Moderna pro každého: Seat Toledo 2015 dostal světla čistě z LED

Pochopitelně se jedná o výbavu za příplatek, i tak jde ale ve třídě Toleda o zcela výjimečnou nabídku.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Moderna pro každého: Seat Toledo 2015 dostal světla čistě z LED

4.10.2014 | Petr Miler | 26 příspěvků

Pochopitelně se jedná o výbavu za příplatek, i tak jde ale ve třídě Toleda o zcela výjimečnou nabídku.

Seat Toledo i více než spřízněná Škoda Rapid vychází z našich testů jako velmi dobré vozy, pořád jsou to ale levná auta. To samo o sobě pochopitelně není nic špatného, v cenových hladinách těchto modelů je ale třeba smířit se s tím, že za své peníze sice můžete dostat kvalitní vůz, na ta nejmodernější technická řešení si v něm ale musíte nechat zajít chuť. A nebo nemusíte?

Přinejmenším Seat se snaží dokázat, že nikoli. V nabídce malých liftbacků koncernu VW byl dosud spíše tím druhým vzadu, a to ne jen z českého pohledu. Však když Rapid loni dostal malý facelift nabízející i možnost zvolit za hlavní světlomety ta xenonová, Toledo si muselo vystačit jen s drobnými modifikacemi. Manko se Španělé rozhodli stáhnout teprve teď a vlastně nejen to - po vzoru většího Leonu bude i Toledo další „levnou” výjimkou, která nabídne plně LEDkové světlomety, tedy řešení, které stále není běžně vlastní ani vozům od Audi, BMW či Mercedesu, a natož pak běžným kompaktům či ještě menším autům. A tentokrát ostrouhá Rapid.

Novinka byla velmi potichu ohlášena na autosalonu v Paříži, tak potichu, že jsme si Toledo s LED-světly nestihli ani vyfotit. Oficiální snímky to ale napravují a přesvědčují o tom, že 1. duben se ve Španělsku nedrží začátkem září. Nová světla zajišťují s pomocí LE diod všechny standardní funkce - tedy denní svícení, potkávací světla i ta dálková, která se ovšem v někdejším prvním testu Leonu zase tak skvěle nepředvedla. Jestli v Toledu fungují stejně, zatím nevíme.

Novinkou pro modelový rok 2015 ale nejsou jen přední světla. Novou vnitřní grafiku dostala i ta zadní, která mají blízko k Ibize, nový je též volant nikoli nepodobný pro změnu tomu v Leonu a k tomu tu máme ještě obligátní nová obložení a čalounění interiéru.

Další detaily zatím neznáme, zejména ne ceny. Jsme docela zvědavi, na kolik taková LEDková světla v Toledu vyjdou - i když v Leonu nejdou drahá, v menším a levnějším modelu by klidně mohla dělat pětinu ceny. Ale nepředbíhejme událostem, o dalších detailech k drobnému faceliftu Toleda nás Seat jistě ještě zpraví.

Tip: Projděte si všechny novinky pařížského autosalonu 2014, máme pro vás i galerii živých fotografií přímo z Paříže.


Moderna pro každého: Seat Toledo 2015 dostal světla čistě z LED - 1 - Seat Toledo 2015 prvni 01Moderna pro každého: Seat Toledo 2015 dostal světla čistě z LED - 2 - Seat Toledo 2015 prvni 02Moderna pro každého: Seat Toledo 2015 dostal světla čistě z LED - 3 - Seat Toledo 2015 prvni 03Moderna pro každého: Seat Toledo 2015 dostal světla čistě z LED - 4 - Seat Toledo 2015 prvni 04Moderna pro každého: Seat Toledo 2015 dostal světla čistě z LED - 5 - Seat Toledo 2015 prvni 05Moderna pro každého: Seat Toledo 2015 dostal světla čistě z LED - 6 - Seat Toledo 2015 prvni 06Moderna pro každého: Seat Toledo 2015 dostal světla čistě z LED - 7 - Seat Toledo 2015 prvni 07
Seat Toledo 2015 potichu debutoval v Paříži. Tak potichu, že jsme si toho skoro nevšimli...

Petr Miler

Diskuze 26 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama