Reklama

Lada Vesta Combi poprvé nafocena při testech, levný kombík bude k mání i u nás

Pokud jde o menší a dostupná kombi, není mezi novými auty příliš z čeho vybírat. Praktičtější verze Vesty to může změnit a teď už je jisté, že bude.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Lada Vesta Combi poprvé nafocena při testech, levný kombík bude k mání i u nás

12.5.2017 | Petr Miler | 18 příspěvků

Pokud jde o menší a dostupná kombi, není mezi novými auty příliš z čeho vybírat. Praktičtější verze Vesty to může změnit a teď už je jisté, že bude.

Je to trochu paradox. Kombíky se v Evropě těší všeobecné oblibě a malá auta též, jedno je teď dokonce tím nejprodávanějším. Přesto se kombinace obojího, tedy malá kombi, na trhu prosazuje jen s velkými obtížemi a většina automobilek, které s takovým modelem zkusily prorazit, rychle své pokusy vzdaly. Dnes na trhu přežívají v podstatě jen Škoda Fabia Combi a Renault Clio Grandtour, přičemž v případě toho druhého se o konci mluvilo už před příchodem aktuální generace. A v případě Fabie Combi se o tomtéž hovoří v souvislosti s tou příští - nahradit ji má nové malé SUV.

Jestli se tak stane nebo ne, ukáže až čas, i kdyby ale oba tyto vozy z trhu zmizely, ještě bude z čeho vybírat. Jednak je tu Dacia Logan MCV, která je ale spíše levná než vysloveně malá a něco podobného bude platit také o další karosářské verzi Lady Vesta. Také ta je trochu větší než mini a na trh má dorazit v provedení kombi, na rozdíl od Loganu MCV ale nebude hrát jen na strunu praktičnosti.

Že se tak stane, naznačili Rusové konceptem Vesta Cross, jehož sériová verze by se měla na trhu objevit už letos v létě. A vypadá to, že nepřeháněli a že nás ze západnější částí Evropy tento vůz, na rozdíl od některých jiných nových Lad, nemine.

Svědčí o tom přiložené fotky, na nichž můžeme vidět právě prototyp Vesty kombi při testech na německých silnicích. Je svérázně kamuflovaný, aby byl tak trochu viditelně neviditelný a jeho přítomnost na německých cestách nejlépe dosvědčuje, že si Rusové tento model nechtějí nechat jen pro sebe. To platí i pro sedan, který už je v Evropě k mání a ačkoli u nás je poněkud komplikovanější se k němu dostat (oficiální dovozce jej nenabízí, dealeři ale umí zajistit slovenské či německé kusy), koupit jej lze.

O kombíku to jistě bude platit též. Jeho základní linie jsou z fotek jasné a nenaznačují striktně utilitární povahu, detaily pak zřejmě nejlépe naznačil již zmíněný loňský koncept. Po stránce techniky a výbavy lze očekávat úplně to samé jako u sedanu, tedy benzinový motor 1,6 bez turba, který lze spojit s manuálem či automatem. A spoustu výbavy, která v nejvyšších verzích zahrnuje i věci jako navigaci a přesto ceny ve statisících sotva začínají trojkou. Tohle může být zajímavá alternativa, třebaže první testy sedanu ukázaly, že dokonalé auto to pochopitelně není...

Lada Vesta Combi poprvé nafocena při testech, levný kombík bude k mání i u nás - 1 - Lada Vesta Combi spy 01Lada Vesta Combi poprvé nafocena při testech, levný kombík bude k mání i u nás - 2 - Lada Vesta Combi spy 02Lada Vesta Combi poprvé nafocena při testech, levný kombík bude k mání i u nás - 3 - Lada Vesta Combi spy 03Lada Vesta Combi poprvé nafocena při testech, levný kombík bude k mání i u nás - 4 - Lada Vesta Combi spy 04Lada Vesta Combi poprvé nafocena při testech, levný kombík bude k mání i u nás - 5 - Lada Vesta Combi spy 05Lada Vesta Combi poprvé nafocena při testech, levný kombík bude k mání i u nás - 6 - Lada Vesta Combi spy 06
Lada Vesta Combi už je hotová věc. A bude k mání i v Evropě, jak nejlépe dosvědčují fotky z testů v Německu

Lada Vesta Combi poprvé nafocena při testech, levný kombík bude k mání i u nás - 7 - Lada Vesta Cross Concept prvni foto 01Lada Vesta Combi poprvé nafocena při testech, levný kombík bude k mání i u nás - 8 - Lada Vesta Cross Concept prvni foto 02Lada Vesta Combi poprvé nafocena při testech, levný kombík bude k mání i u nás - 9 - Lada Vesta Cross Concept prvni foto 03Lada Vesta Combi poprvé nafocena při testech, levný kombík bude k mání i u nás - 10 - Lada Vesta Cross Concept prvni foto 04Lada Vesta Combi poprvé nafocena při testech, levný kombík bude k mání i u nás - 11 - Lada Vesta Cross Concept prvni foto 05Lada Vesta Combi poprvé nafocena při testech, levný kombík bude k mání i u nás - 12 - Lada Vesta Cross Concept prvni foto 06Lada Vesta Combi poprvé nafocena při testech, levný kombík bude k mání i u nás - 13 - Lada Vesta Cross Concept prvni foto 07Lada Vesta Combi poprvé nafocena při testech, levný kombík bude k mání i u nás - 14 - Lada Vesta Cross Concept prvni foto 08Lada Vesta Combi poprvé nafocena při testech, levný kombík bude k mání i u nás - 15 - Lada Vesta Cross Concept prvni foto 09Lada Vesta Combi poprvé nafocena při testech, levný kombík bude k mání i u nás - 16 - Lada Vesta Cross Concept prvni foto 10Lada Vesta Combi poprvé nafocena při testech, levný kombík bude k mání i u nás - 17 - Lada Vesta Cross Concept prvni foto 11Lada Vesta Combi poprvé nafocena při testech, levný kombík bude k mání i u nás - 18 - Lada Vesta Cross Concept prvni foto 12Lada Vesta Combi poprvé nafocena při testech, levný kombík bude k mání i u nás - 19 - Lada Vesta Cross Concept prvni foto 13Lada Vesta Combi poprvé nafocena při testech, levný kombík bude k mání i u nás - 20 - Lada Vesta Cross Concept prvni foto 14Lada Vesta Combi poprvé nafocena při testech, levný kombík bude k mání i u nás - 21 - Lada Vesta Cross Concept prvni foto 15Lada Vesta Combi poprvé nafocena při testech, levný kombík bude k mání i u nás - 22 - Lada Vesta Cross Concept prvni foto 16Lada Vesta Combi poprvé nafocena při testech, levný kombík bude k mání i u nás - 23 - Lada Vesta Cross Concept prvni foto 17Lada Vesta Combi poprvé nafocena při testech, levný kombík bude k mání i u nás - 24 - Lada Vesta Cross Concept prvni foto 18
Jak bude vůz vypadat po shození kamufláže, nejlépe naznačil loňský koncept Vesta Cross

Zdroj: Auto Evolution

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 18 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše