Reklama

Novou Škodu Octavia znovu nafotili při testech. Ukazuje už, co čekat od nové přídě

Pokud jste si mysleli, že nová generace Octavie dá vale čtveřici světlometů, mýlili jste se. Provedení přídě ale upraví tak, aby nepůsobilo tolik kontroverzně.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Novou Škodu Octavia znovu nafotili při testech. Ukazuje už, co čekat od nové přídě

20.6.2018 | Petr Prokopec | 53 příspěvků

Pokud jste si mysleli, že nová generace Octavie dá vale čtveřici světlometů, mýlili jste se. Provedení přídě ale upraví tak, aby nepůsobilo tolik kontroverzně.

Není žádným tajemstvím, že mladoboleslavská automobilka pilně pracuje na čtvrté generaci Škody Octavia. Úplně poprvé jsme ji mohli vidět před měsícem, kdy byly poblíž rakouského Grossglockneru nafoceny první prototypy. Z jejich karoserie toho nešlo mnoho vykoukat, neboť v podstatě šlo jen o upravený současný kombík skrývající techniku nové generace, tzv. mulu. Nyní tu ovšem máme novou sadu snímků, na nichž opět vidíme mulu, kamufláž už tady ale má co skrývat.

Je samozřejmě otázkou, co přesně se pod krycí fólií skrývá, podle informací špionážních fotografů ale jde už o příď patřící novince. Z toho, co vidíme, je zřejmé, že čelní maska se přesunula o trochu níže, než kde figuruje aktuálně. Na optický klam přitom mnoho nesázíme, už jen proto, že Škoda v podstatě totéž provedla u faceliftu Fabie. Tímto modelem pak mají být ovlivněny i světlomety, i když čekat nemáme jednolité, ale dvoudílné - „oči“ na každé straně ale budou blíže u sebe.

Pokud se dané skutečnosti potvrdí, lze s jistotou počítat s prodloužením kapoty, která je u prototypu stejná jako u aktuálního provedení a celou příď musí držet pohromadě ještě dodatečné upínáky. Delší pak ostatně bude i samotný vůz, a to zhruba o 5 centimetrů, přičemž většina z této porce připadne na rozvor. Očekávat lze tedy více místa v kabině, stejně jako v zavazadelníku, neboť delší budou i převisy.

Vyjma toho bude nová Octavia také širší, což ostatně potvrzuje i polep vytažených blatníků. V rámci výšky ovšem vůz poklesne, vypadat tedy bude dynamičtěji i sportovněji. To ocení hlavně fanoušci verze RS, která se s jistotou vrátí, navíc s větším potenciálem pod kapotou. O konkrétním čísle lze jen spekulovat, nicméně bychom se vůbec nedivili, kdyby výkon motoru 2,0 TSI zamířil někam ke 300 koním.

Návrat čeká také provedení Scout, stejně jako nabídka bude zahrnovat výbavu Laurin & Klement. U té hodlá Škoda jít ještě luxusnějším směrem než dosud, což se logicky odrazí také na vyšší ceně. Vzhůru pak ostatně zamíří i základní modely, neboť vůz bude sázet na větší konektivitu dle současných trendů. Jistotou je pak i digitální přístrojový štít, byť asi ne v rámci standardu.

S čím naopak počítat můžeme již v základu, to je vyšší bezpečnostní výbava. Naznačuje to ostatně pohled do okolí zpětného zrcátka, kde nejspíše trůní senzory autonomních brzd. Kvůli stále přísnějším požadavkům Euro NCAP pak Octavia vsadí i na monitoring jízdních pruhů a dost možná i jistou formu autopilota, koneckonců koncern VW Group má k dispozici již verzi úrovně SAE3.

Zmínit lze ještě prostor pod kapotou, kde většina exemplářů vsadí na přeplňovaný litrový tříválec či 1,5litrové turbo. Tento motor pak bude i součástí plug-in hybridního ústrojí, mimo tento model ale dorazí i mild hybrid osazený integrovaným startérem/generátorem, 48voltovým elektrickým okruhem a zvětšenou baterií. Díky této dvojici pak nejspíše zmizí v propadlišti dějin motor 1,6 TDI.

Dvoulitrový turbodiesel je ovšem jistotou, tak jako benzinový čtyřválec 2,0 TSI, který nebude pohánět pouze zmiňovanou variantu RS. Nic bližšího ale momentálně z křišťálové koule nevyčteme. Dá se však předpokládat, že prototypy se budou ukazovat na veřejnosti stále častěji, pročež nám informační pramen hned tak nevyschne.

Novou Škodu Octavia znovu nafotili při testech. Ukazuje už, co čekat od nové přídě - 1 - Skoda Octavia IV Combi 2020 spy prvni 01Novou Škodu Octavia znovu nafotili při testech. Ukazuje už, co čekat od nové přídě - 2 - Skoda Octavia IV Combi 2020 spy prvni 02
Novou Škodu Octavia znovu nafotili při testech. Ukazuje už, co čekat od nové přídě - 3 - Skoda Octavia IV Combi 2020 spy prvni 03Novou Škodu Octavia znovu nafotili při testech. Ukazuje už, co čekat od nové přídě - 4 - Skoda Octavia IV Combi 2020 spy prvni 04
Čtvrtá generace Škody Octavia byla znovu nafocena. Vůči předchozímu prototypu však možná nyní její čelní partie již zdobí nová maska chladiče

Zdroj: Auto Evolution

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 53 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama