- -

Nová Kia GT se začala odhalovat, působivou dynamiku slibuje i na Ringu

Prozatím anonymní korejská novinka dostala speciální web, jenž mapuje její řádění na Ringu. Albert Biermann pak potvrdil čtyřválec.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nová Kia GT se začala odhalovat, působivou dynamiku slibuje i na Ringu

1.12.2016 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Prozatím anonymní korejská novinka dostala speciální web, jenž mapuje její řádění na Ringu. Albert Biermann pak potvrdil čtyřválec.

Již jen necelých 39 dní zbývá do odhalení nového sportovního modelu korejské automobilky. Ta mu dokonce zasvětila i speciální webovou stránku Curve Ahead, jež se aktuálně soustředí především na jízdu na Nürburgringu. Zároveň z ní můžeme vytušit, že výstavní premiéra novinky je naplánována na lednový autosalon v Detroitu. Kia pak sice specificky nezmínila, že jde o model GT, s ničím jiným se ale víceméně nedá počítat.

Jistou nápovědou je spodek samotného webu, kde vidíme původní koncept. Vedle něj sice nechybí ještě další studie GT4 Stinger, ta však produkci zatím přislíbenou nemá. Všechny cesty tedy nevedou pouze do Říma, ale také k novému „čtyřdveřovému kupé“. To ale nakonec nemá pohánět (přinejmenším výlučně) přeplňovaný 3,3litrový šestiválec o výkonu až 400 koní, místo toho do útrob zamíří čtyřválec právě z onoho druhého konceptu.

V tomto ohledu jde samozřejmě o zklamání, nicméně dobrou zprávou je alespoň zachování pohonu zadních kol. Ta by výkonem okolo tří set koní měl zásobovat přeplňovaný benzinový dvoulitr, v případě Evropy se pak mluví ještě o 2,2litrovém turbodieselu. Ten by pro změnu měl poskytovat 200 k. Otázkou je převodovka, tipy ale v obou případech míří spíše k automatu.

Nové video ukazuje v pohybu vůz osazený benzinovým motorem, který se zvládá rozjet na 244 km/h. Zároveň přitom vidíme stav najetých kilometrů (13 164), což nejspíše odpovídá vývojovému programu v Zeleném pekle. Kia v čele s Albertem Biermannem tedy snad nic nepodcenila a jízdní schopnosti kupé budou odpovídat jeho vzhledu.

Potvrzuje to tiskové prohlášení značky, dle nějž „Curve Ahead je jen a pouze o potenciálu. O potenciálu dosáhnout každého apexu a využít každou rovinku. Projet každou zatáčku s maximální agilitou, rychlostí a progresivním designem.“ Na korejskou novinku se tedy můžeme jen těšit, přestože sériové provedení nedostane „sebevražedné“ dveře.

Nová Kia GT se začala odhalovat, působivou dynamiku slibuje i na Ringu - 1 - Kia GT 2017 videoscreen 01Nová Kia GT se začala odhalovat, působivou dynamiku slibuje i na Ringu - 2 - Kia GT 2017 videoscreen 02Nová Kia GT se začala odhalovat, působivou dynamiku slibuje i na Ringu - 3 - Kia GT 2017 videoscreen 03Nová Kia GT se začala odhalovat, působivou dynamiku slibuje i na Ringu - 4 - Kia GT 2017 videoscreen 04Nová Kia GT se začala odhalovat, působivou dynamiku slibuje i na Ringu - 5 - Kia GT 2017 videoscreen 05
Novinka korejské automobilky začala s odhalováním...

Nová Kia GT se začala odhalovat, působivou dynamiku slibuje i na Ringu - 6 - Kia GT 2018 predprodukcni prototyp
...nejspíše přitom jde o dlouho očekávanou sériovou Kiu GT

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama