Fiat Viaggio: kompaktní sedan odhalil interiér i další detaily

Novinku italské značky známe nejen zvenčí, ale i nyní zevnitř. A víme také, co bude pod kapotou. Teď už jen Fiat musí zvolit správné evropské jméno.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Fiat Viaggio: kompaktní sedan odhalil interiér i další detaily

14.8.2012 | Petr Prokopec | 4 příspěvky

Novinku italské značky známe nejen zvenčí, ale i nyní zevnitř. A víme také, co bude pod kapotou. Teď už jen Fiat musí zvolit správné evropské jméno.

Zmínkami o novém modelu nás Fiat zásobuje již půl roku. Pokaždé však odhalí jen pár informací či fotografií. Skoro jakoby se za Viaggio styděl. Čemuž bychom se na jedné straně ani nemohli divit. Ve skutečnosti se totiž jedná o lehce modifikované provedení Dodge Dart, který sám o sobě vzešel z Alfy Romeo Giulietta. A kopie kopie snad nikdy nemůže mít velké sebevědomí.

Viaggio je ovšem zaměřené na čínský trh, kde kopírování je smyslem života. Alespoň tedy v automobilovém průmyslu. Fiat by proto mohl udeřit hřebíček přímo na hlavičku. S prodejem navíc hodlá začít během následujících několika dní, takže letošní výdělek by vůbec nemusel být špatný. Zvláště při dnešním sdílení komponentů a nákladů v rámci koncernu.

K dispozici budou pro začátek dva motory a čtyři úrovně výbavy, přičemž Fiat nečeká, že by Viaggio trhalo rekordy v rámci rychlosti nebo luxusu. Postačí proto dvě turbo verze motoru 1,4 l. Jedna bude naladěná na 120 koní a spřažená s pětistupňovým manuálem, druhá o výkonu 150 koňských sil dostane šestistupňovou ručně řazenou převodovku.

Zákazníci ovšem budou moci sáhnout také po šestistupňovém automatu. Ten jako jedna z mála věcí za příplatek, jinak Viaggo nabízí rozsáhlou standardní výbavu. Objednat jej můžete s ABS, EBD, ESP, TCS, šesti airbagy, rádiem s MP3 přehrávačem, klimatizací, elektrickým ovládáním oken, dálkovým centrálním zamykáním, USB portem, asistentem při rozjezdech do kopce nebo palubním počítačem.

Nejvyšší úroveň výbavy pak ještě přihodí navigační systém UConnect doplněný 8,4palcovým displejem, Bluetooth, 17palcová kola, kožené čalounění Napa, vyhřívaná sedadla, automatickou klimatizaci, tempomat, zpětnou kameru nebo střešní okno. Tedy vše, co mají čínští zákazníci rádi.

Je ovšem otázkou, kdy a zda vůbec se Viaggio objeví v Evropě. Stejně tak můžeme spekulovat o ceně. Je však dost dobře možné, že model určený pro Čínu poslouží jako základ pro evropskou verzi. Ta by ovšem měla být založena na mnohem populárnější karosářské verzi hatchback (či liftback) namísto sedanu, který pro změnu preferují asijské trhy.

Fiat Viaggio by se tak mohl stát novou generací Brava. Italská automobilka ale bude muset přijít s dobrou cenou, zvláště v České republice, kde na plnou výbavu slyší méně zákazníků než v Číně. A důležitý bude také dobrý marketing. Nebo vy byste se snad hnali do showroomu pro kopii vycházející z kopie?


Fiat Viaggio: kompaktní sedan odhalil interiér i další detaily - 1 - Fiat Viaggio 01Fiat Viaggio: kompaktní sedan odhalil interiér i další detaily - 2 - Fiat Viaggio 02Fiat Viaggio: kompaktní sedan odhalil interiér i další detaily - 3 - Fiat Viaggio 03Fiat Viaggio: kompaktní sedan odhalil interiér i další detaily - 4 - Fiat Viaggio 04
Fiat Viaggio: kompaktní sedan odhalil interiér i další detaily - 5 - Fiat Viaggio 05Fiat Viaggio: kompaktní sedan odhalil interiér i další detaily - 6 - Fiat Viaggio 06Fiat Viaggio: kompaktní sedan odhalil interiér i další detaily - 7 - Fiat Viaggio 07
Fiat Viaggio: kompaktní sedan odhalil interiér i další detaily - 8 - Fiat Viaggio 08Fiat Viaggio: kompaktní sedan odhalil interiér i další detaily - 9 - Fiat Viaggio 09Fiat Viaggio: kompaktní sedan odhalil interiér i další detaily - 10 - Fiat Viaggio 10
Fiat Viaggio: kompaktní sedan odhalil interiér i další detaily - 11 - Fiat Viaggio 11
Fiat Viaggio je malým sedanem určeným pro čínský trh. Ten americký ovládá derivát jménem Dodge Dart, v Evropě pro změnu úřaduje na stejných základech postavená Alfa Romeo Giulietta

Zdroj: Autoblog Spanish

Petr Prokopec

Diskuze 4 příspěvky

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama