Reklama

Nové Porsche 911 nafoceno bez špetky maskování. Příď odhalil odraz v zrcadle

Od „nejlínějších designéru aut na světě” nelze čekat revoluci, evoluce Porsche 911 je ale citelná. Můžeme vidět záď, příď i některé zajímavé detaily.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nové Porsche 911 nafoceno bez špetky maskování. Příď odhalil odraz v zrcadle

19.2.2018 | Petr Prokopec | 6 příspěvků

Od „nejlínějších designéru aut na světě” nelze čekat revoluci, evoluce Porsche 911 je ale citelná. Můžeme vidět záď, příď i některé zajímavé detaily.

Porsche 911 se před třemi let dočkalo poměrně kontroverzního faceliftu, v jehož rámci byly atmosférické motory nahrazeny přeplňovanými. O tomto kroku se mluví prakticky dodnes, pročež si jen málokdo všiml, že sportovní legenda pomalu dospěla k závěru svého životního cyklu. Nicméně skutečnost je taková, že generace 991 spatřila světlo světa již v roce 2011. Letošní příchod nástupce je tedy jistotou.

Dosud jsme přitom měli za to, že novinka se ukáže až na podzim v Paříži. Nicméně nyní se spíše zdá, že automobilka ze Zuffenhausenu trochu přitlačila na pilu a vůz nám představí již za dva týdny na autosalonu v Ženevě. Svědčí o tom totiž snímek, který Němka Nina Stegmaier pořídila v dealerství Porsche v Ausburgu. Tam si na dílně s maskováním nedělali hlavu a asi ani nečekali, že by žena mohla rozeznat jednu generaci 911 od druhé. Mýlili se a díky jejímu snímku si můžeme být jisti, že vývoj auta je prakticky hotov.

Stejně tak je jisté, že design nové generace bude evolučnější než dosud. Prohlédnout si aktuálně můžeme především zadní partie, kde je dominantní jsou hlavně světlomety propojené páskem z diod. Pokud přitom trochu zaostříte zrak na spodní část tohoto prvku, můžete si povšimnout i částečně ukrytého nápisu „Porsche“. S ohledem na hrátky designérů s LEDkami se přitom zdá, že jistou světelnou show můžeme čekat i zde, proto je nápis s vypnutými světly sotva patrný. Společnost mu pak dělá přepracovaný kryt motoru nebo mohutnější nárazník s difuzorem.

Díky odrazu v zrcadle pak můžeme vidět i příď. Ta počítá s víceméně klasickými světlomety s především novým vnitřním uspořádáním, patrný je ale ostřeji stylizovaný přední nárazník. A to i přesto, že odraz poněkud zkresluje. Na každý pád je očividné, že základní Porsche 911 Carrera (a Carrera S) vsadí hlavně na jednoduchost. Výraznější spoilery a prolisy lze čekat u sourozenců, kteří dorazí ve druhém sledu.

V motorovém prostoru můžeme znovu očekávat přeplňovaný třílitrový šestiválec, jehož výkon by měl vzrůst z 370 na 400 koní u základu, respektive ze 400 na 450 koní u varianty S. Zatím ale jde pouze o spekulaci, stejně jako automobilka nepotvrdila, zda navýšení výkonu dosáhne pomocí instalace 48voltového elektrického okruhu. Nicméně jelikož prim kromě navyšování výkonu spočítá i v úspoře paliva, možné a velmi pravděpodobné to je.

Více informací by mohlo dorazit záhy, zvláště pokud se potvrdí onen ženevský debut. Aktuálně tak jen můžeme dodat, že Porsche v rámci nové generace počítá i s plug-in hybridem, ten ale nejspíše dorazí až v rámci faceliftu někdy okolo roku 2023. V mezičase by ale nabídku měly rozšířit i varianty jako GTS, Targa, Turbo či GT3. Poslední zmíněná by přitom stejně jako současný model měla setrvat u atmosférického motoru i manuálu.

Nové Porsche 911 nafoceno bez špetky maskování. Příď odhalil odraz v zrcadle - 1 - Porsche 911 2019 nove unik 01Nové Porsche 911 nafoceno bez špetky maskování. Příď odhalil odraz v zrcadle - 2 - Porsche 911 2019 nove unik 02Nové Porsche 911 nafoceno bez špetky maskování. Příď odhalil odraz v zrcadle - 3 - Porsche 911 2019 nove unik 03
Nové Porsche 911 nám představilo hlavně svou záď. Ta sice bude evoluční, ovšem nových detailů je požehnaně. Změny vidíme alespoň v náznacích i na přídi a k dalším došlo pod kapotou

Zdroj: Nina Stegmaier@Instagram

Petr Prokopec

Diskuze 6 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše