Nová Škoda Octavia ukázala svůj možný vzhled, míří luxusním směrem

Jak dát sbohem kontroverzním dvojitým světlům a přitom nepřiznat, že šlo o špatný nápad? Škoda našla podle informací Francouzů toto řešení.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nová Škoda Octavia ukázala svůj možný vzhled, míří luxusním směrem

4.7.2018 | Petr Prokopec | 86 příspěvků

Jak dát sbohem kontroverzním dvojitým světlům a přitom nepřiznat, že šlo o špatný nápad? Škoda našla podle informací Francouzů toto řešení.

Již nějaký ten pátek jsme svědky vývoje čtvrté generace Škody Octavia. Nová generace mladoboleslavského bestselleru už je testována na veřejných silnicích, byť zatím jen částečně. Zprvu jsme mohli vidět jen mulu v hávu současného provedení vozu, napodruhé už měl prototyp skrývat pod těžkou kamufláží alespoň novou příď.

Právě ta se podle dostupných informací dočká několika stěžejních změn. Jednak se zemi přiblíží čelní maska, která zároveň dostane i více chromu. Přímo na ni pak budou navazovat světlomety, které podle našich informací mají zůstat dvoudílné, podle nových zjištění kolegů z francouzského L'Automobile se tak ale mají jen tvářit. Ve skutečnosti se o jejich dvoudílný design postará „chytrá“ vnitřní grafika.

Jak by vše mohlo ve výsledku vypadat, naznačuje ilustrace právě francouzského magazínu. Prohlédnout si na ni můžeme kombi, které již na první pohled vypadá nezaměnitelně jako Škoda. Vůči současnému provedení Octavie však design působí poněkud více „superbovsky“. Pokud by přitom automobilka opravdu šla tímto směrem, rozhodně bychom se nezlobili - novinka by lépe obhájila stále rostoucí ceny.

Zadní partie magazín nechává bez povšimnutí, zde ovšem rozhodně nelze čekat nějaké výrazné změny vůči současnosti. Dorazí tak víceméně jen trochu jiná variace lamp na „céčkové“ téma, přičemž dost možná dojde i k jejich propojení za pomoci chromové lišty či diodového pásku, aby byla umocněna šířka. Takový prvek by navíc byl stěžejní i záhodný, neboť nová Octavia má na délku povyrůst o 5 centimetrů.

Za tímto posunem stojí evoluční verze platformy MQB, která zároveň Škodě umožní i lehčí nárůst převisů. Očekávat tedy můžeme ještě prostornější kabinu i zavazadelník. Kromě vyšší praktičnosti ovšem nová Octavia nabídne rovněž větší konektivitu a digitalizaci. Dorazí tedy i digitální přístrojový štít, stejně jako poslední generace multimédií, jenž budou spjaty s volně vystupujícím centrálním displejem.

Nabídka má i nadále zahrnovat také výbavu Laurin & Klement, u té však chce Škoda vsadit na ještě vyšší luxus než doposud. Vrátit se mají rovněž verze Scout a RS, z nichž druhá zmíněná dostane znovu do vínku přeplňovaný benzinový dvoulitr. Jeho výkon by se ovšem měl pohybovat někde mezi 250 a 300 koňmi, přičemž standardem bude - možná i naposledy - šestistupňová manuální převodovka.

Běžnější produkce ovšem vsadí ve spodní části portfolia na litrový tříválec, o stupeň výše pak na 1,5litrový čtyřválec. Ten bude zároveň součástí verzí s alternativním pohonem, a to jak té mild-hybridní, jenž počítá s 48voltovým elektrickým okruhem, integrovaným startérem-generátorem a zvětšenou baterií, tak i té plug-in hybridní, jenž kromě spalovací jednotky vyrukuje také s elektromotorem.

Větší množství hybridů by mělo nahradit poněkud zredukovanou nabídku dieselů, ostatně kvůli tomu byl u koncernu VW Group i zaříznut vývoj nového motoru 1,5 TDI. Jedna-šestka se pak nejspíše již nevrátí, milovníky naftových motorů tedy zvládne potěšit jen dvoulitrový turbodiesel, který bude k mání v několika naladěních. Příliš ale nepočítáme s tím, že dorazí varianta BiTDI s 240 koňmi.

Nic bližšího momentálně již nelze dodat, znám není ani termín premiéry. Všeobecně se ale počítá s tím, že čtvrtá generace Škody Octavia by mohla být představena někdy na sklonku příštího roku. Do prodeje pak dorazí na začátku toho následujícího, nejspíše rovnou jako kombík i liftback, jehož testovací muly ovšem dosud nafoceny nebyly.


Nová Škoda Octavia ukázala svůj možný vzhled, míří luxusním směrem - 1 - Skoda Octavia 2020 ilustrace prvni 01
Nová Škoda Octavia se ukázala na pravděpodobné ilustraci...

Nová Škoda Octavia ukázala svůj možný vzhled, míří luxusním směrem - 2 - Skoda Octavia IV Combi 2020 spy prvni 01Nová Škoda Octavia ukázala svůj možný vzhled, míří luxusním směrem - 3 - Skoda Octavia IV Combi 2020 spy prvni 02
Nová Škoda Octavia ukázala svůj možný vzhled, míří luxusním směrem - 4 - Skoda Octavia IV Combi 2020 spy prvni 03Nová Škoda Octavia ukázala svůj možný vzhled, míří luxusním směrem - 5 - Skoda Octavia IV Combi 2020 spy prvni 04
...jenž navazuje na snímky špionážních fotografů

Zdroj: L'Automobile

Petr Prokopec

Diskuze 86 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama