- -

Hyundai Grandeur 2017: nová generace je venku, přitažlivosti má na rozdávání

Korejská novinka dokáže venkovním vzhledem uhranout. Uvnitř však nabídne hned několik důvodů, proč má logo Hyundai místo luxusnějšího Genesis.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Hyundai Grandeur 2017: nová generace je venku, přitažlivosti má na rozdávání

27.10.2016 | Petr Prokopec | 2 příspěvky

Korejská novinka dokáže venkovním vzhledem uhranout. Uvnitř však nabídne hned několik důvodů, proč má logo Hyundai místo luxusnějšího Genesis.

Novou generaci korejského sedanu jsme prostřednictvím oficiálních ilustrací předběžně představili jen před několika desítkami hodinami. Nyní se nové Hyundai Grandeur, či spíše Azera, jak je vůz nazýván na většině stávajících trhů, ukazuje z „masa a kostí“. A pokud se vám líbily už ilustrace, nyní asi budete skákat nadšením.

Korejská novinka vypadá více než přitažlivě a skoro se divíme, že nosí logo obyčejnějšího „hjondé“ namísto emblému luxusnější divize Genesis. Kvůli tomu je třeba zamířit k detailům, mezi které patří třeba čelní světlomety. Konkrétně ty nenavozují zrovna dojem prémiového segmentu

V případě zádě pak asi mnozí budou poukazovat na kopírování modelů značky Dodge, nicméně je třeba dodat, že obdobně stylizované světlomety mělo Hyundai Grandeur již před dekádou. Sedanu navíc „rozbití“ víka zavazadelníku rozhodně sluší a umocňuje jeho atletické proporce. Nedá se přitom říci, že by tento designový prvek byl násilně přenesen z jiného vozu, natož pak od konkurenční značky.

Co se venkovního designu týče musíme Korejcům za jejich snahy zatleskat, interiér už nás ale tolik nenadchl. Právě kabina naplno ukazuje důvod, proč má nový Grandeur logo Hyundai namísto křídel Genesis. Jakkoliv zde totiž máme kožené čalounění, které dokonce pokrývá i spodní část palubní desky, a nechybí ani metalické dekory, celkově vše působí trochu lacině.

Řeč je v tomto ohledu zejména o volantu, volič automatu pak poněkud nevzhledně trčí ze středového tunelu a analogové hodiny zasazené do kapličky vedle digitálního displeje nejsou ničím jiným než pěstí na oko. Docela by nás přitom zajímalo, jak tyto prvky vypadají u nižší úrovně výbavy, jež se bude muset obejít bez kůže.

Více se ale rozepsat nemůžeme, detaily Hyundai nadále drží pod pokličkou. Tu nejspíše nadzdvihne až příští měsíc, kdy bude nový Grandeur odhalen na domácím trhu. Spekulace naznačují, že kromě přeplňovaných čtyřválců má dorazit minimálně jeden šestiválec. Standardem se pak pokaždé stane osmistupňový automat a pohon předních kol.

Hyundai Grandeur 2017: nová generace je venku, přitažlivosti má na rozdávání - 1 - Hyundai Grandeur-Azera 2017 prvni foto 01Hyundai Grandeur 2017: nová generace je venku, přitažlivosti má na rozdávání - 2 - Hyundai Grandeur-Azera 2017 prvni foto 02Hyundai Grandeur 2017: nová generace je venku, přitažlivosti má na rozdávání - 3 - Hyundai Grandeur-Azera 2017 prvni foto 03Hyundai Grandeur 2017: nová generace je venku, přitažlivosti má na rozdávání - 4 - Hyundai Grandeur-Azera 2017 prvni foto 04Hyundai Grandeur 2017: nová generace je venku, přitažlivosti má na rozdávání - 5 - Hyundai Grandeur-Azera 2017 prvni foto 05Hyundai Grandeur 2017: nová generace je venku, přitažlivosti má na rozdávání - 6 - Hyundai Grandeur-Azera 2017 prvni foto 06
Hyundai Grandeur 2017: nová generace je venku, přitažlivosti má na rozdávání - 7 - Hyundai Grandeur-Azera 2017 prvni foto 07Hyundai Grandeur 2017: nová generace je venku, přitažlivosti má na rozdávání - 8 - Hyundai Grandeur-Azera 2017 prvni foto 08
Zvenčí je nové Hyundai Grandeur více než přitažlivé. Uvnitř však prokazuje, že přeci jen cílí na méně náročnou klientelu než luxusní sesterská značka Genesis

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 2 příspěvky

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše