Interiér Tesly Model 3 bude skutečně takto jednoduchý, potvrdil to šéf firmy

Doufali jste u Model 3 v aspoň trochu normální přístrojový štít? Nebo displej promítaný na sklo? Máte smůlu, říká Musk, ale prý vám to bude jedno.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Interiér Tesly Model 3 bude skutečně takto jednoduchý, potvrdil to šéf firmy

29.3.2017 | Marek Bednář | 55 příspěvků

Doufali jste u Model 3 v aspoň trochu normální přístrojový štít? Nebo displej promítaný na sklo? Máte smůlu, říká Musk, ale prý vám to bude jedno.

Tesla Model 3 bude mít opravdu extrémně minimalistický interiér a na palubní desce nenabídne více než jediný displej. Nebude se tak konat ani přístrojový štít umístěný tradičně před volantem, ani tzv. head-up-displej promítaný na sklo či před něj. Potvrdil to šéf Tesly Elon Musk s tím, že jediným zdrojem informací pro řidiče bude na šířku orientovaný centrální displej, ohromný „tablet” přilepený doprostřed palubní desky.

Už dříve Musk řekl, že vnitřek bude jak v kosmické lodi a nejednou jsme se ptali, zda může zůstat tak jednoduchý jako u konceptu, přesto dosud se spekulovalo, že finální palubní deska bude vypadat trochu jinak, než ta, která se původně představila. Řada lidí např. doufala aspoň v head-up displej, který by zobrazoval rychlost a pár dalších důležitých údajů. Nic takového ale v produkčním voze zákazníci nedostanou a je tak velmi pravděpodobné, že ani zbylé základní linie vnitřku Model 3 se od konceptu podstatně nezmění.

Středové displeje místo přístrojových štítů nejsou zas tak neobvyklé, vzpomeňme na někdejší Toyotu Yaris nebo minimálně dvě poslední generace Toyoty Prius, mimo mnoha jiných aut. A skutečné budíky jsou také občas k vidění uprostřed palubní desky, např. v BMW Z8 nebo v Mini Cooperu. Tesla tedy není s tímto řešením zas tak inovátorská, jenže všechna tahle auta mají pro rychlost, resp. pro údaje podstatné pro řidiče, vlastní prostor, Tesla nikoli.

Model 3 těmto údajům vyhradil levý horní roh plochy displeje, jehož primárním úkolem je zobrazení navigačních informací. Jistě, je to displej gigantický a všechno se na něj vejde, ale i tak je ukazatel rychlosti velmi daleko od linie pohledu řidiče na vozovku. Navíc je třeba říci, že žádné z výše zmíněných aut s neobvykle umístěnými „budíky” úspěchy neslavilo.

Podle Elona Muska to prý nebude vadit, zákazníkům to bude jedno. Buď, nebo si na nové umístění zvyknou. Anebo si Model 3 prostě nekoupí, není to jediné elektroauto na světě a třeba Chevrolet Bolt má přístrojový štít normálně pod volantem. Všimněte si níže zobrazených tweetech, že tázající se fanoušek hovoří o „nás, kteří nechceme Autopilot”. Elon Musk nicméně uvádí jako důvod pro faktickou absenci přístrojového štítu právě to, že čím autonomnější je vůz, tím méně informací na palubní desce potřebujete.


Interiér Tesly Model 3 bude skutečně takto jednoduchý, potvrdil to šéf firmy - 1 - Tesla Model 3 interier Elon Musk tweet 01Interiér Tesly Model 3 bude skutečně takto jednoduchý, potvrdil to šéf firmy - 2 - Tesla Model 3 interier Elon Musk tweet 02Interiér Tesly Model 3 bude skutečně takto jednoduchý, potvrdil to šéf firmy - 3 - Tesla Model 3 interier Elon Musk tweet 02aInteriér Tesly Model 3 bude skutečně takto jednoduchý, potvrdil to šéf firmy - 4 - Tesla Model 3 interier Elon Musk tweet 03
Musk je rezolutní, nic než jeden displej nebude, ani za příplatek

Výrobci aut se už před drahnou dobou rozhodli, že my jako řidiči nepotřebujeme znát ani teplotu oleje, o tlakoměru či voltmetru nemluvě. V poslední době často mizí i teploměr chladicí kapaliny a stejně jako dva starší budíky je nahrazován kontrolkou. Je Tesla Model 3 první vlaštovkou vývoje, kdy z aut zmizí i otáčkoměry a palivoměry a budeme mít jen malý displej s číslem rychlosti a pár kontrolkami? Zrovna elektromobilu by se hodil teploměr pro baterie, protože jejich přehřátí je důvodem k omezení výkonu.

I přes to všechno odhadujeme, že fanoušci Tesly budou kupovat Model 3 jako teplé housky. Když si koupíte auto s centrálním displejem místo klasických budíků, také si dříve nebo později zvyknete. I na to, že kontrolka levého blinkru bude blikat někde vpravo, ne vlevo od středu volantu, jak je obvyklé. Pokud tam vůbec bude. Nicméně, pořád by mohl být v Modelu 3 displej jen pro řidiče nebo HUD, aspoň za příplatek. I to však Musk nyní striktně odmítá...

Interiér Tesly Model 3 bude skutečně takto jednoduchý, potvrdil to šéf firmy - 5 - Tesla Model 3 interier nove foto 03Interiér Tesly Model 3 bude skutečně takto jednoduchý, potvrdil to šéf firmy - 6 - Tesla Model 3 interier nove foto 02Interiér Tesly Model 3 bude skutečně takto jednoduchý, potvrdil to šéf firmy - 7 - Tesla Model 3 interier nove foto 01Interiér Tesly Model 3 bude skutečně takto jednoduchý, potvrdil to šéf firmy - 8 - Tesla Model 3 odhaleni oficialni sada 09Interiér Tesly Model 3 bude skutečně takto jednoduchý, potvrdil to šéf firmy - 9 - Tesla Model 3 odhaleni oficialni sada 35Interiér Tesly Model 3 bude skutečně takto jednoduchý, potvrdil to šéf firmy - 10 - Tesla Model 3 odhaleni oficialni sada 36Interiér Tesly Model 3 bude skutečně takto jednoduchý, potvrdil to šéf firmy - 11 - Tesla Model 3 odhaleni oficialni sada 37Interiér Tesly Model 3 bude skutečně takto jednoduchý, potvrdil to šéf firmy - 12 - Tesla Model 3 odhaleni oficialni sada 38Interiér Tesly Model 3 bude skutečně takto jednoduchý, potvrdil to šéf firmy - 13 - Tesla Model 3 odhaleni oficialni sada 39Interiér Tesly Model 3 bude skutečně takto jednoduchý, potvrdil to šéf firmy - 14 - Tesla Model 3 odhaleni oficialni sada 10
Palubní deska Modelu 3 bude opravdu vypadat jen takto. Bez HUD, bez displeje jen pro řidiče

Interiér Tesly Model 3 bude skutečně takto jednoduchý, potvrdil to šéf firmy - 15 - Tesla Model 3 odhaleni oficialni sada 01Interiér Tesly Model 3 bude skutečně takto jednoduchý, potvrdil to šéf firmy - 16 - Tesla Model 3 odhaleni oficialni sada 02Interiér Tesly Model 3 bude skutečně takto jednoduchý, potvrdil to šéf firmy - 17 - Tesla Model 3 odhaleni oficialni sada 03Interiér Tesly Model 3 bude skutečně takto jednoduchý, potvrdil to šéf firmy - 18 - Tesla Model 3 odhaleni oficialni sada 04Interiér Tesly Model 3 bude skutečně takto jednoduchý, potvrdil to šéf firmy - 19 - Tesla Model 3 odhaleni oficialni sada 05Interiér Tesly Model 3 bude skutečně takto jednoduchý, potvrdil to šéf firmy - 20 - Tesla Model 3 odhaleni oficialni sada 06Interiér Tesly Model 3 bude skutečně takto jednoduchý, potvrdil to šéf firmy - 21 - Tesla Model 3 odhaleni oficialni sada 07Interiér Tesly Model 3 bude skutečně takto jednoduchý, potvrdil to šéf firmy - 22 - Tesla Model 3 odhaleni oficialni sada 08
Ani exteriér vozu se příliš nezmění

Marek Bednář

Diskuze 55 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama