Lexus UX: nové SUV se ukázalo na první fotce, zřejmě nahradí CT 200h

8.9.2016 | Petr Prokopec | 11 příspěvků

Koncept pro Paříž má již sériovou verzi jistou, a to hned ve třech motorizacích. Jako základ pro něj má posloužit Toyota C-HR.

Poslední zprávy týkající se Lexusu CT 200h nebyly zrovna pozitivně laděné. O hybridní hatchback není takový zájem, jak si původně japonská automobilka představovala. Zdá se tedy, že životní kariéra vozu pomalu, ale neodvratně směřuje ke svému konci, přičemž nepřímou náhradou by se dle spekulací měla stát sériová verze koncepčního crossoveru LF-SA.

Nyní se ukazuje, že spekulace nebyly daleko od pravdy. Lexus hodlá na autosalonu v Paříži představit nový koncept zvaný UX. Ten je dílem evropského designového centra značky, přičemž důraz klade na konektivitu. Uvnitř tedy máme očekávat řadu technologických fines v objetí kvalitních materiálů.

Ačkoliv nebylo zmíněno, jaké pohonné ústrojí dorazí pod kapotou, není to v případě konceptu až tak důležité. Mnohem podstatnější totiž je, že studie UX je mnohem blíže realitě než zmiňovaný koncept LF-SA. A co více, záznamy z evropského patentového úřadu prokazují, že dorazí ve verzích UX 200, UX 250 a UX 250h.

Pod kapotou tedy můžeme očekávat benzinové čtyřválce, které budou v případě vrcholné varianty spárovány s elektromotorem. Kromě toho UX nabídne také mnohem větší praktičnost než LF-SA, které na délku měřilo jen pouhých 3,43 metru. Novinka o celý metr nabobtá, neboť jí jako základ má posloužit Toyota C-HR.

Kruh se nám tedy uzavírá, byť z části po spekulativní rovině. Zda skutečnost ale bude přesně taková, jak ji malujeme, to prozatím není jisté. Aktuálně tedy jen zrekapitulujeme, že Lexus UX se produkční verze dočká, a to hned ve třech verzích. Jestli ale s jeho příchodem skutečně skončí hatchback CT 200h, to zjistíme nejdříve příští rok.

Lexus UX: nové SUV se ukázalo na první fotce, zřejmě nahradí CT 200h - 1 - Lexus UX Concept 2016 prvni foto
Koncepční Lexus UX se zatím ukázal na jediné fotce

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 11 příspěvků

Autobazar

zobrazit vše