Reklama

Lada Vesta dorazila do prodeje v Evropě, má nejjednodušší ceník dneška

Po loňském startu výroby v Rusku došlo i na slibovaný start prodeje v Evropě. Sice trochu později, než bylo avizováno, rok 2016 ale Lada stihla.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Lada Vesta dorazila do prodeje v Evropě, má nejjednodušší ceník dneška

25.12.2016 | Petr Miler | 45 příspěvků

Po loňském startu výroby v Rusku došlo i na slibovaný start prodeje v Evropě. Sice trochu později, než bylo avizováno, rok 2016 ale Lada stihla.

Uběhlo už skoro 15 měsíců od chvíle, kdy jsme vás informovali o zahájení výroby Lady Vesta, s nímž se pojil také začátek prodeje na ruském trhu. Nový model vyvinutý od nuly s konečně zajímavým designem a dobrou pasivní bezpečností je pro poněkud churavějící ruskou automobilku nadějí na obrat, který by konečně mohl nastat i na „západních” trzích. Na těch Lada v posledních letech boduje leda s nesmrtelnou Nivou resp. 4x4, ostatní modely v rámci svých tříd spíše paběrkují.

Aby se ale tohle mohlo stát, musela se novinka v Evropě, rozumějte hlavně v zemích Evropské unie, začít prodávat. A to nikdy není jednoduchý proces, protože záplava povinných prvků nařízených Bruselem vyžaduje u takto levných aut značné úpravy a pochopitelně i navýšení ceny. Úpravy a související homologační proces měly být původně dokončeny už na začátku letošního podzimu, nakonec se ale celý proces trochu protáhl a Vesta do prodeje vstupuje až nyní.

Nestalo se tak kupodivu v Německu, kde má zřejmě největší prodejní potenciál, a nestalo se tak ani u nás, kde bychom za to byli nejraději. Vesta je ale k mání v sousedním Slovensku a její nabídka je velmi jednoduchá. V Rusku se vůz dostává s cenou i výrazně pod 200 tisíc Kč, se všemi „europrvky” ale na tak nízkou cenu myslet nemůže.

Vězte tedy, že Vesta je k mání pouze s motorem 1,6 16V o výkonu 78 kW (106 koní), s nímž zrychlí na stovku za 11,8 sekundy a rozjede se až na 178 km/h. Kombinovaná spotřeba činí 6,0 litru benzinu na 100 km a k dispozici bude jak manuální, tak automatizovaná převodovka - obě s pěti stupni.

Základní stupeň výbavy Ice nabízí krom ABS, ESP, monitoringu tlaku v pneu a dalších povinných prvků také dva čelní airbagy, elektricky ovládaná přední okna, centrál, klimatizaci a autorádio. Za to všechno dáte 9 990 Eur, tedy asi 270 tisíc Kč. Za automat se připlácí 990 Eur (27 tisíc Kč) a pak už si můžete přikoupit jen metalízu za 290 Eur (7 800 Kč). Jednodušší ceník, abyste pohledali.

Pokud by vás toto neuspokojilo, k dispozici je i vyšší úroveň výbavy Luxe. Příplatky (dva) jsou stejné a stejně drahé, za základní cenu 11 990 Eur (cca 324 tisíc Kč) ale dostanete navíc elektrické ovládaní všech oken a vnějších zrcátek, parkovací senzory či dešťový senzor. Tedy alespoň podle toho, co víme nyní - rozsah výbavy může být v budoucnu i vyšší, v Rusku je Vesta nabízena třeba i s navigací nebo tempomatem.

Slovenský ceník tedy známe, ten český zřejmě nebude zásadně jiný. V případě vašeho zájmu budou první kusy Vesty dodány v únoru 2017. Do té doby snad už budeme znát i úplnou českou nabídku.

Lada Vesta dorazila do prodeje v Evropě, má nejjednodušší ceník dneška - 1 - Lada Vesta cenik cennik SK 2016 2017
Úplný ceníky Vesty pro Slovensku je skutečně velmi jednoduchý

Lada Vesta dorazila do prodeje v Evropě, má nejjednodušší ceník dneška - 2 - Lada Vesta produkcni dalsi nova sada 01Lada Vesta dorazila do prodeje v Evropě, má nejjednodušší ceník dneška - 3 - Lada Vesta produkcni dalsi nova sada 02Lada Vesta dorazila do prodeje v Evropě, má nejjednodušší ceník dneška - 4 - Lada Vesta produkcni dalsi nova sada 03Lada Vesta dorazila do prodeje v Evropě, má nejjednodušší ceník dneška - 5 - Lada Vesta produkcni dalsi nova sada 04Lada Vesta dorazila do prodeje v Evropě, má nejjednodušší ceník dneška - 6 - Lada Vesta produkcni dalsi nova sada 05Lada Vesta dorazila do prodeje v Evropě, má nejjednodušší ceník dneška - 7 - Lada Vesta produkcni dalsi nova sada 06Lada Vesta dorazila do prodeje v Evropě, má nejjednodušší ceník dneška - 8 - Lada Vesta produkcni dalsi nova sada 07Lada Vesta dorazila do prodeje v Evropě, má nejjednodušší ceník dneška - 9 - Lada Vesta produkcni dalsi nova sada 08Lada Vesta dorazila do prodeje v Evropě, má nejjednodušší ceník dneška - 10 - Lada Vesta produkcni dalsi nova sada 09Lada Vesta dorazila do prodeje v Evropě, má nejjednodušší ceník dneška - 11 - Lada Vesta produkcni dalsi nova sada 10Lada Vesta dorazila do prodeje v Evropě, má nejjednodušší ceník dneška - 12 - Lada Vesta produkcni dalsi nova sada 11Lada Vesta dorazila do prodeje v Evropě, má nejjednodušší ceník dneška - 13 - Lada Vesta produkcni dalsi nova sada 12Lada Vesta dorazila do prodeje v Evropě, má nejjednodušší ceník dneška - 14 - Lada Vesta produkcni dalsi nova sada 13Lada Vesta dorazila do prodeje v Evropě, má nejjednodušší ceník dneška - 15 - Lada Vesta produkcni dalsi nova sada 14Lada Vesta dorazila do prodeje v Evropě, má nejjednodušší ceník dneška - 16 - Lada Vesta produkcni dalsi nova sada 15Lada Vesta dorazila do prodeje v Evropě, má nejjednodušší ceník dneška - 17 - Lada Vesta produkcni dalsi nova sada 16Lada Vesta dorazila do prodeje v Evropě, má nejjednodušší ceník dneška - 18 - Lada Vesta produkcni dalsi nova sada 17
Lada Vesta se konečně prodává i na západ od Ruska, zatím na Slovensku

Zdroj: Lada&Mahindra SK

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 45 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše