- -

McLaren P1 za 11 700 Kč si můžete dovolit i vy, má to ale háček

Tento McLaren P1 není jen levný, je i technicky výjimečný - k pohonu užívá jen elektrické energie. A maximálky dosáhne dříve než řeknete „švec”.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

McLaren P1 za 11 700 Kč si můžete dovolit i vy, má to ale háček

27.9.2016 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Tento McLaren P1 není jen levný, je i technicky výjimečný - k pohonu užívá jen elektrické energie. A maximálky dosáhne dříve než řeknete „švec”.

Výroba McLarenu P1 skončila již v loňském roce. Britská automobilka od té doby mluví o nástupci, ten ale má dorazit až v příští dekádě. Dost možná také s elektrickým ústrojím. Zázraky se ale občas dějí i ve skutečném světě a my jsme právě svědky jednoho takového. McLaren novou verzi modelu P1 posílá na trh již nyní.

Zmiňované elektrické ústrojí je u toho, přičemž vozu dodává takový výkon, že sprint z klidu na nejvyšší rychlost zvládne za pouhé 2 sekundy. Jak ale nejspíše již tušíte, celá věc má pá háčků. Ten první spočívá v oné maximálce, jež činí pouhých 5 km/h. Nový McLaren P1 je určen malým dětem, které se mohou pohodlně usadit v otevřeném kokpitu. Ve srovnání s dospělými mají k dispozici volant usazený uprostřed.

Kromě toho dostala hračka startovací tlačítko, klimatizaci a audio systém s předprogramovanými dětskými písničkami. Nechybí ovšem ani přehrávač MP3. Karoserii z kompozitních plastů halí křiklavě žlutý lak Volcano Yellow doplněný některými detaily v černé barvě. Zmínit pak můžeme ještě plně funkční vzhůru výklopné dveře či dokonce třírychlostní převodovku se zpátečkou.

Dále již McLaren zmiňuje pouze tolik, že u autorizovaných prodejců značky se dětský elektromobil ukáže na sklonku října. Krátce poté by ovšem měl být k dostání také v celé řadě hračkářství. Cena byla stanovena na 375 liber (cca 11 700 Kč), což je pakatel ve srovnání s částkou, za jakou bylo možné pořídit hybridní P1. Ovšem na druhou stranu, ten se dokáže rozjet na 350 km/h...

McLaren P1 za 11 700 Kč si můžete dovolit i vy, má to ale háček - 1 - McLaren P1 pro deti 01McLaren P1 za 11 700 Kč si můžete dovolit i vy, má to ale háček - 2 - McLaren P1 pro deti 02McLaren P1 za 11 700 Kč si můžete dovolit i vy, má to ale háček - 3 - McLaren P1 pro deti 03McLaren P1 za 11 700 Kč si můžete dovolit i vy, má to ale háček - 4 - McLaren P1 pro deti 04McLaren P1 za 11 700 Kč si můžete dovolit i vy, má to ale háček - 5 - McLaren P1 pro deti 05
Plně elektrický McLaren P1 pro děti zvládá maximálně 5 km/h. Má však otevřený kokpit s volantem uprostřed a nestojí majlant

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše