Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Hublot MP-05 LaFerrari: speciální hodinky za 6 milionů, které rukou nenatáhnete
27.4.2013 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Omezená série vzdává hold novému Ferrari. Hodinky navíc jako první na světě nabízí rezervu nátahu 50 dní, ovládat je ale musíte speciálním šroubovákem.
Ne, moc krásy tyto hodinky vážně nepobraly. To ale někdy platí i o samotných autech značky Ferrari, u nichž je vzhled diktován v prvé řadě funkcí. Jestli se vám líbí nové LaFerrari víte nejlépe sami, ať už ale na design supersportů z Maranella máte jakýkoliv názor, jedno jim upřít nelze - technologickou propracovanost. Nepřekvapí proto, že obdobná vlastnost se nachází také v repertoáru nových hodinek Hublot MP-05 LaFerrari.
Jak již napovídá samotný název, je omezená padesátikusová série věnována hybridnímu supersportu, který se představil na autosalonu v Ženevě. Jen o malý kousek dále se pak odborná i laická veřejnost mohla seznámit se samotnou časomírou, neboť za místo debutu byl zvolen momentálně probíhající Baselworld konající se vcelku logicky ve švýcarské Basileji. Jeden ze snímků ve fotogalerii však naznačuje, že prezident Ferrari Luca di Montezemolo mohl unikátní tourbillony nasadit na ruku již při debutu Vzpínajícího se koníka.
A čím jsou vlastně hodinky zvláštní? Design vám nejlépe popíšou přiložené fotky a hlavně videa, na kterých je patrné, jak švýcarská firma kopírovala křivky té italské. Obdobná inspirace pak panuje i v rámci technologie. Hublot totiž zdokonalil svou časomíru La Cle Du Temps z roku 2011 a zároveň postoupil ve své spolupráci s Ferrari, která již také trvá nějaký ten pátek (jedna z předchozích limitovaných edic přinesla unikátní materiál Magic Gold skládající se ze 75 % z 18karátového zlata a z 25 % ze speciálního hliníku).
Pokud tedy odhlédneme od titanového pouzdra černěného technologií PVD, koženého řemínku a safírového sklíčka, které jsou největšími z celkových 637 komponentů, pak máme tu čest především se strojkem HUB9005.H1.6 s manuálním nátahem. Po stránce funkční sice zobrazuje jen čas a rezervu nátahu, jeho jedenáct spřažených hnacích pružin však stojí za jeho neuvěřitelnou výdrží.
Padesát dní je světový rekord, přičemž k jejich dosažení budete potřebovat speciální elektrický šroubovák, který překoná točivý moment pružin a zároveň zkrátí dobu natahování na minimum. Přiložen je přitom s nástavci, jimiž pro změnu ovládáte nastavení času, v karbonovo-koženém pouzdru, které je součástí každé dodávky (a je rovněž individuálně číslováno).
Cena byla stanovena na 300 000 švýcarských franků, což při současném kurzu činí 6,3 milionu korun. Tedy nějakou pětinu částky, kterou dáte za samotné Ferrari LaFerrari. Jak moc velký úspěch budou slavit mezi zájemci o samotný hybridní supersport, teprve uvidíme.
















Hodinky Hublot MP-05 LaFerrari jako první na světě disponují padesátidenní rezervou nátahu
Zdroje: Hublot, A Blog To Watch
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Amazon poprvé ukázal novou The Grand Tour bez Clarksona a spol., zatím láká spíš jen ze zvědavosti
před 5 hodinami
Už se ví, kdo dal skoro miliardu za první vyrobený kus nejošklivějšího Ferrari dějin, je to vrchol ironie
18.8.2026
Není špatné reklamy? První exemplář otřesného Ferrari Luce se v aukci prodal bezmála za 1 miliardu korun
17.8.2026
Nejnovější články
Nové super luxusní Hyundai i pro Evropu chce konkurovat Bentley a Rolls-Roycům. Je to největší auto svého druhu a váží přes 3 tuny
před hodinou
Kdo by čekal, že prvním smysluplným elektrickým autem bude Porsche 911? Stojí od 185 tisíc, udělá až 140 km/h a legrace je s ním kupa
před 3 hodinami
Nejprodávanější Hyundai v Česku se s modernizací změnilo k nepoznání. A vlastně nejen na pohled
před 4 hodinami
Amazon poprvé ukázal novou The Grand Tour bez Clarksona a spol., zatím láká spíš jen ze zvědavosti
před 5 hodinami
Lamborghini totálně zaspalo a nechytilo dnes klíčový trend, šéf to teď zkouší „okecat” nesmyslnými argumenty
před 6 hodinami
Tiskové zprávy
- Liftago Limousine je nově dostupné přímo v aplikaci
tisková zpráva - Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva
