Reklama

Rolls-Royce stvořil snad nejdražší lak světa. Neuvěříte, co do něj přimíchal

Pod jménem Ghost Elegance dorazí na ženevský autosalon Rolls-Royce s lakem tak zvláštním, že jeho příprava zabrala dva měsíce. A ne, drogy v něm nejsou.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Rolls-Royce stvořil snad nejdražší lak světa. Neuvěříte, co do něj přimíchal

6.3.2017 | Miro Mihálik | 5 příspěvků

Pod jménem Ghost Elegance dorazí na ženevský autosalon Rolls-Royce s lakem tak zvláštním, že jeho příprava zabrala dva měsíce. A ne, drogy v něm nejsou.

Přestože jsou stávající modely britské automobilky Rolls-Royce pro konzervativce kvůli přítomnosti BMW v rodokmenu už jen odstínem dřívější slávy, pořád máme za to, že jim nelze upřít statut nejvytříbenějších a nejdražších automobilů současnosti. I v dnešní době jsou ztělesněním elegance, luxusu, požitkářství, přesto se mezi zákazníky najdou i takoví, kterým je tohle všechno málo.

Jedním z nich je také neznámý klient, který usoudil, že standardní nabídka laků pro Rolls-Royce Ghost s prodlouženým rozvorem není dost dobrá a vyslovil proto požadavek, jestli by automobilka mohla jít nad její rámec. Měl konkrétně na mysli možnost přimíchat do barvy diamanty. Goodwoodská továrna není z těch, které by říkaly ne, výsledkem je jedinečný kousek s přídomkem Elegance.

Abychom plně docenili výjimečnost tohoto automobilu, museli bychom mít příležitost podívat se na něj na slunci anebo alespoň pod září reflektorů, a pokud se chystáte do Ženevy, tuto příležitost mít opravdu budete. Vůz dostal lak nazvaný Diamond Stardust a onen „diamantový hvězdný prach“ není protentokrát pouze marketingovým klišé.

Specialisté značky Rolls-Royce věnovali přípravě této barvy dva měsíce. Při její výrobě rozdrtili tisícovku skutečných diamantů, přičemž pod mikroskopem zkoumali strukturu i velikost prachových částic, aby po přimíchání do průhledného laku zůstala karoserie pořád perfektně hladká a zároveň měla požadovaný lesk.

Dosáhli toho tak, že na speciální diamantový odstín byla nanesena další vrstvu laku, a aby se vůz od jiných modelů Ghost EWB odlišoval ještě více, jsou na jeho bocích ručně malované červené a černé linie, v podbězích namontována speciální jedenadvacetipalcová kola a létající Emily alias Spirit of Ecstasy, má své vlastní podsvícení.

Tento neobyčejný Rolls dostal navíc dvoubarevné kožené čalounění odpovídající vnějším barvám, káro na zadní straně předních opěradel ukryté pod stolečky a nechybí ani koberečky z ovčí vlny, dubové intarzie či unikátní hodiny na palubní desce. Ačkoli se v rámci modelové řady Ghost a vlastně i značky Rolls-Royce jedná o ojedinělý kousek, možná nezůstane osamocen. Tedy alespoň pokud jde o lak, jehož technologii výroby Britové již zvládli a dost možná bude lákat další movité příznivce.

Jak moc, to vám nepovíme, s ohledem na zmíněné je ale více než pravděpodobné, že se právě díváte na nejdražší automobilový lak světa.

Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2017.

Rolls-Royce stvořil snad nejdražší lak světa. Neuvěříte, co do něj přimíchal - 1 - Rolls-Royce Ghost Elegance oficialni 01Rolls-Royce stvořil snad nejdražší lak světa. Neuvěříte, co do něj přimíchal - 2 - Rolls-Royce Ghost Elegance oficialni 02Rolls-Royce stvořil snad nejdražší lak světa. Neuvěříte, co do něj přimíchal - 3 - Rolls-Royce Ghost Elegance oficialni 03Rolls-Royce stvořil snad nejdražší lak světa. Neuvěříte, co do něj přimíchal - 4 - Rolls-Royce Ghost Elegance oficialni 04Rolls-Royce stvořil snad nejdražší lak světa. Neuvěříte, co do něj přimíchal - 5 - Rolls-Royce Ghost Elegance oficialni 05Rolls-Royce stvořil snad nejdražší lak světa. Neuvěříte, co do něj přimíchal - 6 - Rolls-Royce Ghost Elegance oficialni 06
Cenu speciálního laku Rolls-Royce neuvádí, zcela logicky ale nebude lidová a stejně tak ani případné další opravy karoserie, pokud si to okolnosti vyžádají

Miro Mihálik

Další zajímavé články:

Diskuze 5 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše