Nová Putinova limuzína nafocena v „civilní“ verzi. Jak působí bez chromu?

Vidět jsme jej mohli už několikrát, vždy se ale jednalo o blyštivé verze určené pro prezidenta Putina a jeho kolonu. Tento kus si musí vystačit bez kvant chromu, přesto přitahuje pohledy davů.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nová Putinova limuzína nafocena v „civilní“ verzi. Jak působí bez chromu?

10.10.2018 | Petr Prokopec

Vidět jsme jej mohli už několikrát, vždy se ale jednalo o blyštivé verze určené pro prezidenta Putina a jeho kolonu. Tento kus si musí vystačit bez kvant chromu, přesto přitahuje pohledy davů.

Nová ruská pýcha, Aurus Senat, byla slavnostně představena na sklonku srpna na autosalonu v Moskvě. Prohlédnout jsme si jí ale samozřejmě mohli již předtím, stejně jako potom. Pokaždé přitom u toho bylo nemalé množství chromu, jímž se rozměrný sedan chlubil na čelní masce, nárazníku i bočních prazích. Opomenut pak tento materiál nebyl ani v zadních partiích, byť zde již jeho využití bylo střídmější.

Dnes vám můžeme ukázat máme nové snímky vozu z přehlídky ruských bezpečnostních sborů, které probíhají v moskevském regionu. Jejich součástí jsou i různé jízdní soutěže, na kterých nemohl chybět ani Aurus Senat v provedení určeném pro běžný prodej, za jehož volantem členové oněch sborů pilují své mistrovství. Zatímco však uvnitř je zřejmě jediným rozdílem oproti exempláři z moskevské show jiná barva čalounění, zvenčí se liší daleko více.

Jak jste asi již vytušili, došlo u tohoto vozu právě na eliminaci chromu. Nicméně i bez něj působí Senat majestátně a do škatulky „sleeper“ byste jej asi nezařadili ani náhodou. I když po stránce motorické by na to sedan mohl mít zálusk, neboť všechna čtyři kola roztáčí 4,4litrový osmiválec vyvinutý ve spolupráci s Porsche. Doprovází jej i elektromotor, devítistupňový automat tak přenáší nemalých 600 koní.

Zpět ale k oné absenci chromu, která byla zástupci značky poměrně snadno vysvětlena. Důvodem není ona „civilnost” této verze, tedy fakt, že není určen pro prezidenta země a jeho družinu. Ačkoli se vůz předvádí na akci FSO, jde stále o jeden z vývojových prototypů, na kterém chrom nebyl použit kvůli úspoře materiálu. Zkrátka se šetřilo a chrom, jehož přítomnost o technice vozu beztak nic neprozradí, zastoupila černá barva.

I bez něj měl ale vůz o pozornost postaráno, už díky svým rozměrům. Nakonec, přesvědčte se sami.


Nová Putinova limuzína nafocena v „civilní“ verzi. Jak působí bez chromu? - 1 - Aurus Senat 2018 akce FSO 01Nová Putinova limuzína nafocena v „civilní“ verzi. Jak působí bez chromu? - 2 - Aurus Senat 2018 akce FSO 02Nová Putinova limuzína nafocena v „civilní“ verzi. Jak působí bez chromu? - 3 - Aurus Senat 2018 akce FSO 03Nová Putinova limuzína nafocena v „civilní“ verzi. Jak působí bez chromu? - 4 - Aurus Senat 2018 akce FSO 04Nová Putinova limuzína nafocena v „civilní“ verzi. Jak působí bez chromu? - 5 - Aurus Senat 2018 akce FSO 05Nová Putinova limuzína nafocena v „civilní“ verzi. Jak působí bez chromu? - 6 - Aurus Senat 2018 akce FSO 06Nová Putinova limuzína nafocena v „civilní“ verzi. Jak působí bez chromu? - 7 - Aurus Senat 2018 akce FSO 07
Nový Aurus Senat se ukázal na právě probíhající přehlídce ruských bezpečnostních sborů. Jelikož přitom šlo o vývojový prototyp, nezdobí jeho karoserii chrom. I tak působí majestátně

Zdroj: aurusmotors@VKontakte

Petr Prokopec

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše