Reklama

Škoda ukázala nejnovější pojetí českého luxusního auta, dá mu i nový motor

Nejen více luxusu, ale třeba také benzinové motory s filtrem pevných částic čekají na Škodu Kodiaq. U dvoulitru navíc došlo na zvýšení výkonu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Škoda ukázala nejnovější pojetí českého luxusního auta, dá mu i nový motor

15.2.2018 | Petr Prokopec | 12 příspěvků

Nejen více luxusu, ale třeba také benzinové motory s filtrem pevných částic čekají na Škodu Kodiaq. U dvoulitru navíc došlo na zvýšení výkonu.

Na ženevském autosalonu nepředstaví mladoboleslavská automobilka pouze koncept malého SUV a inovovanou Škodu Fabia, ale také Kodiaq ve vrcholné výbavě Laurin & Klement. Od zbytku produkce jej bude odlišovat pozměněná čelní maska s vertikálními lamelami a chromovým dekorem. Dále pak dorazí plnohodnotné LEDkové světlomety, stejně jako 19palcová litá kola Sirius. Vše pak uzavřou decentní plaketky na předních blatnících s názvem tohoto výbavového stupně nebo specifický zadní nárazník.

Ke změnám samozřejmě došlo také v interiéru, který bude k dispozici v černém nebo béžovém provedení. Novinkou je zde tříramenný multifunkční volant obšitý kůží, se kterým jsou spárovány dekorační prvky v provedení Piano Black. Nechybí ani loga Laurin & Klement na sedadlech či přístrojové desce, v rámci standardní výbavy pak lze počítat třeba s audio systémem Canton, hliníkovými pedály nebo ozdobnými lištami prahů.

Dle aktuální tiskové zprávy budou zákazníci moci Kodiaq L&K mít s benzinovými i dieselovými motory, stejně jako s pohonem předních nebo všech čtyř kol. Vůči stávající nabídce se však dočkáme dvou zásadních změn. Motor 1,4 TSI bude nahrazen jednotkou 1,5 TSI, přičemž výkon zůstane na 110 kW/150 koních. Benzinový dvoulitr pak žádná změna v rámci objemu nečeká, nově však bude produkovat 140 kW/190 koní.

Tyto pohonné jednotky budou zákazníkům k dispozici i na nižších výbavových stupních, což ostatně platí také v případě modernizované automatické převodovky DSG. Ta již nabídne sedm rychlostních stupňů místo šesti. Spárovat jí přitom bude možné jak s oběma benzinovými motory, tak i s dvoulitrovým turbodieselem, který je k mání ve dvou naladěních, opět 150 a 190 koňmi.

Dále již jen Škoda uvedla, že oba benzinové motory jsou nyní vybaveny filtry pevných částic. Jsme zvědavi, nakolik se zvýší s novou homologací spotřeba. Tato data ale nejspíše Škoda zveřejní až na autosalonu či krátce před jeho zahájením, což platí také o cenách, jež budou nejspíše startovat okolo 900 tisíc korun.

Škoda ukázala nejnovější pojetí českého luxusního auta, dá mu i nový motor - 1 - Skoda Kodiaq Laurin a Klement prvni 01Škoda ukázala nejnovější pojetí českého luxusního auta, dá mu i nový motor - 2 - Skoda Kodiaq Laurin a Klement prvni 02Škoda ukázala nejnovější pojetí českého luxusního auta, dá mu i nový motor - 3 - Skoda Kodiaq Laurin a Klement prvni 03Škoda ukázala nejnovější pojetí českého luxusního auta, dá mu i nový motor - 4 - Skoda Kodiaq Laurin a Klement prvni 04Škoda ukázala nejnovější pojetí českého luxusního auta, dá mu i nový motor - 5 - Skoda Kodiaq Laurin a Klement prvni 05
Škoda Kodiaq se ukáže v Ženevě ve vrcholné výbavě Laurin & Klement. Zároveň vyrukuje také s novými benzinovými motory

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 12 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama