Hyundai razantně omladilo své nejprodávanější SUV, má příď jako Audi

Dramatickým způsobem změnili Korejci auto, které se nyní stará skoro o třetinu jeho evropských prodejů. Je ale otázkou jestli Tucson právě v Evropě někdy stihne stejná modernizace.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Hyundai razantně omladilo své nejprodávanější SUV, má příď jako Audi

12.12.2018 | Petr Prokopec

Dramatickým způsobem změnili Korejci auto, které se nyní stará skoro o třetinu jeho evropských prodejů. Je ale otázkou jestli Tucson právě v Evropě někdy stihne stejná modernizace.

Na počátku letošního roku Hyundai omladilo model Tucson, tedy své nejprodávanější SUV v Evropě i na světě. Zdejší modernizace však patřila spíše do ranku neviditelných, neboť kromě příchodu lehce modifikované čelní kapoty, poupravených předních a zadních světlometů a nové nabídky litých kol na nic zásadnějšího nedošlo. Výrazněji se pak Korejci nerozjeli ani v interiéru, jen pod kapotou na místo přeplňované jedna-šestky přišla atmosférická dva-čtyřka. Jak ale nejspíše již tušíte, toto se týká jen zámoří.

Pokud si uvědomíme, že třetí generace Hyundai Tucson (ta druhá se v Evropě honosila názvem ix35) byla představena v březnu 2015 na ženevském autosalonu a do prodeje šla pár měsíců poté, pak skutečný facelift může tento model teprve čekat. Přijde tedy ještě jedna modernizace, která bude spadat mezi ty viditelnější?

Důvodem, proč se na to ptáme, je aktualizace, které se Tucson dočkal v Číně. Konsorcium Beijing-Hyundai, které za ním stojí, jej sice tituluje jako čtvrtou generaci, do té má však novinka daleko. Vůči dosavadnímu provedení se totiž neliší ani rozvorem, ani výškou, ani šířkou. Změny se dočkala pouze délka, jež narostla o 70 milimetrů na 4 545 mm. Stojí za tím zcela nové nárazníky a především nová čelní maska, která z Tucsonu dělá takové levnější Audi Q8.

Inspiraci čtyřmi kruhy automobilka nejspíše bere vážně, a to nikoliv jen proto, že prakticky celé designové oddělení nabrala u koncernu VW Group. S podobnými čelními partiemi bylo před pár dny na autosalonu v Los Angeles odhaleno sedmimístné SUV Palisade. Pro Hyundai jde o nový vrcholný americký model, který za onou dramatickou maskou chladiče skrývá znovu atmosférický motor, tentokráte však šestiválec o objemu 3,8 l.

Stranou nyní nechme skutečnost, že Korejci se poměrně silně začínají odklánět od přeplňovaných motorů. Místo toho se zaměřme na již zmiňovanou masku, která nejspíše zamíří také do Evropy. Pokud jí Hyundai osazuje novinky hned na dvou koncích světa, dá se předpokládat, že jinak nebudou novinky značky vypadat ani v jeho středu, tedy v Evropě. Otázkou tedy není zda, ale spíše kdy se příchodu nového designu dočkáme.

Jak jsme naznačili výše, jednou z možností je podruhé inovovaný Tucson. I jeho třetí čínská generace byla odhalena v roce 2015, na trhu tedy pobyla stejnou dobu. Přesto ji ale značka vizuálně překopala daleko více. Kromě nové masky dorazila i modifikovaná záď, kde jsou koncové lampy propojeny úzkým proužkem. Tento prvek začíná užívat stále více výrobců, evidentně jde tedy o novou módu sloužící k optickému rozšíření vozu.

Danému tvrzení navíc nahrává i skutečnost, že omlazený Tucson v Los Angeles byl také. Tam ale byly nejviditelnější novinkou opět jen nové světlomety. O změnách lze tedy přemýšlet spíše jako o novém modelovém roku, nikoliv však o plnohodnotném faceliftu. A už vůbec ne jako o zcela nové generaci, jejíž příchod zmiňují Číňané.

Z výše uvedeného se zdá, že na obzoru je nový designový jazyk značky, stejně jako evropský příchod opětovně omlazeného Tucsonu. K propojení obojího zatím došlo pouze v Číně. Evropské provedení ale asi z počátku bude ovlivněno americkou variantou. Dorazit by mohlo zakrátko, na inovovanou čelní masku ale nejspíše budeme čekat ještě o trochu déle. Na březnovou Ženevu jsme tak zvědavější než dosud.


Hyundai razantně omladilo své nejprodávanější SUV, má příď jako Audi - 1 - Hyundai Tucson 2019 China nova sada 01Hyundai razantně omladilo své nejprodávanější SUV, má příď jako Audi - 2 - Hyundai Tucson 2019 China nova sada 02Hyundai razantně omladilo své nejprodávanější SUV, má příď jako Audi - 3 - Hyundai Tucson 2019 China nova sada 03Hyundai razantně omladilo své nejprodávanější SUV, má příď jako Audi - 4 - Hyundai Tucson 2019 China nova sada 04Hyundai razantně omladilo své nejprodávanější SUV, má příď jako Audi - 5 - Hyundai Tucson 2019 China nova sada 05Hyundai razantně omladilo své nejprodávanější SUV, má příď jako Audi - 6 - Hyundai Tucson 2019 China nova sada 06Hyundai razantně omladilo své nejprodávanější SUV, má příď jako Audi - 7 - Hyundai Tucson 2019 China nova sada 07Hyundai razantně omladilo své nejprodávanější SUV, má příď jako Audi - 8 - Hyundai Tucson 2019 China nova sada 08Hyundai razantně omladilo své nejprodávanější SUV, má příď jako Audi - 9 - Hyundai Tucson 2019 China nova sada 09Hyundai razantně omladilo své nejprodávanější SUV, má příď jako Audi - 10 - Hyundai Tucson 2019 China nova sada 10Hyundai razantně omladilo své nejprodávanější SUV, má příď jako Audi - 11 - Hyundai Tucson 2019 China nova sada 11
Hyundai začalo v Číně prodávat nový Tucson. Stranou nechme skutečnost, že jej nazývá čtvrtou generací, místo toho se zaměřme na čelní masku

Hyundai razantně omladilo své nejprodávanější SUV, má příď jako Audi - 12 - Hyundai Tucson 2019 China nova sada 12Hyundai razantně omladilo své nejprodávanější SUV, má příď jako Audi - 13 - Hyundai Tucson 2019 China nova sada 13Hyundai razantně omladilo své nejprodávanější SUV, má příď jako Audi - 14 - Hyundai Tucson 2019 China nova sada 14Hyundai razantně omladilo své nejprodávanější SUV, má příď jako Audi - 15 - Hyundai Tucson 2019 China nova sada 15Hyundai razantně omladilo své nejprodávanější SUV, má příď jako Audi - 16 - Hyundai Tucson 2019 China nova sada 16
Tou se pyšní i nedávno odhalené nové vrcholné americké SUV Palisade...

Hyundai razantně omladilo své nejprodávanější SUV, má příď jako Audi - 17 - Hyundai Tucson 2019 China nova sada 17Hyundai razantně omladilo své nejprodávanější SUV, má příď jako Audi - 18 - Hyundai Tucson 2019 China nova sada 18Hyundai razantně omladilo své nejprodávanější SUV, má příď jako Audi - 19 - Hyundai Tucson 2019 China nova sada 19Hyundai razantně omladilo své nejprodávanější SUV, má příď jako Audi - 20 - Hyundai Tucson 2019 China nova sada 20Hyundai razantně omladilo své nejprodávanější SUV, má příď jako Audi - 21 - Hyundai Tucson 2019 China nova sada 21Hyundai razantně omladilo své nejprodávanější SUV, má příď jako Audi - 22 - Hyundai Tucson 2019 China nova sada 22
...americká verze Tucsonu se jí ale překvapivě nedočkala, ač na omlazení došlo i v jejím případě. Jestil Evropu čeká podobně velký facelift, je tedy zatím otákou

Petr Prokopec

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama