Reklama

Takhle to dopadne, když si Hyundai začne hrát na Bentley nejen logem

Hyundai se už chvíli snaží prosadit se značkou Genesis a někteří mu vyčítají, že její logo napodobuje britskou klasiku. U G90 SE už to není jen logo.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Takhle to dopadne, když si Hyundai začne hrát na Bentley nejen logem

31.3.2017 | Petr Prokopec | 41 příspěvků

Hyundai se už chvíli snaží prosadit se značkou Genesis a někteří mu vyčítají, že její logo napodobuje britskou klasiku. U G90 SE už to není jen logo.

Ještě před pár lety bylo Hyundai jen jedním z asijských výrobců, kteří se snažili prodrat na evropské trhy hlavně prostřednictvím nízkých cen. Zákazníci za ně dostávali auta, jejichž plasty sice vypadaly ultra lacině a vzhled byl tak trochu diskutabilní, nicméně kvalitou nepatřily mezi nejhorší. Postupem času značka začala tlačit ve všech ohledech na pilu, až z toho nakonec vznikla luxusní divize Genesis, která si v mnohém nezadá ani s německými prémiovkami.

Na domácím autosalonu v Soulu Hyundai naznačilo, že dokáže zajít ještě dále. Svou vlajkovou loď Genesis G90 představilo ve verzi Special Edition, která „je inspirována zakázkovými proužkovými obleky pro gentlemany“. Ty se momentálně vrací do módy, Korejci tedy nejen zlepšují kvalitu a vzhled, ale evidentně i sledují trendy. Ostatně nedávno byly jejich limuzíny i součástí Oscarové party.

Special Edition dostala unikátní lak, přičemž zákazníci mohou volit mezi třemi kombinacemi - hnědou metalízou doplněnou matnou šedí, matnou šedí se stříbrným lakem či modro-bílým provedením z fotek. Předěl mezi barvami vždy podél celého vozu doplňuje ručně malovaná linka.

Snímky kabiny nejsou k dispozici, nicméně Korejci mluví o kůži Nubuck, zvýrazněném čalounění či lepších koberečcích. Tedy jinými slovy, stejně jako zvenčí došlo pouze ke kosmetickým změnám, jež mají Genesis G90 vizuálně dostat na úroveň Bentley. Cena samozřejmě zůstane ve sférách obvyklých pro Hyundai a jistě se najde dost těch, kteří lacinou hru na britskou aristokracii budou chtít hrát.

Genesis využilo domácího autosalonu také k ohlášení budoucí expanze. V přespříštím roce má model G90 dorazit jako plug-in hybrid, o dva roky později máme očekávat dokonce plně elektrickou variantu. Tím se Korejci překonají i zmíněné Bentley, které alternativní druhy pohonu zatím jen zvažuje.

Takhle to dopadne, když si Hyundai začne hrát na Bentley nejen logem - 1 - Hyundai Genesis G90 Special Edition 2017 zive dalsi 01Takhle to dopadne, když si Hyundai začne hrát na Bentley nejen logem - 2 - Hyundai Genesis G90 Special Edition 2017 zive foto 01Takhle to dopadne, když si Hyundai začne hrát na Bentley nejen logem - 3 - Hyundai Genesis G90 Special Edition 2017 zive foto 02Takhle to dopadne, když si Hyundai začne hrát na Bentley nejen logem - 4 - Hyundai Genesis G90 Special Edition 2017 zive foto 03Takhle to dopadne, když si Hyundai začne hrát na Bentley nejen logem - 5 - Hyundai Genesis G90 Special Edition 2017 zive foto 04Takhle to dopadne, když si Hyundai začne hrát na Bentley nejen logem - 6 - Hyundai Genesis G90 Special Edition 2017 zive dalsi 02Takhle to dopadne, když si Hyundai začne hrát na Bentley nejen logem - 7 - Hyundai Genesis G90 Special Edition 2017 zive dalsi 03Takhle to dopadne, když si Hyundai začne hrát na Bentley nejen logem - 8 - Hyundai Genesis G90 Special Edition 2017 zive dalsi 04Takhle to dopadne, když si Hyundai začne hrát na Bentley nejen logem - 9 - Hyundai Genesis G90 Special Edition 2017 zive dalsi 05Takhle to dopadne, když si Hyundai začne hrát na Bentley nejen logem - 10 - Hyundai Genesis G90 Special Edition 2017 zive dalsi 06
Genesis G90 je inspirováno pánskými proužkovými obleky, uvnitř pak nabízí luxusnější kožené čalounění či koberečky

Takhle to dopadne, když si Hyundai začne hrát na Bentley nejen logem - 11 - Genesis Bentley logo 01
Bylo by pochopitelně zcela naivní si myslet, že se Hyundai snaží Bentley skrze značku Genesis jakkoli napodobovat...

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 41 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše


Reklama