Reklama

Hyundai Creta STC je korejský pick-up, výrobu zatím jistou nemá

Studie pick-upu narostla vůči výchozdímu SUV o takřka půl metru. Zároveň se chlubí agresivnější vizáží, korbou či „sebevražednými“ dveřmi.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Hyundai Creta STC je korejský pick-up, výrobu zatím jistou nemá

9.11.2016 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Studie pick-upu narostla vůči výchozdímu SUV o takřka půl metru. Zároveň se chlubí agresivnější vizáží, korbou či „sebevražednými“ dveřmi.

Korejské SUV Hyundai Creta přišlo na svět již v roce 2014. V té době automobilka zmiňovala také příchod do Evropy, toho jsme se ovšem dosud nedočkali. Místo toho vůz zamířil z Číny na indický a nově také na brazilský trh. Není proto překvapením, že jej najdeme vystavený na stánku značky na autosalonu v Sao Paulu. Vůči již nabízenému provedení přitom disponuje novou čelní maskou a jiným nárazníkem.

Kromě toho byly modifikovány světlomety na obou stranách vozu, z nichž ty přední disponují LEDkami pro denní svícení. Dále tu pak máme přepracovaná multimédia a klimatizaci uvnitř, tím nám ovšem změny končí. Všeobecně se přitom má za to, že tyto novinky jsou předzvěstí faceliftu globálního modelu. Není ovšem jisté, zda souběžně s jeho odhalením dorazí konečně i zmínka o jeho dostupnosti v Evropě.

Standardní Creta ovšem není tím nejzajímavějším vozem, jaký Hyundai v Sao Paulu představilo. Kromě toho totiž dorazila i studie Creta STC (Sport Truck Concept), která SUV přetavila v pick-up. Ve srovnání se základem přitom došlo k rozšíření i prodloužení o 40 centimetrů, díky čemuž koncept měří 4,65 metru na délku a 1,85 metru na šířku. Jeho rozvor navíc narostl z 2,59 na 2,8 metru.

Vyjma toho korejské designové centrum společně s brazilskou pobočkou zapracovalo na samotném vzhledu, ze kterého evidentně čerpalo i výše zmíněné standardní SUV. Máme tu totiž prominentní čelní masku, LEDkové světlomety či 21palcová litá kola osazená pneumatikami Scorpion Zero o rozměru 295/40. Ta přitom mají dodat pick-upu „extra dávku sportovnosti“.

Největší změny se ale logicky týkají zadní korby, která by měla zvládnout zhruba 650 kilo nákladu. Kvůli jejímu zakomponování přitom došlo také k úpravám kabiny, jenž nově používá „sebevražedné“ zkrácené zadní dveře. Do značné míry tu tedy máme siluetu kupé, která má dle Hyundai zaujmout mladou generaci žijící aktivním stylem v centru metropolí.

Nic bližšího ale již značka nezmínila, spekulovat tak můžeme o pohonném ústrojí i produkční verzi. V prvním případě se nabízí 1,6litrový nebo dvoulitrový benzinový čtyřválec, se kterými bude základní Creta k dispozici na brazilském trhu. V tom druhém ale prozatím nemáme k dispozici žádná vodítka.

Hyundai Creta STC je korejský pick-up, výrobu zatím jistou nemá - 1 - Hyundai Creta Brazil 2016 prvni foto 01Hyundai Creta STC je korejský pick-up, výrobu zatím jistou nemá - 2 - Hyundai Creta Brazil 2016 prvni foto 02Hyundai Creta STC je korejský pick-up, výrobu zatím jistou nemá - 3 - Hyundai Creta Brazil 2016 prvni foto 03Hyundai Creta STC je korejský pick-up, výrobu zatím jistou nemá - 4 - Hyundai Creta Brazil 2016 prvni foto 04Hyundai Creta STC je korejský pick-up, výrobu zatím jistou nemá - 5 - Hyundai Creta Brazil 2016 prvni foto 05Hyundai Creta STC je korejský pick-up, výrobu zatím jistou nemá - 6 - Hyundai Creta Brazil 2016 prvni foto 06Hyundai Creta STC je korejský pick-up, výrobu zatím jistou nemá - 7 - Hyundai Creta Brazil 2016 prvni foto 07Hyundai Creta STC je korejský pick-up, výrobu zatím jistou nemá - 8 - Hyundai Creta Brazil 2016 prvni foto 08Hyundai Creta STC je korejský pick-up, výrobu zatím jistou nemá - 9 - Hyundai Creta Brazil 2016 prvni foto 09
Na autosalon v Sao Paulu dorazilo nejen brazilské Hyundai Creta...

Hyundai Creta STC je korejský pick-up, výrobu zatím jistou nemá - 10 - Hyundai Creta STC Concept prvni foto 01Hyundai Creta STC je korejský pick-up, výrobu zatím jistou nemá - 11 - Hyundai Creta STC Concept prvni foto 02Hyundai Creta STC je korejský pick-up, výrobu zatím jistou nemá - 12 - Hyundai Creta STC Concept prvni foto 03Hyundai Creta STC je korejský pick-up, výrobu zatím jistou nemá - 13 - Hyundai Creta STC Concept prvni foto 04Hyundai Creta STC je korejský pick-up, výrobu zatím jistou nemá - 14 - Hyundai Creta STC Concept prvni foto 05
...ale také studie Creta STC, jenž představuje koncepční pick-up. O sériové verzi zatím značka mlčí

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše