-

Nový Renault Mégane RS odhalen únikem patentových záběrů, i s tajemným bratrem

Francouzi něco pokazili a design jejich nejzajímavější letošní novinky byl odhalen patentovými snímky. A nejde tu jen o nové dílo Renault Sportu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nový Renault Mégane RS odhalen únikem patentových záběrů, i s tajemným bratrem

16.7.2017 | Petr Miler | 10 příspěvků

Francouzi něco pokazili a design jejich nejzajímavější letošní novinky byl odhalen patentovými snímky. A nejde tu jen o nové dílo Renault Sportu.

Víte, jak je to s tím džbánem, vodou a chozením... I když jde o přísloví staré, jak všechny artefakty v něm obsažené, přesto jej automobilky nedbají a své novinky v oficiální rovině odhalují tak pozvolna, že si jen koledují o nechtěnou předčasnou premiéru. Poslední obětí je Renault a je pozoruhodné, že si za to nejspíše může sám.

Francouzi se rozhodli dávkovat nám odhalování nového Méganu RS takovým způsobem, že se vedle toho i člověk na metadonu musí cítit jako král. Původně avizovali premiéru už při letošní Velké ceně Monaka Formule 1, jenže tam nakonec neukázali skoro nic. K odhalení-neodhalení přidali i pár informací a napínali dál. Pár špionážních záběrů ukázalo víc, jinak jsme ale na plné představení měli čekat až do 12. září.

Nebudeme muset, alespoň ne v případě designu. Světový patentový úřad při Organizaci spojených národů, tzv. WIPO (World Intellectual Property Organization), totiž na svých stránkách zobrazil kompletní patentovou dokumentaci vzhledu francouzské novinky. Mohlo se to stát omylem i z jiné strany, zveřejnění podobných dokumentů ale obvykle probíhá v datum, které si sama automobilka zvolí, obvykle jde o pár dnů po plánované premiéře. Tady to ale proběhlo skoro dva měsíce před ní a nejpravděpodobnější je, že nikoho z Renaultu svého času nenapadlo, že by nový Měgane RS mohl měsíce po avizované premiéře v Monaku ještě nebýt venku.

Ať už je ale důvodem cokoli, design je teď věcí veřejnou a ukazuje víceméně očekávaný stroj. Všechny detaily sedí s oficiálními i neoficiálními záběry maskovaného auta, takže autenticitu není nutno řešit. Vidíme tedy agresivněji střižené nárazníky s centrálním výfukem a specifickými předními mlhovkami, (snad funkční) výdechy horkého vzduchu z motoru v předních blatnících či opravdu velká kola (minimálně 19 palců) v novém designu. I pár nových detailů je ale k vidění, třeba trochu pozměněná grafika předních i zadních světel ve srovnání s tím, co na Méganech můžeme vidět dnes.

Je ale otázka, jestli jiná světla dostane jen RS nebo už „nastoupí” ve faceliftované podobě, která by se současně či záhy dotkla i zbytku řady. To naznačuje druhá sada zatím tajemných snímků z patentové registrace, které též můžeme vidět. Co ukazuje, nelze jednoznačně říci, spekuluje se ale o dvou možnostech - buď je to facelitované provedení verze GT, proto také jiná světla. Nebo je to nová varianta odvozená od RS (třeba RS v nenápadném balení či něco mezi GT a RS), proto také jiná světla. Přikláněli bychom se spíše k první variantě, ale kdo ví.

Jasněji může být už velmi brzy, Renault po tomto úniku s odhalením nemá na co čekat. My jen dodejme, že sama automobilka dříve potvrdila klíčové technické specifikace - výkon až 300 koní z nového motoru (buď 1,8 turbo z Alpine nebo zcela nový 2,0 turbo), manuální i automatická převodovka, pohon zadních kol, řízená zadní náprava. To nezní nezajímavě, však nakonec jsme nedávno viděli vůz trénovat na Nordschleife a marným se tam opravdu být nezdál...

Nový Renault Mégane RS odhalen únikem patentových záběrů, i s tajemným bratrem - 1 - Renault Megane RS 2018 GT 2018 unik WIPO 01Nový Renault Mégane RS odhalen únikem patentových záběrů, i s tajemným bratrem - 2 - Renault Megane RS 2018 GT 2018 unik WIPO 02Nový Renault Mégane RS odhalen únikem patentových záběrů, i s tajemným bratrem - 3 - Renault Megane RS 2018 GT 2018 unik WIPO 03Nový Renault Mégane RS odhalen únikem patentových záběrů, i s tajemným bratrem - 4 - Renault Megane RS 2018 GT 2018 unik WIPO 04Nový Renault Mégane RS odhalen únikem patentových záběrů, i s tajemným bratrem - 5 - Renault Megane RS 2018 GT 2018 unik WIPO 05Nový Renault Mégane RS odhalen únikem patentových záběrů, i s tajemným bratrem - 6 - Renault Megane RS 2018 GT 2018 unik WIPO 06
Toto je nový Renault Mégane RS, bez debat

Nový Renault Mégane RS odhalen únikem patentových záběrů, i s tajemným bratrem - 7 - Renault Megane RS 2018 GT 2018 unik WIPO 07Nový Renault Mégane RS odhalen únikem patentových záběrů, i s tajemným bratrem - 8 - Renault Megane RS 2018 GT 2018 unik WIPO 08Nový Renault Mégane RS odhalen únikem patentových záběrů, i s tajemným bratrem - 9 - Renault Megane RS 2018 GT 2018 unik WIPO 09Nový Renault Mégane RS odhalen únikem patentových záběrů, i s tajemným bratrem - 10 - Renault Megane RS 2018 GT 2018 unik WIPO 10Nový Renault Mégane RS odhalen únikem patentových záběrů, i s tajemným bratrem - 11 - Renault Megane RS 2018 GT 2018 unik WIPO 11
Co je toto, je otázkou, Mégane GT 2018 vypadá jako nejpravděpodobnější možnost

Zdroj: WIPO přes Worldscoop

Petr Miler

Diskuze 10 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama