- -

Kia poprvé ukázala nové SUV Stonic, vypadá pohledněji než sesterské Hyundai

Na trh míří dva sesterské crossovery, lépe ovšem vypadá ten od Kie. Značka krom atraktivního vzhledu slibuje i novou úroveň konektivity v interiéru.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Kia poprvé ukázala nové SUV Stonic, vypadá pohledněji než sesterské Hyundai

7.6.2017 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Na trh míří dva sesterské crossovery, lépe ovšem vypadá ten od Kie. Značka krom atraktivního vzhledu slibuje i novou úroveň konektivity v interiéru.

Pokud Hyundai chystá nějakou novinku, její sourozenec od Kie nebude mít velké zpoždění. Nový crossover od Hyundai se bude jmenovat Kona, v Portugalsku vlastně jinak, jeho příbuzný pak Kia Stonic.

Můžeme se nyní seznámit s prvními oficiálními ilustracemi více než naznačujícími finální vzhled. Ukazují pohlednější crossover, než jakým se jeví Kona. Nejsou zde plastové nástavce, jež u Kony míří od blatníků až k předním a zadním světlometům. Těmi sice Hyundai budí nemalou pozornost, výsledkem ale ne vždy jsou pozitivní reakce. Oproti tomu Kie nemáte co vyčíst - tedy minimálně na základě aktuálních obrázků, jež odhalují úzké boční prosklení a obří litá kola.

Je tedy pravděpodobné, že reálné provedení se bude držet o něco více u země. Navíc bychom se ani nedivili, kdyby při pohledu na agresivně stylizované čelní a zadní partie, kde nechybí ani dvojice koncovek výfuku, šlo o vrcholné provedení GT. Či alespoň výbavu GT Line. Základ by proto mohl ještě o trochu své dynamičnosti přijít, ani to by ovšem nemuselo být na škodu. Ne nadarmo se ostatně říká, že v jednoduchosti je síla.

Na pohled do interiéru je zatím ještě brzdy, nicméně Kia uvedla že Stonic „dostane pro-evropsky stylizovanou kabinu, která odráží vzhled exteriéru. Dorazí tedy přímé linie, čisté povrchy a geometrická stylizace.“ Kromě toho máme očekávat novou úroveň konektivity, důraz byl kladen také na vnitřní prostor a možnost rozsáhlé individualizace interiéru.

Co se techniky týče, můžeme se odrazit od informací, které jsou spojeny se sesterským modelem. Základ nabídky tedy bude formovat litrový tříválec, nad něj se pak postaví přeplňovaná jedna-čtyřka. Mimo to lze čekat také 1,6litrový turbodiesel a v případě Hyundai určitě i ryze elektrickou verzi. Ta je u Kie zatím s otazníkem. Dostupnost pohonu všech kol je zatím obecnou neznámou.

Kia poprvé ukázala nové SUV Stonic, vypadá pohledněji než sesterské Hyundai - 1 - Kia Stonic 2017 oficialni ilustrace 01Kia poprvé ukázala nové SUV Stonic, vypadá pohledněji než sesterské Hyundai - 2 - Kia Stonic 2017 oficialni ilustrace 02
Kia Stonic se ukázala na prvních ilustracích

Kia poprvé ukázala nové SUV Stonic, vypadá pohledněji než sesterské Hyundai - 3 - Hyundai Kona 2017 novy spy videoscreen 01Kia poprvé ukázala nové SUV Stonic, vypadá pohledněji než sesterské Hyundai - 4 - Hyundai Kona 2017 novy spy videoscreen 03Kia poprvé ukázala nové SUV Stonic, vypadá pohledněji než sesterské Hyundai - 5 - Hyundai Kona 2017 novy spy videoscreen 05Kia poprvé ukázala nové SUV Stonic, vypadá pohledněji než sesterské Hyundai - 6 - Hyundai Kona 2017 novy spy videoscreen 06Kia poprvé ukázala nové SUV Stonic, vypadá pohledněji než sesterské Hyundai - 7 - Hyundai Kona 2017 novy spy videoscreen 07
Kia poprvé ukázala nové SUV Stonic, vypadá pohledněji než sesterské Hyundai - 8 - Hyundai Kona 2017 novy spy videoscreen 08
Hyundai nabídne stejné auto pod jménem Kona s o poznání kontroverznějším designem

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše