Reklama

Mitsubishi GT-PHEV: futuristické hybridní SUV slibuje dojezd až 1 200 km

Japonský koncept dostal do vínku odvážný design, trojici pohonných jednotek a systém 4x4. Palivo šetří i napojením na centrální databázi.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Mitsubishi GT-PHEV: futuristické hybridní SUV slibuje dojezd až 1 200 km

14.9.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Japonský koncept dostal do vínku odvážný design, trojici pohonných jednotek a systém 4x4. Palivo šetří i napojením na centrální databázi.

Pro japonskou automobilku se letošní rok rozhodně nevyvíjí tak, jak si asi na jeho počátku předsevzala. Stejně jako Volkswagen bylo i Mitsubishi nachytáno při podvádění, přičemž manažeři dokonce přiznali, že spotřebu falšovali již od 90. let minulého století. Jelikož navíc značka ze Země vycházejícího slunce nemá k dispozici takové finance jako německý koncern, vše vyústilo v převzetí Nissanem.

Ačkoliv nový hlavní podílník slibuje zachování jisté autonomie a originality, dá se předpokládat, že jednou z priorit celé akvizice bude také zisk. Aby jej přitom Mitsubishi dosáhlo, logicky bude pokračovat ve svém plánu, jenž spočívá v řadě nových crossoverů a SUV. Na cokoliv, co by jen vzdáleně připomínalo legendární Lancer Evolution, tak můžeme definitivně zapomenout.

S čím však aktuálně můžeme počítat, to je nové koncepční hybridní SUV, jenž bylo dosud titulováno jako Ground Tourer a které se jako GT-PHEV představí na autosalonu v Paříži. Již na první pohled je přitom zřejmé, že s produkční realitou novinka nemá mnoho společného, neboť tu máme jen náznak klik dveří či kamery namísto zpětných zrcátek. Byť to již v Japonsku nebude problém.

Kromě toho si ovšem můžeme povšimnout odvážně řešené přídě, která je novým pojetím stylu Dynamic Shield. Dále pak dorazilo výrazně zešikmené čelní okno či mohutná litá kola, předek i záď pak zdobí diodové světlomety. Mitsubishi přitom k designu dodává, že krásu, dynamičnost a funkčnost, zároveň byl ovšem zrozen proto, aby zaujal i v apokalyptické budoucnosti.

Po stránce motorické lze očekávat příchod trojice agregátů - spalovacího vpředu a dvou elektrických vzadu - jenž spolupracují se stálým pohonem všech kol a technologií S-AWC (Super All Wheel Control). Výsledkem přitom má být „nová úroveň stability“, zároveň se ale koncept chlubí dojezdem 120 km čistě na elektřinu či až 1 200 při zapojení všech agregátů.

O tom, nakolik jsou tato data reálná, nemá zatím smysl diskutovat, Mitsubishi totiž nedalo do placu žádné bližší parametry, jenž se týkají kupříkladu výkonu motorů či kapacity baterií. Značka ovšem dodává, že vůz přijímá z centrální databáze informace o počasí či silničních podmínkách, jimž celé ústrojí uzpůsobuje a tím dále vylepšuje spotřebu paliva.

Ve finále pak jen můžeme zmínit, že uvnitř nás čeká „horizontální palubní deska“ se zvýšenou středovou konzolí a koženým čalouněním, jehož burgundská červeň má odrážet odstín zvolený pro střechu. Na další informace je třeba vyčkat do Paříže, na sériové provedení, jímž nejspíše bude příští Outlander PHEV, pak několik let.

Mitsubishi GT-PHEV: futuristické hybridní SUV slibuje dojezd až 1 200 km - 1 - Mitsubishi GT-PHEV concept 2016 prvni foto 01Mitsubishi GT-PHEV: futuristické hybridní SUV slibuje dojezd až 1 200 km - 2 - Mitsubishi GT-PHEV concept 2016 prvni foto 02Mitsubishi GT-PHEV: futuristické hybridní SUV slibuje dojezd až 1 200 km - 3 - Mitsubishi GT-PHEV concept 2016 prvni foto 03Mitsubishi GT-PHEV: futuristické hybridní SUV slibuje dojezd až 1 200 km - 4 - Mitsubishi GT-PHEV concept 2016 prvni foto 04
Nové koncepční Mitsubishi GT-PHEV je nejspíše předobrazem příštího Outlanderu PHEV

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama