- -

Nová Honda Civic Type-R odhalena, vypadá znovu jako ministr války

(+ živé foto, video) Současný Type-R se na trhu moc neohřál, nástupce bude mít už příští rok. Motor bude stejný, design znovu agresivní.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nová Honda Civic Type-R odhalena, vypadá znovu jako ministr války

29.9.2016 | Marek Bednář | 15 příspěvků

(+ živé foto, video) Současný Type-R se na trhu moc neohřál, nástupce bude mít už příští rok. Motor bude stejný, design znovu agresivní.

Máte-li aktuální Hondu Civic Type-R pořád za novinku, nejste sami, je na trhu skutečně jen chvíli. Jenže už vloni se představila desátá generace Civicu a tak je jasné, že Type-R postavený na deváté generaci ve výrobě nemůže vydržet příliš dlouho. A vskutku - pro modelový rok 2018 vyjede zbrusu nový Type-R, který bude mít za základ větší, desátou generaci.

Jako prototyp se představí na pařížském autosalonu, ovšem jak známe Hondu, prototyp z něj dělá tak možná ono slůvko na zádi. A provedení karoserie, které nyní připomíná kartáčovaný hliník nebo nerez; něco takového mezi příplatky sériové verze nejspíš nebude. Nejistá je také trojitá koncovka výfuku uprostřed auta, ale když mohl mít současný Civic Type-R čtyři koncovky v rozích, nakonec proč ne. Ovšem, že by prostřední koncovka byla samostatným vývodem wastegate turba jako u Ferrari F40, lze asi úspěšně pochybovat.

Jinak vůz stále trochu připomíná běžeckou botu, mimo jiné červenou linkou, která se táhne u země kolem celého auta a vidíme ji i na kolech. V podstatě se díváme na prvky karoserie současného Civicu Type-R, jen upravené a přilepené k jiné karoserii. Jestli to je správný krok, může být otázkou, rychlejší než vyvíjení nové aerodynamické sady je to nepochybně. A pokud se vám současný Civic Type-R líbí, asi se vám bude líbit i tenhle - a naopak.

Pod kapotou čekejme dvoulitrový čtyřválec s turbodmychadlem, stejně jako v současné verzi. Měl by dávat nejméně 310 koní a 400 Nm jako dosud, ovšem je možné, že bude lehce poladěn, aby tolik nezaostával za Fordem Focus RS. A aby zákazníci měli pocit, že dostávají něco navíc. Že bude stále pohánět přední kola přes šestistupňový manuál, je jistá věc.

Tenhle Civic Type-R je první, který dostane zelenou i pro Severní Ameriku. Výstavní premiéru si tam odbude nejspíš na SEMA Show v Las Vegas na přelomu října a listopadu, prodávat se tam začne někdy v druhé půlce roku 2017 jako modelový rok 2018. Evropa bude pravděpodobně následovat o pár měsíců později, podobně jako tomu je s civilním hatchbackem. Do té doby se jistě dozvíme ceny a objeví se další fotografie, zatím tu máme prvních pár.

Nová Honda Civic Type-R odhalena, vypadá znovu jako ministr války - 1 - Honda Civic Type R Concept zive 01Nová Honda Civic Type-R odhalena, vypadá znovu jako ministr války - 2 - Honda Civic Type R Concept zive 02Nová Honda Civic Type-R odhalena, vypadá znovu jako ministr války - 3 - Honda Civic Type R Concept zive 03Nová Honda Civic Type-R odhalena, vypadá znovu jako ministr války - 4 - Honda Civic Type R Concept zive 04Nová Honda Civic Type-R odhalena, vypadá znovu jako ministr války - 5 - Honda Civic Type R Concept zive 05Nová Honda Civic Type-R odhalena, vypadá znovu jako ministr války - 6 - Honda Civic Type R Concept zive 06Nová Honda Civic Type-R odhalena, vypadá znovu jako ministr války - 7 - Honda Civic Type R Concept zive 07Nová Honda Civic Type-R odhalena, vypadá znovu jako ministr války - 8 - Honda Civic Type R Concept zive 08Nová Honda Civic Type-R odhalena, vypadá znovu jako ministr války - 9 - Honda Civic Type R Concept zive 09Nová Honda Civic Type-R odhalena, vypadá znovu jako ministr války - 10 - Honda Civic Type R Concept zive 10Nová Honda Civic Type-R odhalena, vypadá znovu jako ministr války - 11 - Honda Civic Type R Concept zive 11Nová Honda Civic Type-R odhalena, vypadá znovu jako ministr války - 12 - Honda Civic Type R Concept zive 12Nová Honda Civic Type-R odhalena, vypadá znovu jako ministr války - 13 - Honda Civic Type R Concept zive 13Nová Honda Civic Type-R odhalena, vypadá znovu jako ministr války - 14 - Honda Civic Type R Concept zive 14Nová Honda Civic Type-R odhalena, vypadá znovu jako ministr války - 15 - Honda Civic Type R Concept zive 15Nová Honda Civic Type-R odhalena, vypadá znovu jako ministr války - 16 - Honda Civic Type R Concept zive 16Nová Honda Civic Type-R odhalena, vypadá znovu jako ministr války - 17 - Honda Civic Type R Concept zive 17Nová Honda Civic Type-R odhalena, vypadá znovu jako ministr války - 18 - Honda Civic Type R Concept zive 18Nová Honda Civic Type-R odhalena, vypadá znovu jako ministr války - 19 - Honda Civic Type R Concept zive 19Nová Honda Civic Type-R odhalena, vypadá znovu jako ministr války - 20 - Honda Civic Type R Concept zive 20Nová Honda Civic Type-R odhalena, vypadá znovu jako ministr války - 21 - Honda Civic Type R Concept zive 21Nová Honda Civic Type-R odhalena, vypadá znovu jako ministr války - 22 - Honda Civic Type R Concept zive 22Nová Honda Civic Type-R odhalena, vypadá znovu jako ministr války - 23 - Honda Civic Type R Concept zive 23
Nový Civic Type-R živě v Paříži, zatím jako „prototyp”

Nová Honda Civic Type-R odhalena, vypadá znovu jako ministr války - 24 - honda civic type-r 10g 2018 prvni foto 01Nová Honda Civic Type-R odhalena, vypadá znovu jako ministr války - 25 - honda civic type-r 10g 2018 prvni foto 02Nová Honda Civic Type-R odhalena, vypadá znovu jako ministr války - 26 - honda civic type-r 10g 2018 prvni foto 03Nová Honda Civic Type-R odhalena, vypadá znovu jako ministr války - 27 - honda civic type-r 10g 2018 prvni foto 04Nová Honda Civic Type-R odhalena, vypadá znovu jako ministr války - 28 - honda civic type-r 10g 2018 prvni foto 05Nová Honda Civic Type-R odhalena, vypadá znovu jako ministr války - 29 - honda civic type-r 10g 2018 prvni foto 06Nová Honda Civic Type-R odhalena, vypadá znovu jako ministr války - 30 - honda civic type-r 10g 2018 prvni foto 07Nová Honda Civic Type-R odhalena, vypadá znovu jako ministr války - 31 - honda civic type-r 10g 2018 prvni foto 08
Z tohoto prototypu se do sériové výroby dostane téměř vše, odhadujeme

Zdroj: CarScoops

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 15 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše