Reklama

Podívejte se na nový nejrychlejší vůz světa do detailu naživo, ukázal se i v pohybu

Tedy prý nejrychlejší, svá tvrzení bude muset Hennessey ještě doložit. S ohledem na to, co dokázala v minulosti, ale nelze její slova brát na lehkou váhu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Podívejte se na nový nejrychlejší vůz světa do detailu naživo, ukázal se i v pohybu

3.11.2017 | Petr Prokopec | 6 příspěvků

Tedy prý nejrychlejší, svá tvrzení bude muset Hennessey ještě doložit. S ohledem na to, co dokázala v minulosti, ale nelze její slova brát na lehkou váhu.

S trochu nadsázky americké Bugatti Chiron, jinak také Hennessey F5, je fascinující stroj. Texaská společnost poslala před pár dny do světa první fotky a zejména technická data, ze kterých zůstává rozum stát - ne každý den dojde k odhalení vozu, který zvládá zrychlit z klidu na 400 km/h za méně než 20 sekund. Navíc má americké tornádo dosáhnout nejvyšší rychlosti 485 km/h, čímž by překonalo naprosto vše, co kdy mohlo na silnice.

Je samozřejmě otázkou, zda tomu tak bude i ve skutečnosti. Hennessey má totiž pravděpodobně k dispozici jen koncept, který se ukázal na tuningové show SEMA, a jenž si můžete prohlédnout na živých fotkách. První video sice F5 zachycuje v pohybu, nicméně zvuk motoru chybí, a tak není jisté, zda je vůz skutečně pojízdný nebo je na videu poháněn jinak či také vůbec (může jít i o podařenou počítačovou simulaci, byť to se nám nezdá příliš pravděpodobné).

Vůz na videu má nápis Hennessey umístěný na zádi vlevo, místo uprostřed, jako je tomu u hliněného modelu, firma tedy pravděpodobně nemá k dispozici jen jediný prototyp. Ostatně hned zkraje avizovala, že v příštím vyrazí s dvojicí vozů ověřovat, zda udávaných parametrů bude možné na pneumatikách Michelin Pilot Sport 2 (stejné obutí má i Chiron) dosáhnout nebo bude třeba vyvinout ještě jiné obutí.

John Hennessey dodává, že je „purista“. Proto F5 nakonec nedostalo čtveřici turbodmychadel, ale pouze jeden pár (zvláštní pohled na purismus, ale budiž...), který se neprojevuje negativně na hmotnosti. Ta činí jen 1 360 kg, s nimiž je spárováno 1 622 koní. O jejich přenos na zadní kola se standardně stará sedmistupňový automat s pádly pod volantem, manuál je ale volitelný. Hennessey ovšem říká, že s ním budou zákazníci bojovat s trakcí.

Zatím nám chybí pořádný pohled do kabiny, firma ji odhalila pouze částečně skrze předchozí upoutávky. Dodává však, že počítat lze s kůží, Alcantarou a karbonovými vlákny, stejně jako s centrálně usazeným iPadem. Mimo to je prý interiér neskutečně prostorný, načež zvládne ubytovat i nejmenovaného 198 cm vysokého hráče amerického fotbalu, který si jeden z 24 exemplářů již objednal. Zvědavější jsme čím dál víc, živé pohledy na tento stroj ale aspoň trochu zvědavosti ukojí...

Podívejte se na nový nejrychlejší vůz světa do detailu naživo, ukázal se i v pohybu - 1 - Hennessey F5 2019 zive foto 01Podívejte se na nový nejrychlejší vůz světa do detailu naživo, ukázal se i v pohybu - 2 - Hennessey F5 2019 zive foto 02Podívejte se na nový nejrychlejší vůz světa do detailu naživo, ukázal se i v pohybu - 3 - Hennessey F5 2019 zive foto 03Podívejte se na nový nejrychlejší vůz světa do detailu naživo, ukázal se i v pohybu - 4 - Hennessey F5 2019 zive foto 04Podívejte se na nový nejrychlejší vůz světa do detailu naživo, ukázal se i v pohybu - 5 - Hennessey F5 2019 zive foto 05Podívejte se na nový nejrychlejší vůz světa do detailu naživo, ukázal se i v pohybu - 6 - Hennessey F5 2019 zive foto 06Podívejte se na nový nejrychlejší vůz světa do detailu naživo, ukázal se i v pohybu - 7 - Hennessey F5 2019 zive foto 07Podívejte se na nový nejrychlejší vůz světa do detailu naživo, ukázal se i v pohybu - 8 - Hennessey F5 2019 zive foto 08Podívejte se na nový nejrychlejší vůz světa do detailu naživo, ukázal se i v pohybu - 9 - Hennessey F5 2019 zive foto 09Podívejte se na nový nejrychlejší vůz světa do detailu naživo, ukázal se i v pohybu - 10 - Hennessey F5 2019 zive foto 10Podívejte se na nový nejrychlejší vůz světa do detailu naživo, ukázal se i v pohybu - 11 - Hennessey F5 2019 zive foto 11Podívejte se na nový nejrychlejší vůz světa do detailu naživo, ukázal se i v pohybu - 12 - Hennessey F5 2019 zive foto 12Podívejte se na nový nejrychlejší vůz světa do detailu naživo, ukázal se i v pohybu - 13 - Hennessey F5 2019 zive foto 13Podívejte se na nový nejrychlejší vůz světa do detailu naživo, ukázal se i v pohybu - 14 - Hennessey F5 2019 zive foto 14Podívejte se na nový nejrychlejší vůz světa do detailu naživo, ukázal se i v pohybu - 15 - Hennessey F5 2019 zive foto 15Podívejte se na nový nejrychlejší vůz světa do detailu naživo, ukázal se i v pohybu - 16 - Hennessey F5 2019 zive foto 16Podívejte se na nový nejrychlejší vůz světa do detailu naživo, ukázal se i v pohybu - 17 - Hennessey F5 2019 zive foto 17Podívejte se na nový nejrychlejší vůz světa do detailu naživo, ukázal se i v pohybu - 18 - Hennessey F5 2019 zive foto 18Podívejte se na nový nejrychlejší vůz světa do detailu naživo, ukázal se i v pohybu - 19 - Hennessey F5 2019 zive foto 19Podívejte se na nový nejrychlejší vůz světa do detailu naživo, ukázal se i v pohybu - 20 - Hennessey F5 2019 zive foto 20Podívejte se na nový nejrychlejší vůz světa do detailu naživo, ukázal se i v pohybu - 21 - Hennessey F5 2019 zive foto 21
Hennessey F5 se ukázalo naživo, ovšem ani v Las Vegas nebyl odhalen interiér...

Podívejte se na nový nejrychlejší vůz světa do detailu naživo, ukázal se i v pohybu - 22 - Hennessey F5 2019 zive foto 22
...ten známe pouze z předchozí upoutávky

Foto: Motor1

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 6 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše