Reklama

Saleen se vrací na scénu. Pokusem dostat z vás 24 milionů mizerným Photoshopem

„Jediný skutečný americký supersport” prý dorazí v inovovaném provedení. Prvotní odhalení ale provází „fotka”, za kterou by se styděla i Dacia.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Saleen se vrací na scénu. Pokusem dostat z vás 24 milionů mizerným Photoshopem

20.9.2016 | Petr Prokopec | 2 příspěvky

„Jediný skutečný americký supersport” prý dorazí v inovovaném provedení. Prvotní odhalení ale provází „fotka”, za kterou by se styděla i Dacia.

Vzestupem a pádem automobilky Saleen jsme se naposledy zabývali krátce před příchodem letních prázdnin, kdy do prodeje zamířil vzácný model S7 Twin Turbo. Tedy posílená verze firemní prvotiny, jenž k dispozici dávala 760 koní. Ty mířily na zadní nápravu, přičemž podle tvrzení zakladatele značky Steva Saleena měl „jediný skutečný americký supersport“ zvládnout zrychlení z klidu na stovku za 2,8 sekundy při své cestě za maximální rychlostí 399 km/h.

Tyto parametry by modelu S7 Twin Turbo stačily k zařazení do nejvyšší ligy sportovních aut i dnes, před jedenácti lety se ovšem jednalo o něco nevídaného. Firma navíc tehdy slibovala příchod paketu Competition, který by se pyšnil panely karoserie z uhlíkových kompozitů a výkonem 1 014 koní. Dorazit měl i nástupce, nicméně nakonec nedošlo k realizaci ani jednoho záměru. Místo toho Saleen začal mít problémy s financováním.

Ačkoliv firma nakonec situaci zvládla, přílišnou budoucnost jsme jí kromě modifikací vozů ostatních značek neprorokovali. O to překvapivější je nové tiskové prohlášení Saleenu, dle kterého se model S7 vrací na scénu, a to dokonce ve zcela nové variantě Le Mans. Vzniknout má pouze sedm exemplářů, přičemž každý z nich se pochlubí unikátními válečnými barvami, specifickými koly a interiérem.

Tím nejpodstatnějším má ovšem být navýšení výkonu na dříve slibovaných 1 014 koní, což by s ohledem na předchozí jízdní dynamiku mělo verzi Le Mans dostat na úplný vrchol. Sprint na stovku by se totiž mohl odehrát za přibližně 2,5 sekundy, nejvyšší rychlost by pak bezesporu přesáhla čtyřstovku. Není proto divu, že podle zvěstí má každý z oněch sedmi exemplářů stát milion dolarů (cca 24 milionů Kč). Stejně jako v případě originálu se také o pohon novinky postará sedmilitrový osmiválec biturbo. Výroba pak bude probíhat v kalifornském ústředí v Coroně.

Jestli lze věřit tomu, že Saleen něco takového ještě vyrobí, je otázkou. Odhalení novinky totiž provází jediný oficiální obrázek, který rozhodně není fotkou čehokoli skutečného. Že automobilka odhalují chystané novinky s pomocí podobných renderů, není překvapivé, tento je ale tak mizernou ilustrací poslepovanou kdo ví kým a kdo ví z čeho, že by rozpaky budila i v případě nového modelu Dacie za 200 tisíc. Natož pak u sporťáku za desítky milionů. Však se sami podívejte na detaily níže.

Saleen dodatečně zkouší svému záměru dodat důvěryhodnost zveřejněním snímků prvního rozpracovaného exempláře, což je pochopitelně zajímavější materiál. Ani to ale nutně nemusí znamenat, že dostaví jediný - kdy dojde k plnohodnotnému odhalení vozu, zůstává otázkou.

Saleen se vrací na scénu. Pokusem dostat z vás 24 milionů mizerným Photoshopem - 1 - Saleen S7 Le Mans prvni foto 01Saleen se vrací na scénu. Pokusem dostat z vás 24 milionů mizerným Photoshopem - 2 - Saleen S7 Le Mans prvni foto 02
Saleen S7 se vrací na scénu s jediným oficiálním obrázkem...

Saleen se vrací na scénu. Pokusem dostat z vás 24 milionů mizerným Photoshopem - 3 - Saleen S7 Le Mans Photoshop fail 01Saleen se vrací na scénu. Pokusem dostat z vás 24 milionů mizerným Photoshopem - 4 - Saleen S7 Le Mans Photoshop fail 02Saleen se vrací na scénu. Pokusem dostat z vás 24 milionů mizerným Photoshopem - 5 - Saleen S7 Le Mans Photoshop fail 03Saleen se vrací na scénu. Pokusem dostat z vás 24 milionů mizerným Photoshopem - 6 - Saleen S7 Le Mans Photoshop fail 04
...který je výsledkem neskutečně odfláknuté práce s Photoshopem

Saleen se vrací na scénu. Pokusem dostat z vás 24 milionů mizerným Photoshopem - 7 - Saleen S7 Le Mans prvni foto 03Saleen se vrací na scénu. Pokusem dostat z vás 24 milionů mizerným Photoshopem - 8 - Saleen S7 Le Mans prvni foto 04Saleen se vrací na scénu. Pokusem dostat z vás 24 milionů mizerným Photoshopem - 9 - Saleen S7 Le Mans prvni foto 05Saleen se vrací na scénu. Pokusem dostat z vás 24 milionů mizerným Photoshopem - 10 - Saleen S7 Le Mans prvni foto 06Saleen se vrací na scénu. Pokusem dostat z vás 24 milionů mizerným Photoshopem - 11 - Saleen S7 Le Mans prvni foto 07Saleen se vrací na scénu. Pokusem dostat z vás 24 milionů mizerným Photoshopem - 12 - Saleen S7 Le Mans prvni foto 08Saleen se vrací na scénu. Pokusem dostat z vás 24 milionů mizerným Photoshopem - 13 - Saleen S7 Le Mans prvni foto 09Saleen se vrací na scénu. Pokusem dostat z vás 24 milionů mizerným Photoshopem - 14 - Saleen S7 Le Mans prvni foto 10
Jako důkaz místo slibů tak firma zveřejnila i první rozpracovaný exemplář z chystané sedmikusové edice

Zdroje: Saleen, Jalopnik

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 2 příspěvky

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama