Reklama

Takhle to dopadne, když se ruská zbrojařská firma pustí do výroby motorek

Motocykl s držákem zbraní je vskutku neobvyklá věc. Kalašnikov právě takový vyvinul a sloužit nebude jen armádě, ale i při Světovém poháru ve fotbale.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Takhle to dopadne, když se ruská zbrojařská firma pustí do výroby motorek

18.10.2017 | Marek Bednář | 5 příspěvků

Motocykl s držákem zbraní je vskutku neobvyklá věc. Kalašnikov právě takový vyvinul a sloužit nebude jen armádě, ale i při Světovém poháru ve fotbale.

Ruská armáda a policie dostanou nové stroje, vyrobené nikým jiným než firmou Kalašnikov. Nevracíme se do roku 1949, kdy do služby vstoupily první série dnes legendární útočné pušky AK-47, zůstáváme v roce 2017. Firma Kalašnikov dodnes existuje a dodnes vyrábí vybavení pro armádu a policii. A tahle elektrická motorka je nejnovějším přírůstkem.

Několik týdnů po Štítu, vozidlu určenému ke zvládání nepokojů, se představuje zatím bezejmenný motocykl v policejních a armádních barvách. Detailů není známo mnoho, ale víme, že se o pohon stará elektromotor. Na jedno nabití baterií, které jsou velmi pravděpodobně umístěny v postranních krabicích, má stroj ujet 150 kilometrů.

Koncern Kalašnikov představil novinku na Mezinárodním vojensko-technickém fóru Army 2017 v Moskvě. Přítomní se mimo jiné dozvěděli, že moskevská policie dostane 50 kusů těchto motorek a bude je používat při Světovém poháru ve fotbale, který se bude v Rusku konat v létě roku 2018.

Kromě policejní verze je k mání také verze armádní, která se od té policejní liší zbarvením. A vidíme na ní také věc, která se ke značce Kalašnikov hlásí ze všech nejhrději - držák na dlouhou zbraň na řidítkách. Držák vypadá, že by mohl při nehodě být celkem nebezpečný, pokud nebude mít člověk na hlavě přilbu zakrývající celý obličej. Zbraň však v případě nutnosti bude hezky po ruce.

Nevíme, kolik peněz jedna tahle motorka ruské daňové poplatníky stojí, nevíme, kolik váží nebo jaký bude skutečný dojezd; číslo 150 km může být jen odhad výrobce a v městském provozu to může být trochu jinak. Jak se tyhle stroje osvědčí, uvidíme nejpozději příští léto. Nakonec, při Světovém poháru ve fotbale můžete být u toho...

Takhle to dopadne, když se ruská zbrojařská firma pustí do výroby motorek - 1 - kalasnikov elektro-motorka policie moskva 01Takhle to dopadne, když se ruská zbrojařská firma pustí do výroby motorek - 2 - kalasnikov elektro-motorka policie moskva 02Takhle to dopadne, když se ruská zbrojařská firma pustí do výroby motorek - 3 - kalasnikov elektro-motorka policie moskva 03
Motorka je relativně jednoduchá, na jedno nabití má ujet 150 km. Tady vidíme policejní verzi

Takhle to dopadne, když se ruská zbrojařská firma pustí do výroby motorek - 4 - kalasnikov elektro-motorka policie moskva 04Takhle to dopadne, když se ruská zbrojařská firma pustí do výroby motorek - 5 - kalasnikov elektro-motorka policie moskva 05Takhle to dopadne, když se ruská zbrojařská firma pustí do výroby motorek - 6 - kalasnikov elektro-motorka policie moskva 06Takhle to dopadne, když se ruská zbrojařská firma pustí do výroby motorek - 7 - kalasnikov elektro-motorka policie moskva 07
Armádní verze vypadá trochu víc... „kalašnikovsky”

Zdroj: Jalopnik

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 5 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše