Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Subaru WRX 2014: venku je oficiální fotka přídě i neoficiální záběry celého auta
12.11.2013 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Japonské novince se dosud dařilo zůstávat pod pokličkou. Nyní je vzhled zřejmě prozrazen, technika ale nadále zůstává zahalena rouškou tajemství.
Na chystaném autosalonu v Los Angeles bude letos opravdu nabito. Ve světové premiéře se totiž ve městě andělů představí hned třiadvacet vozů. Mnohé z nich - jako třeba BMW 4 Cabrio, Range Rover LWB nebo Mercedes-Benz S 65 AMG - již známe díky oficiálnímu představení. Další, mezi které patří třeba nové Mini nebo Porsche Macan, pak na světlo světa pronikly díky neopatrnosti zástupců automobilek. Pak je tu ovšem ještě jedna skupina, a to ta, které se svůj vzhled i technické údaje daří držet řádně pod pokličkou.
Nové Subaru WRX bychom mohli zařadit právě do poslední zmíněné kategorie. Novinka ze Země vycházejícího slunce se nám totiž nejvíce odhalila ve formě předprodukčního prototypu někdy na počátku října, kdy na světlo světa pronikl materiál japonské televize. Z daných záběrů ovšem nebylo stoprocentně jasné, zda jde skutečně o tak vysoko posazený model, nebo jen slabší verzi GT.
Nyní, při pohledu na první oficiální záběr přídě je jasně patrné, že dříve nachytaný vůz s chystaným debutem spojuje víceméně jen nasávací otvor na kapotě. Jiné jsou ovšem mlhovky, čelní maska a odlišný se zdá být i tvar předních blatníků. Dá se tedy předpokládat, že nové Subaru WRX jsme v plné kráse ještě neviděli. Tedy, až doposud.
Souběžně s oficiálním záběrem totiž na internet prosákly také neoficiální záběry, které výkonný sedan ukazují zepředu i zezadu. Přičemž čelní pohled plně odpovídá snímku, za jehož vypuštění je zodpovědná sama automobilka. Je tak velmi pravděpodobné, že realitě budou odpovídat i veškeré další detaily boků a zádě.
Jistotu budeme mít za osm dní, neboť premiéra již byla oficiálně naplánována na 20. listopadu. Jsme přitom zvědavi, zda se pravost nejnovějších záběrů potvrdí. Stejně jako je nadále ve hvězdách výkon. Podle všeho by ale pod přední kapotou mělo pracovat 265 koní. Uvidíme, zda tomu tak opravdu bude.


Neoficiální záběry celého vozu korespondují s oficiální fotkou přídě nového Subaru WRX
Zdroje: Subaru, Facebook
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
„Bugatti pro chudé” má absolutní rekord silničních aut z dalších dvou okruhů, i když za volantem seděli amatéři
včera
Vetřelec vs. Predátor: Nový Mercedes C vedle toho starého ukazuje, že i rozpačité jde ještě hodně pokazit
včera
Zákazník nechal u dealera za moderní marnost protiúčtem legendární model. Od lidí schytal takovou bídu, že už se tím Honda radši nechlubí
22.4.2026
Nové na MotoForum.cz
Nejnovější články
Majitel najel s Teslou Cybertruck 160 tisíc km a myslel si, že šetří, než přišel účet na 150 tisíc Kč
včera
Korejci začali testovat nový spalovací motor pro své ostré modely. V Evropě. A snad i pro Evropu
včera
Každý prostě není na elektromobily zvědavý, přiznal bez obalu šéf Alfy Romeo a slíbil dokonce návrat šestiválců
včera
Způsobili jimi řízeným firmám stamiliardové ztráty, teď místo padáků dostávají bonusy v řádu stovek milionů
včera
„Bugatti pro chudé” má absolutní rekord silničních aut z dalších dvou okruhů, i když za volantem seděli amatéři
včera
Tiskové zprávy
- Liftago Limousine je nově dostupné přímo v aplikaci
tisková zpráva - Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva
