Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Nissan Murano Hybrid 2015: nová verze odhalena, do prodeje zamíří již v létě
20.4.2015 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Nový crossover s alternativním pohonem dostane do vínku 250 + 20 koní, se kterými by mimo město mohl jezdit lehce nad 8 litrů na sto kilometrů.
Japonská automobilka se hodlá na autosalonu v Šanghaji jaksepatří „rozšoupnout“. Zatímco tedy před pár hodinami jsme vám mohli představit sériovou verzi zajímavě střiženého sedanu Lannia, nyní tu pro změnu máme hybridní verzi Nissanu Murano. Ta se v rámci existence tohoto modelu objevuje vůbec poprvé, přičemž zvenčí se oproti základnímu provedení osazenému 3,5litrovým šestiválcem liší víceméně jen plaketkami s odkazem na alternativní pohonné ústrojí a odlišným designem litých kol.
Změnu prý nezaregistrujeme ani v interiéru, ačkoliv do kabiny nás série fotografií nezavedla. Dá se ovšem předpokládat, že jediný odklon bude spočívat v extra obrazovkách palubního menu, na kterých bude zobrazen tok energie od baterií a spalovacího ústrojí směrem ke kolům a v rámci regenerativního brzdění zase zpátky. Samotná architektura ale stoprocentně zůstane nezměněna.
Větší rozdíl se již dotýká pohonného ústrojí, které najdeme pod kapotou. Jde o kombinaci 2,5litrového čtyřválce, který dává k dobru 250 koní a 329 Nm točivého momentu, a elektromotoru naladěného na 20 koní. Oba agregáty jsou spárovány s dvouspojkovou převodovkou, což by naznačovalo zásadní odklon od standardního CVT a tedy i zlepšení jízdních zážitků. Jelikož hybridní ústrojí vychází z Infiniti QX60 Hybrid, které převodovku CVT používá, je daný odklon zvláštní. Je tak možné, že tiskové materiály Nissanu nejsou zcela přesné.
Daným událostem ovšem nebudeme předbíhat, což znamená, že na minimum omezíme také spekulace o jízdní dynamice a spotřebě. Také tato data totiž aktuálně nebyla zveřejněna, ve druhém případě ale můžeme posloužit alespoň žíznivostí výše zmíněného Infiniti. To si totiž ve městě řekne o 9 litrů a mimo město o 8,4 l/100 km.
Dodat tak již můžeme pouze tolik, že do prodeje má Nissan Murano Hybrid zamířit již letos v létě. Zatím je zmiňován pouze čínský trh, dozajista lze však počítat i s prodejem alternativní verze také v Americe. Zda a kdy přijde na řadu evropský kontinent, to je prozatím ve hvězdách.





























Hybridní Nissan Murano se od standardního modelu liší zvenčí i uvnitř jen nepatrně. Zásadní odklon je třeba hledat pod kapotou
Zdroj: Auto Evolution
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Číňané vzali svůj „Rolls-Royce pro chudé” a skočili s ním z ostrého srázu. Podívejte se, jak dopadl po 20 metrech letu
před 6 hodinami
Skutečné Bugatti vyzvalo na souboj dvacetkrát levnější „Bugatti pro chudé”. Opravdu to nemělo dělat
25.5.2026
Nejošklivější nové auto týdne, měsíce i roku schytává těžkou bídu od jinak nekritických kolegů, je leda parodií na 8 let starého předchůdce
24.5.2026
Nové na MotoForum.cz
Nejčtenější články
Audi slíbilo vrátit interiérům aut víc tlačítek a zbavit je části displejů, poslední novinka přišla o všechna tlačítka a dostala displej navíc
28.4.2026
„Bugatti pro chudé” má absolutní rekord silničních aut z dalších dvou okruhů, i když za volantem seděli amatéři
28.4.2026
Způsobili jimi řízeným firmám stamiliardové ztráty, teď místo padáků dostávají bonusy v řádu stovek milionů
28.4.2026
Každý prostě není na elektromobily zvědavý, přiznal bez obalu šéf Alfy Romeo a slíbil dokonce návrat šestiválců
28.4.2026
Korejci začali testovat nový spalovací motor pro své ostré modely. V Evropě. A snad i pro Evropu
28.4.2026
Živá témata na fóru
- Řidiči, co to mají v ruce... 05.27. 12:47 - Truck Daškam
- Kdo má přednost? 05.27. 11:41 - GeneHawkins
- BMW Divize 05.27. 10:25 - pavproch
- Koníci z Maranella obecně 05.27. 09:12 - Vrooom
- Přejetí čerstvě natřeného přechodu 05.27. 08:38 - Truck Daškam
- Lampárna (stěžovatelna) 05.26. 14:49 - pavproch
- Onboard videa 05.26. 10:40 - Truck Daškam
- S větrem ve vlasech.... 05.26. 10:09 - pavproch
