Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Nissan Patrol Nismo: japonská G 63 AMG dostala 428 koní a kupu agrese
9.10.2015 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
(+ videa) Věhlasné SUV se dočkalo tovární tuningové kúry, která přinesla upravený vzhled, výkonnější motor a poladěný podvozek.
Při pohledu na Nissan Patrol si asi každý představí hlavně překonávání pouštních dun nebo třeba spadlých stromů a sesutých skal. Nikoliv však jízdu na okruhu, na níž neodkazuje ani mohutná karoserie, ani vysoká hmotnost. Nicméně i přesto se právě na toto SUV vrhla sportovní divize značky Nismo, která se zjevně snažila vytvořit konkurenci pro Mercedes-Benz G 63 AMG.
Tato japonská novinka byla aktuálně představena v Dubaji, což je největší trh pro standardní Patrol. Dá se tedy očekávat, že o variantu Nismo zde bude zájem, zvláště když kromě vzhledu došlo také k modifikacím pod kapotou. Osmiválcová pohonná jednotka o 5,6litrovém objemu dostala do vínku 23 koní navíc, pročež jich celkově produkuje 428. Mimo to by mělo dojít v 70 procentech otáček dojít k vylepšení točivého momentu, nic konkrétního však Nissan v tomto ohledu nezmiňuje.
Detailní technické parametry zkrátka nejsou známy, pročež se můžeme přesunout k podvozku, který počítá s poladěnými tlumiči Bilstein. Kromě toho se Patrol Nismo dočkal rovněž tužšího řízení a 22palcových kovaných kol Rays. V rámci vizuálu je možné počítat s poladěným bodykitem, jenž vpředu zahrnuje nový nárazník doplněný červeně lakovaným lízátkem. Pozměněn je také výplet masky chladiče a lehčí dávka agrese byla vstříknuta do žil také světlometům.
Další změny jsou spojeny s mohutnějšími bočními prahy, v jejichž případě Nissan rovněž použil červené tónování. Kromě toho tu pak máme sadu černých doplňků, přičemž ve stejném odstínu je vyveden i zadní difuzor. Nismo přitom dodává, že ještě v kombinaci se střešním spoilerem by mělo jít o karoserii s nulovým vztlakem, tomu se ale při pohledu na výraznou světlou výšku těžko věří. Na druhou stranu, více než dvoutunová hmotnost bude dozajista držet Patrol při zemi.
Dodat pak již můžeme pouze zmínku o novém výfukovém systému a specificky čalouněném interiéru, kterému dominuje bílá kůže. O zahájení prodeje či cenách se Japonci aktuálně nezmiňují, nicméně se dá předpokládat, že Patrol Nismo bude k mání zejména na Středním Východě. Cílová klientela v podobě ropných šejků tak dozajista nebude mít s jeho pořízením nejmenší problémy.

















Nissan Patrol Nismo dostal do vínku agresivnější bodykit a 428 koní
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Sprint BMW M5 kombi proti o 180 koní slabšímu BMW M3 tragikomicky vykresluje absurditu moderních hybridních „sportovních parníků”
dnes
Automobilka v roce 2021 ohlásila čistě elektrickou budoucnost, teď uspořádala „Den motorů V6”
10.5.2026
Radar zachytil KITT z Knight Ridera, jak jede městem o 44 procent vyšší než povolenou rychlostí, i když měl stát v muzeu
9.5.2026
Nové na MotoForum.cz
Nejčtenější články
Nový VW Touareg dorazí jako auto pro tiché boháče, Němci ale tentokrát zašli moc daleko
12.4.2026
Honda vsadila na elektromobily vše tak tupě, že po odpískání několika projektů někde nebude mít roky co prodávat
12.4.2026
Rozlučková brutalita Lamborghini pro vyvolené měla být strojem na peníze, teď majitele připravuje o desítky milionů
12.4.2026
Mercedes propustil skoro všechny lidi, kteří u něj vyráběli motory V12, zákazníci si teď mohou nový velký motor poskládat sami
12.4.2026
Brutální nový Aston Martin nevypadá jako nic, co už známe. Tajuplný stroj natočili při vývoji, připomíná oživlý Batmobil
12.4.2026
Živá témata na fóru
- Policejni Passaty, Superby a neoznacena merici vozidla #2 05.12. 21:14 - řidičBOB
- Fiat a vše kolem nich 05.12. 19:39 - Stepan
- Řidiči, co to mají v ruce... 05.12. 19:22 - abgx1
- VZKAZY 05.12. 18:19 - Brus
- S větrem ve vlasech.... 05.12. 18:13 - Zajda
- Spotřeba oleje - Audi A3 8V 2.0tfsi 3.gen 140kW 05.12. 17:55 - Dawe227
- Audi klub - pro ty, co chteji Auto 05.11. 20:25 - Stepan
- Politický koutek 05.11. 20:24 - Stepan
