Peugeot něco testuje za polárním kruhem, co to může být?

(špionážní foto) Přímo u stanoviště Santa Klause jsme překvapili posádku prototypu Peugeotu. Jen nám není úplně jasné, o co přesně jde.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Peugeot něco testuje za polárním kruhem, co to může být?

31.1.2012 | Jaroslav Vavera, Petr Miler | 6 příspěvků

(špionážní foto) Přímo u stanoviště Santa Klause jsme překvapili posádku prototypu Peugeotu. Jen nám není úplně jasné, o co přesně jde.

Až v nejsevernějších částech Finska se nám podařilo přistihnout dvojici společně se pohybujících vozů, z nichž jeden byl kamuflován jako ty nejranější prototypy. Už soudě podle toho druhého, zcela nemaskovaného Peugeotu 508, nebylo pochyb o tom, že šlo testovací vozy francouzské automobilky. A vzhledem k tomu, jak nelibě dotyční nesli přítomnost fotoaparátu a pořízení záběrů se pokusili zabránit i inzultací fotografa (nakonec raději ujeli) se zjevně nejednalo o nic úplně banálního. Ale o co mohlo konkrétně jít?

Z málokterých špionážních fotek jsme totiž byli tak zmateni jako z těchto. Vůz byl na jednu stranu maskován tak, jako by snad vůbec poprvé vyjel na silnice, detaily prosvítající skrze kamufláž ale ničím tajemným nejsou. Přední světlo, mlhovky i část zadního světlometu totiž očividně odpovídají tomu, co se objevilo na již loni odhaleném Peugeotu 4008. S tím ale přitom automobilka žádné tajnosti nedělá opakovaně byl nafocen ve Francii bez jakéhokoli maskování a to dokonce i zevnitř. Pokud by s ním tedy dnes prováděla nějaké testy na severu Evropy, proč by jej zakrývala? A pokud ano, proč by jeho řidič div nechtěl zastřelit našeho fotografa? To nedává smysl.

A mnoho smyslu nedávají ani jiné alternativy, jakkoli jedna z nich bude muset být pravdivá. Možností číslo jedna je, že jde o dosud nepředstavenou variantu 4008, třeba s hybridním pohonem, který si Peugeot v poslední době nesporně oblíbil. Proč by ale kvůli hybridnímu pohonu maskoval známou vizáž 4008? To se nám nezdá.

Druhou možností je, že prvky 4008 byly použity jakožto vnější části docela jiného auta a šlo tedy o tzv. mulu. Třeba nové 301 nebo některé její varianty. Ani toto se nám ale příliš nezdá, však mula je obvykle sama kamufláží a maskuje se jen minimálně, pokud vůbec. Navíc vůz má pořád výfuk vpravo a odhaluje tím svůj japonský původ, který je vlastní technice 4008.

Jako nejpravděpodobnější se nám tak v tuto chvíli zdá třetí varianta - Peugeot chystá stylovější provedení 4008, které si vezme příklad z BMW X6. Šlo by o nějaké stylovější provedení s tvarem střechy připomínajícím kupé. Něco podobného dnes chystá kdejaká automobilka, tak proč by se nepřidal i Peugeot?

Před sebou bychom pak viděli raný prototyp takového vozu a jeho maskování by zmíněnému odpovídalo - automobilka by nechtěla čeřit vozu s 4008 pouze se zamaskovanou zádí, která by i méně bystré pozorovatele přivedla k závěru, že změny se odehrají pouze v zadních partiích. Když se ale podíváte na přiložené fotky, vůz je nejvíce maskovaný právě tam - linie střechy je očividně uměle pozměněna (nic tak vysokého na 4008 není), též zadní sklo a vůbec tvary zádě nejsou přes kamufláž patrné. Kdyby se k tomu pak přidaly jisté retuše na zbylých partiích (viz opět BMW X5 vs. X6), mohl by z toho být s minimálním úsilím svébytný model.

A nebo je všechno jinak a vůbec nevíme, která bije. Realitu ukáže jen čas, pokud ale máte nějakou informaci, nápad, nebo alespoň tušení, co jsme to na severu přistihli, podělte se s námi prosím v přiložené diskuzi.

Peugeot něco testuje za polárním kruhem, co to může být? - 1 - Peugeot spy cosi 01Peugeot něco testuje za polárním kruhem, co to může být? - 2 - Peugeot spy cosi 02Peugeot něco testuje za polárním kruhem, co to může být? - 3 - Peugeot spy cosi 03Peugeot něco testuje za polárním kruhem, co to může být? - 4 - Peugeot spy cosi 04Peugeot něco testuje za polárním kruhem, co to může být? - 5 - Peugeot spy cosi 05Peugeot něco testuje za polárním kruhem, co to může být? - 6 - Peugeot spy cosi 06Peugeot něco testuje za polárním kruhem, co to může být? - 7 - Peugeot spy cosi 07
Vypadá to všedně, ale zřejmě o nic všedního nepůjde. Jinak nevíme, proč by si Peugeot dával takovou práci s maskováním a nám se tak vehementně snažil zabránit ve focení...

Jaroslav Vavera, Petr Miler

Diskuze 6 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše