Škoda odhalila nové logo ostrých modelů RS, dává sbohem tradici

Škoda poodhalila finální vzhled nového Kodiaqu RS, mnoho z něj ale neukázala. Nové logo RS ovšem odhalila celé a své konzervativní příznivce jím asi nepotěší.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Škoda odhalila nové logo ostrých modelů RS, dává sbohem tradici

23.8.2018 | Petr Prokopec

Škoda poodhalila finální vzhled nového Kodiaqu RS, mnoho z něj ale neukázala. Nové logo RS ovšem odhalila celé a své konzervativní příznivce jím asi nepotěší.

Není žádným tajemstvím, že Škoda chystá ostrou verzi velkého SUV Kodiaq. Ta sice bude živě debutovat až za šest týdnů na autosalonu v Paříži, nicméně automobilka už se dávno pustila do jejího postupného odhalování. V rámci posledního kroku toho mnoho neřekla, potvrdila jen použití dvoulitrového dieselu s dvojitým přeplňováním a výkonem 239 koní. V podstatě stejný výkon má tento motor i u Tiguanu 2,0 BiTDI a stejně jako u něj bude pohonná jednotka produkovat také 500 Nm točivého momentu. Standardně na ni navazuje sedmistupňový automat DSG a pohon všech kol.

Nic nového pod sluncem, jeden podstatný detail ale na Kodiaqu RS nový je. Jde o podobu loga sportovních derivátů, na něm dosud hrála prim zelená. Je to tradiční barva Škody Motorsport, která se na soutěžních vozech divize objevuje už dekády. Podobně ale jako na začátku tohoto desetiletí zelená zmizela z loga samotné Škody, mizí nyní i z loga modelů RS.

Sám Kodiaq RS má na prvních fotkách modrý lak, jeho logo je pak ryze červené. Změnou proti stávajícímu provedení je tedy přebarvení písmene „V“, které odkazuje na vítězství. Nové logo má nyní více podtrhovat sportovní charakter vozu, nejsme si ale jisti, jestli tohle rozhodnutí kvitujeme. Červená je se sportovními modely spojována u spousty automobilek, použitím zelené byla Škoda výjimečná. Teď už není a přemýšlíme, co na to asi řeknou tradiční příznivci značky se svými zelenými přívěsky, tričky, čepicemi...

Aby toho nebylo málo, nové logo se objeví na větším počtu míst. Nejviditelnější je samozřejmě na čelní mřížce chladiče a jistě zůstane i na víku zavazadelníku, nově ale nejspíše (Škoda to neupřesnila) ozdobí i boky vozu, kde už nějakou dobu vídáme třeba znáčky verzí SportLine, Scout nebo Laurin&KLement. Definitivně to ale potvrdit nemůžeme - ač jsme se oficiální zatmavené fotky pokusili zesvětlit, nic jiného než modrá karoserie z nich nevylezlo.

Kromě nového loga rychlý Kodiaq jistě dostane sportovní oděv, který kromě specifických kol bude zahrnovat i agresivněji stylizovaný bodykit. Ten doprovodí sedadla s lepším bočním vedením a motosportem inspirovaným volantem. Kromě nich ale jistě dorazí i specifické čalounění a dekory. Více si řekneme nejpozději v Paříži, na ceny asi přijde řeč až po autosalonu.


Škoda odhalila nové logo ostrých modelů RS, dává sbohem tradici - 1 - Skoda Kodiaq RS teaser nove logo RS 01Škoda odhalila nové logo ostrých modelů RS, dává sbohem tradici - 2 - Skoda Kodiaq RS teaser nove logo RS 02Škoda odhalila nové logo ostrých modelů RS, dává sbohem tradici - 3 - Skoda Kodiaq RS teaser nove logo RS 03Škoda odhalila nové logo ostrých modelů RS, dává sbohem tradici - 4 - Skoda Kodiaq RS teaser nove logo RS 04
Škoda poodhalila nový Kodiaq RS, zajímavé je na ovšem na nových fotkách jen přepracované logo, které pozbylo zelené barvy

Petr Prokopec

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše