Subaru WRX 2014: je tohle prakticky nemaskovaný prototyp nové generace?

(+ video) Svérázným způsobem se světu poprvé lépe ukázalo nové WRX od Subaru. Finální vzhled záběry odhalovat nemusí, jeho části ale ano.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Subaru WRX 2014: je tohle prakticky nemaskovaný prototyp nové generace?

7.10.2013 | Petr Miler | 3 příspěvky

(+ video) Svérázným způsobem se světu poprvé lépe ukázalo nové WRX od Subaru. Finální vzhled záběry odhalovat nemusí, jeho části ale ano.

Doplněno: Dostal se nám do rukou přiložený scan blíže neupřesněného japonského magazínu o autech, který obsahuje fotografie ještě méně maskovaných (jen logo) Imprez stejného vzezření. Podle informací je provázející se nejedná přímo o verzi WRX, ale GT s novým motorem FA16DIT, WRX má dostat FA20DIT. Přesto snímky leccos naznačují i o vzhledu WRX - patrně půjde o designově (pochopitelně nejen designové...) přiostřené GT, mnohé prvky ale zůstanou stejné.


Současné Subaru WRXpěje své labutí písně a i když se o nezajímavé auto ani po letech nejedná, nadšenci už netrpělivě čekají na příchod jeho nové generace. Veřejný debut je prakticky na spadnutí, dojde k němu v L.A., známá je pak i doba, kdy se popracuje do prodeje, s čím vším samotné auto přijde je ale stále zahaleno rouškou tajemství.

Jeho koncept naznačoval, že tentokrát půjde nejen o specificky se tvářící model vlastního jména, ale o skutečně zvláštní vůz, který se od standardní Imprezy bude odlišovat nejen technikou a pár vzhledovými detaily. Jenže pozdější přistižené prototypy naznačily, že realita zůstane spíše u dosavadní praxe, než že by se na pojetí vozu mělo něco zásadního změnit. A dnešní záběry to dost možná potvrzují zcela.

Tentokrát nejde o špionáž, ale reportáž. Konkrétně se jedná o materiál japonské televize WSB, který se zabýval mj. systémy zabraňujícími kolizi, tedy těmi, jež čerstvě testují Euro NCAP i IIHS. Na videu, které trvá přes 10 minut, by nebylo nic zvláštního, kdyby na něm možnosti systému Subaru EyeSight nebyly předváděny s pomocí auta, které zatím nikdo nikdy neviděl.

Jedná se očividně o novou Imprezu v provedení sedan, která sice u nás k mání, jinak ale o nic tajného nejedná. Když se na ni ale zadíváte blíže (vlastně ani nemusíte, ono to z ní čiší), všimnete si detailů jako jsou velká kola, rozšířené blatníky nebo nasávací otvor na přední kapotě, které žádná produkční Imreza nové generace zatím nemá. Už kvůli poslednímu zmíněnému prvku musí jít o přeplňovanou verzi a také to potvrzuje, že jde o „něco nového” - turbo si zatím do této generace Imprezy nekoupíte v USA ani v Japonsku.

Některé detaily (zadní křídlo, či spíše nekřídlo, pojetí nárazníků) tedy neodpovídají tomu, co jsme viděli na špionážních záběrech, všimněte si ale také maskovaného loga nebo částí přídě. Tohle proste je tovární prototyp a podle nás se nejspíše jedná o WRX s předfinálním vzhledem, kterému pouze nebyly dopřány všechna vizuální specifika.

Podívejte se sami na přiložené fotky či video, třeba dojdete k jinému závěru. Chytřejší na každý pád budeme už po losangeleské premiéře nového WRX za pár týdnů...


Subaru WRX 2014: je tohle prakticky nemaskovaný prototyp nové generace? - 1 - Subaru Impreza GT 2014 spy scan 01
Doplněný scan s dalšími snímky a informacemi. Předpoklad, že jde o verzi Impreza GT, zní ve stínu zmíněného docela pravděpodobně

Subaru WRX 2014: je tohle prakticky nemaskovaný prototyp nové generace? - 2 - Subaru WRX 2014 prototyp nemaskovany 01Subaru WRX 2014: je tohle prakticky nemaskovaný prototyp nové generace? - 3 - Subaru WRX 2014 prototyp nemaskovany 02Subaru WRX 2014: je tohle prakticky nemaskovaný prototyp nové generace? - 4 - Subaru WRX 2014 prototyp nemaskovany 03Subaru WRX 2014: je tohle prakticky nemaskovaný prototyp nové generace? - 5 - Subaru WRX 2014 prototyp nemaskovany 04Subaru WRX 2014: je tohle prakticky nemaskovaný prototyp nové generace? - 6 - Subaru WRX 2014 prototyp nemaskovany 05Subaru WRX 2014: je tohle prakticky nemaskovaný prototyp nové generace? - 7 - Subaru WRX 2014 prototyp nemaskovany 06Subaru WRX 2014: je tohle prakticky nemaskovaný prototyp nové generace? - 8 - Subaru WRX 2014 prototyp nemaskovany 07Subaru WRX 2014: je tohle prakticky nemaskovaný prototyp nové generace? - 9 - Subaru WRX 2014 prototyp nemaskovany 08Subaru WRX 2014: je tohle prakticky nemaskovaný prototyp nové generace? - 10 - Subaru WRX 2014 prototyp nemaskovany 09Subaru WRX 2014: je tohle prakticky nemaskovaný prototyp nové generace? - 11 - Subaru WRX 2014 prototyp nemaskovany 10Subaru WRX 2014: je tohle prakticky nemaskovaný prototyp nové generace? - 12 - Subaru WRX 2014 prototyp nemaskovany 11
Tohle by mohl být předprodukční prototyp nového WRX

Zdroj: Ryuji přes Carscoops

Petr Miler

Diskuze 3 příspěvky

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama