- -

Lexus UX plně odhalen, jako předzvěst nástupce hatchbacku CT

Koncept UX kombinuje použitelnost crossoveru a vzhled drsného offroadu. Zadní sedačky tvoří pohodlný gauč, který se táhne až přes výplně dveří.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Lexus UX plně odhalen, jako předzvěst nástupce hatchbacku CT

29.9.2016 | Marek Bednář | 1 příspěvek

Koncept UX kombinuje použitelnost crossoveru a vzhled drsného offroadu. Zadní sedačky tvoří pohodlný gauč, který se táhne až přes výplně dveří.

Předzvěst nového kompaktního crossoveru od Lexusu, zatím označeného jako koncept UX, jsme si mohli prohlédnout na první fotce už začátkem září a později se ukázalo i pracoviště řidiče. Že tedy novinku nemáme v produkci očekávat nijak brzo, už je známo nějakou dobu. Nyní se v rámci autosalonu v Paříži ukázal UX celý a velké překvapení nepřipravil.

Design vznikal ve studiu Lexusu ED2 na jihu Francie a cílem bylo zkombinovat vzhled drsného offroadu s použitelností crossoveru - a samozřejmě s šílenou vřetenovou přední maskou, která je všem Lexusům vlastní už nějakou dobu. Lexus nazývá designový jazyk použitý na UX „Inside-Out” a údajně je mu vlastní silné provázání zevnějšku a vnitřku auta.

Jak vypadá zvenčí, nejlépe ukážou fotografie, zmiňme ale některé klíčové prvky. Zboku vyniknou kola a blatníky, která se skutečně snaží připomenout drsný offroad nebo sci-fi buginu. A také tu vidíme, že karoserie postrádá tradiční B-sloupek; zadní dveře se otvírají proti směru jízdy, ne nepodobně Mazdě RX-8 nebo BMW i3.

V interiéru je místo pro čtyři cestující a prostor pro ty vpředu je úplně jiný než pro ty vzadu. Přední část kabiny má působit sportovně a tomu odpovídají i sedačky, ve kterém vám sice nikdy nebude chybět ventilace, ale pohodlí asi moc neposkytnou. Zadní část je naopak orientována na pohodlí a dva pasažéři tu sedí na širokém gauči, který sahá přes zadní dveře až na přední a tvoří tam jejich výplně.

Přístroje jsou soustředěny do několika displejů a holografické koule pod volantem, která má prý kombinovat analogové a digitální zobrazení informací. Ovládací prvky jsou elektrostatické a mají průhledné kryty, centrální displej nahoře na palubní desce je ne zcela prakticky posunut dál k čelnímu sklu pro dojem, že je kabina větší. Spolujezdec má vlastní ovládání některých systémů na dveřích; napadá nás pravá zóna klimatizace, což ale není nový nápad.

Lexus nezveřejnil, co by mělo být pod kapotou, ale víme, že produkční verze konceptu UX přijde jako náhrada za hatchback CT. To znamená, že můžeme očekávat napříč umístěné čtyřválce a pravděpodobně i hybridní technologie. Přesný časový rámec neznáme, hovoří se jen o „příštích letech” a nutno zopakovat, že UX Concept má do výroby skutečně daleko.

Tip: Projděte si všechny novinky pařížského autosalonu 2016.

Lexus UX plně odhalen, jako předzvěst nástupce hatchbacku CT - 1 - lexus ux concept dalsi foto 01Lexus UX plně odhalen, jako předzvěst nástupce hatchbacku CT - 2 - lexus ux concept dalsi foto 02Lexus UX plně odhalen, jako předzvěst nástupce hatchbacku CT - 3 - lexus ux concept dalsi foto 03Lexus UX plně odhalen, jako předzvěst nástupce hatchbacku CT - 4 - lexus ux concept dalsi foto 04Lexus UX plně odhalen, jako předzvěst nástupce hatchbacku CT - 5 - Lexus UX Concept 2016 prvni fotoLexus UX plně odhalen, jako předzvěst nástupce hatchbacku CT - 6 - lexus ux concept dalsi foto 05Lexus UX plně odhalen, jako předzvěst nástupce hatchbacku CT - 7 - lexus ux concept dalsi foto 06Lexus UX plně odhalen, jako předzvěst nástupce hatchbacku CT - 8 - lexus ux concept dalsi foto 07Lexus UX plně odhalen, jako předzvěst nástupce hatchbacku CT - 9 - lexus ux concept dalsi foto 08Lexus UX plně odhalen, jako předzvěst nástupce hatchbacku CT - 10 - lexus ux concept dalsi foto 09Lexus UX plně odhalen, jako předzvěst nástupce hatchbacku CT - 11 - lexus ux concept dalsi foto 10Lexus UX plně odhalen, jako předzvěst nástupce hatchbacku CT - 12 - lexus ux concept dalsi foto 11Lexus UX plně odhalen, jako předzvěst nástupce hatchbacku CT - 13 - lexus ux concept dalsi foto 12Lexus UX plně odhalen, jako předzvěst nástupce hatchbacku CT - 14 - lexus ux concept interier prvni 01Lexus UX plně odhalen, jako předzvěst nástupce hatchbacku CT - 15 - lexus ux concept dalsi foto 13Lexus UX plně odhalen, jako předzvěst nástupce hatchbacku CT - 16 - lexus ux concept dalsi foto 14Lexus UX plně odhalen, jako předzvěst nástupce hatchbacku CT - 17 - lexus ux concept dalsi foto 15
Koncept Lexus UX má být předzvěst nástupce hatchbacku CT

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše