Jeep Grand Cherokee SRT 2017 dostal novou příď. Vypadá jako by měl Hellcat

2.9.2016 | Marek Bednář | 2 příspěvky

(+ video) Nedávno přistižený Grand Cherokee SRT nebyl Trackhawk, novou přední masku a nárazník připomínající Hellcaty dostanou obě verze SRT.

Jeep Grand Cherokee SRT dostal pro modelový rok 2017 pár novinek, z nichž ty hlavní vidíme na předním nárazníku. Fotky, na které se můžete podívat níže, neukazují vrcholnou verzi s V8 Hellcat, nýbrž Grand Cherokee SRT, tedy variantu s atmosférickou 6,4l Hemi V8. Verze Trackhawk zatím na světě není.

Obrázky tohoto auta jsme viděli už v červenci, kdy jsme je - a nebyli jsme sami - mylně považovali za fotky nemaskovaného Trackhawku. Grand Cherokee SRT ale bude takto vypadat, ať už bude mít atmosférický Hemi nebo kompresorový Hellcat pod kapotou. Tři podélné nasávací otvory pod tradiční maskou Jeepu a spodní část nárazníku ve stylu Chargeru a Challengeru SRT Hellcat zůstávají.

Trackhawk jen pravděpodobně nebude mít radar tempomatu a mlhová světla, a to kvůli lepšímu přístupu vzduchu k motoru. Také se dají očekávat větší výdechy v kapotě, aby měl kam proudit horký vzduch, jiná kola a loga Hellcat po celém autě. Co ale asi čekat nemůžeme, je vstup do prodeje v rámci modelového roku 2017. Podle Mika Manleyho, prezidenta Jeepu, by se měl objevit "do konce roku 2017", takže očekáváme, že tu bude zhruba za rok - a nejspíš jako modelový rok 2018.

Kromě těchto novinek máme také zprávy o nových světlech pro Jeepy Wrangler, Cherokee a Renegade pro modelový rok 2017. Důvod, proč na tolika nových Wranglerech nejsou sériová světla, je ten, že ta sériová jsou opravdu špatná; Jeep za to byl kritizován i od IIHS. Wrangler dostane LEDky standardně ve verzích Sahara a Rubicon a za příplatek u variant Sport a Sport S.

Cherokee má už nyní v seznamu příplatků xenonové výbojky, nově ale budou standardně u všech verzí kromě základní Sport, kde budou příplatkové. Renegadu zůstanou xenony za příplatek v rámci paketu Security, který ale není k mání pro všechny výbavové varianty. "Naše odhodlání zlepšovat bezpečnost nepolevuje," říká Mike Dahl, šéf bezpečnosti aut u Jeepu. Jak tuhle větu vnímají zájemci o Renegade, který trochu ostrouhal, si neděláme iluze.

Co zatím neznáme, jsou ceny žádného z Jeepů modelového roku 2017. Auta, která dostanou nová světla, budou dost pravděpodobně o trochu dražší. Jestli se dá očekávat zvýšení ceny i u Grand Cherokee SRT, nevíme; změny jsou dost malé na to, aby Jeep vyšší cenovku ospravedlnil. Jistě se víc dozvíme brzy.

Jeep Grand Cherokee SRT 2017 dostal novou příď. Vypadá jako by měl Hellcat - 1 - jeep grand cherokee srt 2017 prvni ofi 01Jeep Grand Cherokee SRT 2017 dostal novou příď. Vypadá jako by měl Hellcat - 2 - jeep grand cherokee srt 2017 prvni ofi 02Jeep Grand Cherokee SRT 2017 dostal novou příď. Vypadá jako by měl Hellcat - 3 - jeep grand cherokee srt 2017 prvni ofi 03Jeep Grand Cherokee SRT 2017 dostal novou příď. Vypadá jako by měl Hellcat - 4 - jeep grand cherokee srt 2017 prvni ofi 04Jeep Grand Cherokee SRT 2017 dostal novou příď. Vypadá jako by měl Hellcat - 5 - jeep grand cherokee srt 2017 prvni ofi 05
Takhle bude vypadat Grand Cherokee SRT, nejen Hellcat

Jeep Grand Cherokee SRT 2017 dostal novou příď. Vypadá jako by měl Hellcat - 6 - jeep wrangler 2017 nova svetlaJeep Grand Cherokee SRT 2017 dostal novou příď. Vypadá jako by měl Hellcat - 7 - jeep wrangler ofi ilu 01Jeep Grand Cherokee SRT 2017 dostal novou příď. Vypadá jako by měl Hellcat - 8 - jeep wrangler ofi ilu 02
Nová světla u Jeepu Wrangler jsou velmi vítaná (uprostřed a vpravo ilustrační foto)

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 2 příspěvky

Autobazar

zobrazit vše