Reklama

Honda WR-V plně odhalena, přebujelý Jazz je přitažlivý jen jménem

Za nové SUV Hondy je zodpovědná brazilská pobočka značky. Ta snahu o vizuální agresi možná až přehnala, uvnitř chce ohromit prostorem.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Honda WR-V plně odhalena, přebujelý Jazz je přitažlivý jen jménem

9.11.2016 | Petr Prokopec | 5 příspěvků

Za nové SUV Hondy je zodpovědná brazilská pobočka značky. Ta snahu o vizuální agresi možná až přehnala, uvnitř chce ohromit prostorem.

Včerejším dnem odstartoval autosalon v brazilském Sao Paulu. Na něm přitom nedebutuje pouze VW Gol GT, ale rovněž nová Honda WR-V. Tu jsme si mohli částečně představit již před zhruba třemi týdny, kdy Japonci pustili do světa první oficiální ilustraci. Na jejím základě jsme přitom očekávali kurážně stylizované SUV, jehož absence na evropských trzích bychom mohli litovat. Pohled na reálnou karoserii ale naznačuje, že kapesníky můžeme klidně schovat v kapse.

Novinka navržená jako vůbec první vůz brazilskou pobočkou Hondy stojí na základech modelu Jazz, počítat tedy můžeme se zhruba čtyřmetrovou délkou. Ta se logicky projevuje na poněkud nevyrovnaných proporcích, což ještě dále umocňuje snaha o maximální vizuální agresi. Křivek, záhybů a prolisů je ovšem přespříliš, výsledek tak vypadá jako dort pejska s kočičkou.

Vzhled je však záležitostí individuální, řadě lidí tak WR-V může připadat přitažlivé. Jistě s námi ale budete souhlasit, že k naplnění svého názvu (zkratka odkazuje na Winsome Runabout Vehicle, tedy s trochou nadsázky „přitažlivé vozítko na potah“) má novinka Hondy vskutku daleko. Uvnitř pak hodlá ohromit především prostorem, pohled na interiér však Japonci zatím tají.

Přesunout se tedy můžeme pod kapotu, kde bude k dispozici 1,5litrový benzinový motor Flex-fuel i-VTEC spárovaný s pětistupňovým manuálem či převodovkou CVT. Výkon 120 koní přitom pokaždé zamíří na přední kola. Mimo to ovšem Honda WR-V dostane k dispozici ještě benzinovou jedna-dvojku (90 koní) a 1,5litrový diesel (100 koní), s těmito agregáty však zamíří na indický trh.

Ve finále jen dodáme, že jihoamerické země novinka zasáhne v březnu 2017, přičemž automobilka již potvrdila, že výroba bude probíhat v Brazílii. Ve stejné době dorazí i do zmiňovaných indických showroomů, kde ona turbodieselová varianta bude počítat pouze se šestistupňovým manuálem.

Honda WR-V plně odhalena, přebujelý Jazz je přitažlivý jen jménem - 1 - Honda WR-V 2016 nove foto 01Honda WR-V plně odhalena, přebujelý Jazz je přitažlivý jen jménem - 2 - Honda WR-V 2016 nove foto 02Honda WR-V plně odhalena, přebujelý Jazz je přitažlivý jen jménem - 3 - Honda WR-V 2016 nove foto 03Honda WR-V plně odhalena, přebujelý Jazz je přitažlivý jen jménem - 4 - Honda WR-V 2016 nove foto 04
V reálu nevypadá Honda WR-V již tak přitažlivě...

Honda WR-V plně odhalena, přebujelý Jazz je přitažlivý jen jménem - 5 - Honda WR-V 2016 prvni oficialni ilustrace
...jako na první oficiální ilustraci

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 5 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše