinovým čtyřválcem. Ten je ovšem spárován s pohonem všech kol. Kromě toho lze počítat také s modifikacemi v interiéru, které taktéž míří off-roadovým směrem, kabinu nám ovšem Renault již neukázal.

I v tomto případě by mohlo dojít na sériovou výrobu, ani tentokrát ale nepočítejte s tím, že byste takové auto dostali přímo od Dacie. Jihoamerická nabídka automobilek si jde tak trochu svou cestou...

Duster Extreme a Sandero RS GP jsou extrémisté, které u Dacie nedostanete - 1 - Renault Sandero RS Grand Prix a Duster Extreme 01Duster Extreme a Sandero RS GP jsou extrémisté, které u Dacie nedostanete - 2 - Renault Sandero RS Grand Prix a Duster Extreme 02Duster Extreme a Sandero RS GP jsou extrémisté, které u Dacie nedostanete - 3 - Renault Sandero RS Grand Prix a Duster Extreme 03Duster Extreme a Sandero RS GP jsou extrémisté, které u Dacie nedostanete - 4 - Renault Sandero RS Grand Prix a Duster Extreme 04Duster Extreme a Sandero RS GP jsou extrémisté, které u Dacie nedostanete - 5 - Renault Sandero RS Grand Prix a Duster Extreme 05Duster Extreme a Sandero RS GP jsou extrémisté, které u Dacie nedostanete - 6 - Renault Sandero RS Grand Prix a Duster Extreme 06Duster Extreme a Sandero RS GP jsou extrémisté, které u Dacie nedostanete - 7 - Renault Sandero RS Grand Prix a Duster Extreme 07Duster Extreme a Sandero RS GP jsou extrémisté, které u Dacie nedostanete - 8 - Renault Sandero RS Grand Prix a Duster Extreme 08
Renault se na autosalonu v Sao Paulu vytasil hned se dvěma specifickými koncepty Dacie. Sandero RS Grand Prix hraje na sportovní notu...

Duster Extreme a Sandero RS GP jsou extrémisté, které u Dacie nedostanete - 9 - Renault Sandero RS Grand Prix a Duster Extreme 09Duster Extreme a Sandero RS GP jsou extrémisté, které u Dacie nedostanete - 10 - Renault Sandero RS Grand Prix a Duster Extreme 10Duster Extreme a Sandero RS GP jsou extrémisté, které u Dacie nedostanete - 11 - Renault Sandero RS Grand Prix a Duster Extreme 11Duster Extreme a Sandero RS GP jsou extrémisté, které u Dacie nedostanete - 12 - Renault Sandero RS Grand Prix a Duster Extreme 12Duster Extreme a Sandero RS GP jsou extrémisté, které u Dacie nedostanete - 13 - Renault Sandero RS Grand Prix a Duster Extreme 13Duster Extreme a Sandero RS GP jsou extrémisté, které u Dacie nedostanete - 14 - Renault Sandero RS Grand Prix a Duster Extreme 14Duster Extreme a Sandero RS GP jsou extrémisté, které u Dacie nedostanete - 15 - Renault Sandero RS Grand Prix a Duster Extreme 15Duster Extreme a Sandero RS GP jsou extrémisté, které u Dacie nedostanete - 16 - Renault Sandero RS Grand Prix a Duster Extreme 16
...Duster Extreme pak na tu off-roadovou

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše