-

Nový VW Touareg předem ukázal skoro vše. Slibuje kabinu Mercedesu a konečně atraktivní vzhled

Třetí generace německého SUV má stále před premiérou, čekat na ní s napětím je ale v podstatě zbytečné. Předem víme všechno důležité.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nový VW Touareg předem ukázal skoro vše. Slibuje kabinu Mercedesu a konečně atraktivní vzhled

22.3.2018 | Petr Prokopec | 10 příspěvků

Třetí generace německého SUV má stále před premiérou, čekat na ní s napětím je ale v podstatě zbytečné. Předem víme všechno důležité.

Již zítra se oficiálně představí třetí generace Volkswagenu Touareg, z dostupných střípků ale můžeme poměrně snadno seskládat prakticky celou mozaiku s předstihem. Pokud se tedy v pátek chystáte na chatu, kde dávají lišky dobrou noc a o signál nezavadíte, netruchlete - nové německé SUV si můžeme představit už nyní. Chybí nám sice třeba konkrétní venkovní rozměry, nicméně to nejsou zrovna data, která by kohokoliv zvedala ze židle.

Novinka bude stejně jako všechna velká koncernová SUV používat modulární platformu MLB Evo, nicméně dost možná se dočká specifického rozvoru. Je totiž třeba uvést, že v případě sdílených architektur VW Group je pevně daná prakticky jen vzdálenost od přední nápravy k sadě pedálů. Ve všech ostatních ohledech ale může dojít na specifické přizpůsobení vozu daným potřebám. Třeba takové Lamborghini Urus tak dostalo větší rozvor než Bentley Bentayga, nikoliv však kvůli komfortu cestujících, ale s ohledem na stabilitu ve vysokých rychlostech.

S modulární architekturou jsou spojeny také již důvěrně známé pohonné jednotky. V prvé fázi se počítá s dvoulitrovým benzinovým čtyřválcem, který byl měl odpovídat verzi, jakou Volkswagen používá také pod kapotou modelu Arteon. Očekávat tedy můžeme výkon mezi 280 a 300 koňmi. O stupínek výše pak vystoupí třílitrové šestiválce TSI a TDI, které nejspíše stejně jako základ dostanou pouze automatickou převodovku a pohon všech kol. Zadní náprava přitom bude řiditelná a napomůže tak zlepšit ovladatelnost.

Jelikož součástí kompletu má být nejen vzduchový podvozek, ale také aktivní stabilizátory, dá se vsadit na příchod 48voltového elektrického okruhu, který se bude starat o jejich napájení. Očekávat tedy lze nejen nadmíru komfortní, ale také jaksepatří dynamické jízdní vlastnosti. Kromě toho se ve druhé vlně dočkáme i dalších motorů, konkrétně pak osmiválcového turbodieselu a pravděpodobně čtyřválcového plug-in hybridu. Vrcholem nabídky by pak měl být Touareg R osazený posíleným benzinovým šestiválcem.

Od techniky se můžeme přesunout ke vzhledu, který bude čerpat nemalou inspiraci z menšího SUV Tiguan. Zároveň bude ale viditelný i vliv již zmíněného modelu Arteon. Počítat lze tedy s agresivně stylizovanou přídí, jež bud spojena s klenutými blatníky a dynamickým vzezřením. Na rozdíl od předchozích dvou generací by tak Volkswagen měl zamířit po vlastní cestě, než aby připomínal jen chudší Cayenne s několika specifickými designovými prvky.

Stejný směr automobilka zvolí také v interiéru, který se stejně jako zevnějšek pochlubí mnoha ostrými hranami. Jelikož jde o vrcholný model značky (nikoliv v rámci rozměrů, ale s ohledem na význam, výbavu i cenu), neměli bychom se divit příchodu 12palcového digitálního přístrojového štítu, se kterým bude spárován (v jeden celek) 15palcový středový displej. Vše pak doplní ambientní podsvícení a u vyšších výbav i dřevo a kůže. Automobilka předem naznačila, že Touareg svým pojetím vnitřku zastíní i Mercedesy a z dostupných obrázků můžete sami posoudit, jak moc se mu to daří.

Zapomínat nesmíme ani na asistenční systémy, mezi něž bude patřit adaptivní tempomat, monitoring aut ve slepém úhlu i jízdních pruhů či přednárazová bezpečnostní technologie. Je přitom více než jisté, že dojde také na integraci semi-autonomního řízení. Ve výsledku se tedy nový Touareg stane nejpokročilejším SUV v historii VW, což se logicky odrazí také na ceně. S tím je pak spojena jistá oběť, kterou bude muset automobilka přinést na svůj globální oltář.

Jelikož bude novinka představena v Pekingu, je jisté, že na čínském trhu k mání bude. Nicméně zákazníci ze Spojených států a Kanady by jej vyhlížet neměli, na těchto trzích by totiž Touareg mohl kolidovat s levnějším, ale větším modelem Atlas, jenž byl postaven na platformě MQB. Evropa se pak samozřejmě vozu dočká nejdříve, konkrétní datum zahájení prodeje ale zatím zmíněno nebylo. Nicméně se dá předpokládat, že před létem či po něm objednávky již sepsat budete moci...

Nový VW Touareg předem ukázal skoro vše. Slibuje kabinu Mercedesu a konečně atraktivní vzhled - 1 - VW Touareg 2018 prvni sada 01Nový VW Touareg předem ukázal skoro vše. Slibuje kabinu Mercedesu a konečně atraktivní vzhled - 2 - VW Touareg 2018 prvni sada 02Nový VW Touareg předem ukázal skoro vše. Slibuje kabinu Mercedesu a konečně atraktivní vzhled - 3 - VW Touareg 2018 prvni sada 03Nový VW Touareg předem ukázal skoro vše. Slibuje kabinu Mercedesu a konečně atraktivní vzhled - 4 - VW Touareg 2018 prvni sada 04Nový VW Touareg předem ukázal skoro vše. Slibuje kabinu Mercedesu a konečně atraktivní vzhled - 5 - VW Touareg 2018 prvni sada 05Nový VW Touareg předem ukázal skoro vše. Slibuje kabinu Mercedesu a konečně atraktivní vzhled - 6 - VW Touareg 2018 prvni sada 06Nový VW Touareg předem ukázal skoro vše. Slibuje kabinu Mercedesu a konečně atraktivní vzhled - 7 - VW Touareg 2018 prvni sada 07Nový VW Touareg předem ukázal skoro vše. Slibuje kabinu Mercedesu a konečně atraktivní vzhled - 8 - VW Touareg 2018 prvni sada 08Nový VW Touareg předem ukázal skoro vše. Slibuje kabinu Mercedesu a konečně atraktivní vzhled - 9 - VW Touareg 2018 prvni sada 09Nový VW Touareg předem ukázal skoro vše. Slibuje kabinu Mercedesu a konečně atraktivní vzhled - 10 - VW Touareg 2018 prvni sada 10Nový VW Touareg předem ukázal skoro vše. Slibuje kabinu Mercedesu a konečně atraktivní vzhled - 11 - VW Touareg 2018 prvni sada 11Nový VW Touareg předem ukázal skoro vše. Slibuje kabinu Mercedesu a konečně atraktivní vzhled - 12 - VW Touareg 2018 prvni sada 12Nový VW Touareg předem ukázal skoro vše. Slibuje kabinu Mercedesu a konečně atraktivní vzhled - 13 - VW Touareg 2018 prvni sada 13Nový VW Touareg předem ukázal skoro vše. Slibuje kabinu Mercedesu a konečně atraktivní vzhled - 14 - VW Touareg 2018 prvni sada 14Nový VW Touareg předem ukázal skoro vše. Slibuje kabinu Mercedesu a konečně atraktivní vzhled - 15 - VW Touareg 2018 prvni sada 15Nový VW Touareg předem ukázal skoro vše. Slibuje kabinu Mercedesu a konečně atraktivní vzhled - 16 - VW Touareg 2018 prvni sada 16Nový VW Touareg předem ukázal skoro vše. Slibuje kabinu Mercedesu a konečně atraktivní vzhled - 17 - VW Touareg 2018 prvni sada 17Nový VW Touareg předem ukázal skoro vše. Slibuje kabinu Mercedesu a konečně atraktivní vzhled - 18 - VW Touareg 2018 prvni sada 18
Nový VW Touareg se zvenčí zatím oficiálně ukázal jen s částečným maskováním...

Nový VW Touareg předem ukázal skoro vše. Slibuje kabinu Mercedesu a konečně atraktivní vzhled - 19 - VW Touareg 2018 novy dalsi 01Nový VW Touareg předem ukázal skoro vše. Slibuje kabinu Mercedesu a konečně atraktivní vzhled - 20 - VW Touareg 2018 novy dalsi 02Nový VW Touareg předem ukázal skoro vše. Slibuje kabinu Mercedesu a konečně atraktivní vzhled - 21 - VW Touareg 2018 novy dalsi 03Nový VW Touareg předem ukázal skoro vše. Slibuje kabinu Mercedesu a konečně atraktivní vzhled - 22 - VW Touareg 2018 novy dalsi 04Nový VW Touareg předem ukázal skoro vše. Slibuje kabinu Mercedesu a konečně atraktivní vzhled - 23 - VW Touareg 2018 novy dalsi 05Nový VW Touareg předem ukázal skoro vše. Slibuje kabinu Mercedesu a konečně atraktivní vzhled - 24 - VW Touareg 2018 novy dalsi 06
Oficiální upoutávky ukázaly víc

Nový VW Touareg předem ukázal skoro vše. Slibuje kabinu Mercedesu a konečně atraktivní vzhled - 25 - VW Tiguan 2018 novy spy bez maskovani 01Nový VW Touareg předem ukázal skoro vše. Slibuje kabinu Mercedesu a konečně atraktivní vzhled - 26 - VW Tiguan 2018 novy spy bez maskovani 02Nový VW Touareg předem ukázal skoro vše. Slibuje kabinu Mercedesu a konečně atraktivní vzhled - 27 - VW Tiguan 2018 novy spy bez maskovani 03Nový VW Touareg předem ukázal skoro vše. Slibuje kabinu Mercedesu a konečně atraktivní vzhled - 28 - VW Tiguan 2018 novy spy bez maskovani 04Nový VW Touareg předem ukázal skoro vše. Slibuje kabinu Mercedesu a konečně atraktivní vzhled - 29 - VW Tiguan 2018 novy spy bez maskovani 05Nový VW Touareg předem ukázal skoro vše. Slibuje kabinu Mercedesu a konečně atraktivní vzhled - 30 - VW Touareg a Polo nove spy foto 04
...špionážní fotografové ale chystané SUV nachytali i bez kamufláže

Nový VW Touareg předem ukázal skoro vše. Slibuje kabinu Mercedesu a konečně atraktivní vzhled - 31 - VW Touareg 2018 prvni sada 19Nový VW Touareg předem ukázal skoro vše. Slibuje kabinu Mercedesu a konečně atraktivní vzhled - 32 - VW Touareg 2018 prvni sada 20Nový VW Touareg předem ukázal skoro vše. Slibuje kabinu Mercedesu a konečně atraktivní vzhled - 33 - VW Touareg 2018 prvni sada 21Nový VW Touareg předem ukázal skoro vše. Slibuje kabinu Mercedesu a konečně atraktivní vzhled - 34 - VW Touareg 2018 prvni sada 22Nový VW Touareg předem ukázal skoro vše. Slibuje kabinu Mercedesu a konečně atraktivní vzhled - 35 - VW Touareg 2018 prvni sada 23Nový VW Touareg předem ukázal skoro vše. Slibuje kabinu Mercedesu a konečně atraktivní vzhled - 36 - VW Touareg 2018 prvni sada 24Nový VW Touareg předem ukázal skoro vše. Slibuje kabinu Mercedesu a konečně atraktivní vzhled - 37 - VW Touareg 2018 prvni sada 25Nový VW Touareg předem ukázal skoro vše. Slibuje kabinu Mercedesu a konečně atraktivní vzhled - 38 - VW Touareg 2018 prvni sada 26Nový VW Touareg předem ukázal skoro vše. Slibuje kabinu Mercedesu a konečně atraktivní vzhled - 39 - VW Touareg 2018 prvni sada 27Nový VW Touareg předem ukázal skoro vše. Slibuje kabinu Mercedesu a konečně atraktivní vzhled - 40 - VW Touareg 2018 prvni sada 28
Automobilka se pak dále ještě pochlubila záběry z interiéru...

Nový VW Touareg předem ukázal skoro vše. Slibuje kabinu Mercedesu a konečně atraktivní vzhled - 41 - VW Touareg 2018 prvni sada 29Nový VW Touareg předem ukázal skoro vše. Slibuje kabinu Mercedesu a konečně atraktivní vzhled - 42 - VW Touareg 2018 prvni sada 30
...i oficiálními ilustracemi

Zdroj: Carscoops

Petr Prokopec

Diskuze 10 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama