Reklama

Konkurent BMW 3 od Hyundai nafocen bez kamufláže. Ani uvnitř není marný

(doplněno 11:30) Novinka luxusní divize Hyundai, Genesis G70, se pyšní sportovně střiženým exteriérem, s nímž spojuje i poměrně noblesní kabinu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Konkurent BMW 3 od Hyundai nafocen bez kamufláže. Ani uvnitř není marný

5.9.2017 | Petr Prokopec | 19 příspěvků

(doplněno 11:30) Novinka luxusní divize Hyundai, Genesis G70, se pyšní sportovně střiženým exteriérem, s nímž spojuje i poměrně noblesní kabinu.

Doplněno 11:30: Přidali jsme další fotky pořízené při stejné příležitosti, lepší záběry interiéru i pár dalších fotek nepatrně maskovaného vozu, které G70 lépe zachycují také z profilu a zvenčí. Teď už toho G70 skrývá minimum, však se podívejte sami...


Před několika málo dny se po Nordschleife prohnala novinka od luxusní divize značky Hyundai. Pod názvem Genesis G70 má přitom virtuálně debutovat 15 září, nicméně první snímky nemaskovaného auta i jeho kabiny se ven dostaly již nyní. Ukazuje se přitom, že Korejci měli důvod, proč vývojový prototyp potáhli kamufláží od hlavy až k patě, a to i na veškerých vnitřních panelech, což je neobvyklé - vůz totiž skutečně zvládne konkurovat německé prémiové lize.

Zvenčí si zatím musíme vystačit pouze s pohledem zezadu, nicméně i ten odhaluje sportovní siluetu, jíž umocňuje delší příď a kratší záď. Tu zdobí dvojice mohutných oválných koncovek výfuku, jenž lemuje difuzor. Kromě toho si můžeme povšimnout zvýrazněné odtrhové hrany víka zavazadelníku, třetího brzdového světla těsně pod anténou v podobě žraločí ploutve či rozměrné prosklené střechy.

Patrná jsou také rozměrná litá kola, za nimiž prosvítají červeně lakované brzdové třmeny, či prolis v předních blatnících. Právě díky němu nám přední část vozu výrazně připomíná BMW, zatímco vzadu se Genesis G70 shlédlo v modelech Mercedesu. Uvidíme přitom, jak budou vypadat nezkreslené oficiální fotky a především vůz samotný naživo, zatím ale Korejci rozhodně nejsou bez šance.

To jen potvrzuje pohled do interiéru, kde dominantou je rozměrný volně stojící displej. Pod ním se nachází výdechy klimatizace a na dnešní dobu možná i větší počet klasických tlačítek, což nemusí být nutně na škodu. Korejci totiž sice dozajista vsadili na dotykovou techniku a velmi pravděpodobně také ovládání hlasem, řada nejdůležitějších funkcí je ale přístupná po jednom kliknutí.

Po stránce mechanické pak vůz dostane stejnou architekturu, na které již sedí sesterská Kia Stinger. Počítat tedy můžeme s pohonem zadních nebo všech čtyř kol, otázkou je ovšem motorový prostor. Benzinový čtyřválec i 3,3litrový šestiválec jsou sice jistotou, nicméně produkovat by měly více koní než u sesterského modelu, kde je maximem 370 koní.

I kdyby ovšem nakonec na tovární tuning nedošlo, Genesis G70 má být stále tím nejrychlejším Korejcem, neboť do vínku dostane kompaktnější rozměry a tedy o chlup nižší hmotnost. Na oficiální odhalení jsme tedy nadmíru zvědavi, přičemž jsme si jisti, že zejména v Ingolstadtu, Mnichově a Stuttgartu momentálně začínají troubit na poplach.

Konkurent BMW 3 od Hyundai nafocen bez kamufláže. Ani uvnitř není marný - 1 - Genesis G70 spy bez maskovani lepsi 01Konkurent BMW 3 od Hyundai nafocen bez kamufláže. Ani uvnitř není marný - 2 - Genesis G70 spy bez maskovani lepsi 02Konkurent BMW 3 od Hyundai nafocen bez kamufláže. Ani uvnitř není marný - 3 - Genesis G70 spy bez maskovani lepsi 03Konkurent BMW 3 od Hyundai nafocen bez kamufláže. Ani uvnitř není marný - 4 - Genesis G70 spy bez maskovani lepsi 04Konkurent BMW 3 od Hyundai nafocen bez kamufláže. Ani uvnitř není marný - 5 - Genesis G70 spy bez maskovani lepsi 05Konkurent BMW 3 od Hyundai nafocen bez kamufláže. Ani uvnitř není marný - 6 - Genesis G70 spy bez maskovani lepsi 06Konkurent BMW 3 od Hyundai nafocen bez kamufláže. Ani uvnitř není marný - 7 - Genesis G70 spy bez maskovani lepsi 07Konkurent BMW 3 od Hyundai nafocen bez kamufláže. Ani uvnitř není marný - 8 - Genesis G70 spy bez maskovani lepsi 07a
Nové Genesis G70 bylo špionážními fotografy načapáno zřejmě během pořizování oficiálních fotografií

Zdroj: Ferdfanpage@Facebook

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 19 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama