- -

Dacia Logan MCV Stepway odhalena, je to rumunský Scout za drobné

Rumunské kombi dostalo 50 mm světlé navíc výšky, zvláštní nárazníky či dvoubarevné čalounění. A ani se spoustou výbavy nebude drahé.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Dacia Logan MCV Stepway odhalena, je to rumunský Scout za drobné

22.2.2017 | Petr Prokopec | 3 příspěvky

Rumunské kombi dostalo 50 mm světlé navíc výšky, zvláštní nárazníky či dvoubarevné čalounění. A ani se spoustou výbavy nebude drahé.

Rumunská automobilka Dacia pokračuje v modernizaci svého portfolia, byť fanoušci nejočekávanějšího modelu - druhé generace SUV Duster - se budou muset ještě obrnit trpělivostí. Začátek jeho prodeje je totiž naplánován až na počátek příštího roku, premiéra se tedy nejspíše odehraje na autosalonu ve Frankfurtu. Prázdný ovšem nebude ani ženevský stánek, kde můžeme očekávat nový model Logan MCV Stepway.

Ve srovnání se standardním kombíkem došlo ke zvýšení podvozku o 50 milimetrů na 174 mm, kromě toho tu máme modifikované nárazníky s integrovanými ochrannými pláty ve stříbrném provedení. Kromě toho dorazily černé plasty ve spodku karoserie či nová 16palcová litá kola, dále lze zmínit i dvě specifické barvy Azurite Blue a Mink. Kryty zpětných zrcátek jsou pak vyvedeny v odstínu Dark Metal.

Opomenout nesmíme ani na modifikace světel, kdy ty přední počítají s integrovanými LEDkami pro denní svícení. Zadní jsou pro změnu zatmaveny, tím ale venkovní přerod končí. Přesunout se tedy můžeme do interiéru, kde se objevuje především specifické dvoubarevné čalounění s 3D efektem, jenž má zvýraznit hloubku materiálu. Doplňovat jej přitom mají kontrastní švy.

V rámci výbavy lze počítat s bohatým standardem, přeci jen půjde o vrcholnou úroveň. Očekávat tedy lze satelitní navigaci, klimatizaci, tempomat, zadní parkovací senzory či asistent rozjezdu do kopce. Za příplatek pak bude možné sáhnout ještě po koženém čalounění či zpětné kameře. Mimo to doplňková výbava počítá také s výškově stavitelnými sedadly.

Po stránce motorické lze již očekávat stejnou nabídku jako u standardního kombíku, tedy selekci benzinových a dieselových maloobjemových agregátů. Vybírat bude možné také mezi pětistupňovým manuálem či automatem, ten však bude vyhrazen jen některým verzím. Se zavazadelníkem o objemu 573 litrů lze ovšem počítat u všech variant.

Uvedení vozu do české prodeje ještě chvíli zabere, ceny ale můžeme více než tušit. Ceny přepracovaných modelů jsou už delší čas známé a Logan MCV dne vrcholí na 296 900 Kč za nejlepší výbavu Arctica s dieselem 1,5 o výkonu 90 koní. Stepwaye jsou obvykle dražší o přibližně 30 tisíc Kč, takže čekejme částku okolo 327 tisíc Kč za Logan MCV Stepway „v plné polní”. To vážně zruinuje málokoho...

Dacia Logan MCV Stepway odhalena, je to rumunský Scout za drobné - 1 - Dacia Logan MCV Stepway 2017 prvni sada 01Dacia Logan MCV Stepway odhalena, je to rumunský Scout za drobné - 2 - Dacia Logan MCV Stepway 2017 prvni sada 02Dacia Logan MCV Stepway odhalena, je to rumunský Scout za drobné - 3 - Dacia Logan MCV Stepway 2017 prvni sada 03Dacia Logan MCV Stepway odhalena, je to rumunský Scout za drobné - 4 - Dacia Logan MCV Stepway 2017 prvni sada 04Dacia Logan MCV Stepway odhalena, je to rumunský Scout za drobné - 5 - Dacia Logan MCV Stepway 2017 prvni sada 05Dacia Logan MCV Stepway odhalena, je to rumunský Scout za drobné - 6 - Dacia Logan MCV Stepway 2017 prvni sada 06Dacia Logan MCV Stepway odhalena, je to rumunský Scout za drobné - 7 - Dacia Logan MCV Stepway 2017 prvni sada 07Dacia Logan MCV Stepway odhalena, je to rumunský Scout za drobné - 8 - Dacia Logan MCV Stepway 2017 prvni sada 08Dacia Logan MCV Stepway odhalena, je to rumunský Scout za drobné - 9 - Dacia Logan MCV Stepway 2017 prvni sada 09Dacia Logan MCV Stepway odhalena, je to rumunský Scout za drobné - 10 - Dacia Logan MCV Stepway 2017 prvni sada 10Dacia Logan MCV Stepway odhalena, je to rumunský Scout za drobné - 11 - Dacia Logan MCV Stepway 2017 prvni sada 11Dacia Logan MCV Stepway odhalena, je to rumunský Scout za drobné - 12 - Dacia Logan MCV Stepway 2017 prvni sada 12Dacia Logan MCV Stepway odhalena, je to rumunský Scout za drobné - 13 - Dacia Logan MCV Stepway 2017 prvni sada 13Dacia Logan MCV Stepway odhalena, je to rumunský Scout za drobné - 14 - Dacia Logan MCV Stepway 2017 prvni sada 14Dacia Logan MCV Stepway odhalena, je to rumunský Scout za drobné - 15 - Dacia Logan MCV Stepway 2017 prvni sada 15Dacia Logan MCV Stepway odhalena, je to rumunský Scout za drobné - 16 - Dacia Logan MCV Stepway 2017 prvni sada 16Dacia Logan MCV Stepway odhalena, je to rumunský Scout za drobné - 17 - Dacia Logan MCV Stepway 2017 prvni sada 17
Dacia Logan MCV Stepway je vrcholnou verzí rumunského kombíku. Oproti základnímu provedení nabrala výbavu i 50 milimetrů v rámci podvozku

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 3 příspěvky

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše