- -

Tamo Racemo je komicky vyhlížející sporťák z Indie. Úplně pro smích ale není

Indický stroj s agresivním designem pohání jen 1,2litrový přeplňovaný čtyřválec. Ten je umístěn uprostřed a přes automat posílá výkon dozadu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Tamo Racemo je komicky vyhlížející sporťák z Indie. Úplně pro smích ale není

7.3.2017 | Petr Prokopec | 2 příspěvky

Indický stroj s agresivním designem pohání jen 1,2litrový přeplňovaný čtyřválec. Ten je umístěn uprostřed a přes automat posílá výkon dozadu.

Indická automobilka Tata Motors nedávno ohlásila založení nové divize Tamo. Pod její hlavičkou by měly vzniknout odvážnější modely, do kterých se mateřská společnost nechce pouštět. Jako první vlaštovka měl dle původního oznámení vylétnout do světa dostupný sporťák, jehož premiéru značka ohlásila na ženevský autosalon. Jeho brány výstaviště Palexpo jsou již otevřeny, můžeme se tak na novodobého nástupce Opelu Speedster podívat pěkně do detailu.

Již podle rozměrů jde o kompaktní sporťáček, který je dlouhý pouze 3 835 milimetrů. Na šířku novince zvané Racemo naměříme 1 810 mm, na výšku pak 1 208 mm. Rozvor momentálně zůstává neznámý, stejně jako hmotnost. Dá se ovšem předpokládat, že půjde o lehký vůz, neboť k pohonu má postačit 1,2litrový čtyřválec Revotron, který kvůli vyšší kultivovanosti a spolehlivosti dostal litinový blok.

Uprostřed uložený agregát je přeplňován turbodmychadlem doplněným mezichladičem, tlačí ze sebe 190 koní v 6 500 otáčkách a 210 Nm při 2 500 ot./min. Přenos výkonu na zadní kola pak dostala na starosti šestistupňová převodovka, se kterou by Racemo mělo dle tvrzení automobilky zvládnout zrychlení z klidu na stovku pod 6 sekund. Maximálka ale zatím zůstává neznámá.

Přesunout se tedy můžeme do dalších známých oblastí, konkrétně k architektuře. Ta vzešla z nové patentované sendvičové struktury MOFlex, která umožňuje relativně levnou výrobu díky integraci již existujících komponentů indické automobilky. Ostatně zmiňovaný motor Revotron patří mezi ně, byť pod kapotou běžných modelů Tata Motors dává k dobru mnohem nižší výkon.

Tato struktura ale zároveň zaručuje také poměrně velkou svobodu designérům, proto je Racemo stylizováno opravdu agresivně. Tváří se navíc i dost evropsky, což je zásluha turínského designového studia značky. Vyrábět se ale bude v Indii, kde zamíří na trh na počátku příštího roku za ceny pohybující se v rozmezí 960 tisíc korun až 1,15 milionu Kč.

Ve standardní výbavě budou čelní LEDky, 17palcová přední a 18palcová zadní kola s pneumatikami o rozměru 205/50, respektive 235/45. Ve všech rozích pak Racemo používá nezávislé zavěšení pomocí dvojitých lichoběžníků, počítat lze rovněž s kotoučovými brzdami na obou nápravách.

Uvnitř čeká na řidiče digitální přístrojový štít a řada technologií, které značka Tata Motors vyvinula ve spolupráci s Microsoftem. Dále dorazí duální čelní airbagy či tříbodové bezpečnostní pásy, které bude možné vyměnit za čtyřbodové. To pro případě, že budete chtít s dvoumístnou novinkou vyrazit na závodní okruh.

Prodej silniční varianty odstartuje na počátku roku 2018. Kromě toho má Tata, respektive divize Tamo, v plánu také závodní provedení Racemo+ a k dispozici bude také virtuální varianta pro hru Forza Horizon 3. Půjde o vůbec první indický vůz, který se v herním světě objevuje.

Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2017.

Tamo Racemo je komicky vyhlížející sporťák z Indie. Úplně pro smích ale není - 1 - Tata Tamo Racemo 2017 prvni sada 06Tamo Racemo je komicky vyhlížející sporťák z Indie. Úplně pro smích ale není - 2 - Tata Tamo Racemo 2017 prvni sada 07Tamo Racemo je komicky vyhlížející sporťák z Indie. Úplně pro smích ale není - 3 - Tata Tamo Racemo 2017 prvni sada 08Tamo Racemo je komicky vyhlížející sporťák z Indie. Úplně pro smích ale není - 4 - Tata Tamo Racemo 2017 prvni sada 09Tamo Racemo je komicky vyhlížející sporťák z Indie. Úplně pro smích ale není - 5 - Tata Tamo Racemo 2017 prvni sada 10Tamo Racemo je komicky vyhlížející sporťák z Indie. Úplně pro smích ale není - 6 - Tata Tamo Racemo 2017 prvni sada 11Tamo Racemo je komicky vyhlížející sporťák z Indie. Úplně pro smích ale není - 7 - Tata Tamo Racemo 2017 prvni sada 12Tamo Racemo je komicky vyhlížející sporťák z Indie. Úplně pro smích ale není - 8 - Tata Tamo Racemo 2017 prvni sada 13
Tamo Racemo se ukázalo na oficiálních fotkách...

Tamo Racemo je komicky vyhlížející sporťák z Indie. Úplně pro smích ale není - 9 - Tata Tamo Racemo 2017 prvni sada 01Tamo Racemo je komicky vyhlížející sporťák z Indie. Úplně pro smích ale není - 10 - Tata Tamo Racemo 2017 prvni sada 02Tamo Racemo je komicky vyhlížející sporťák z Indie. Úplně pro smích ale není - 11 - Tata Tamo Racemo 2017 prvni sada 03Tamo Racemo je komicky vyhlížející sporťák z Indie. Úplně pro smích ale není - 12 - Tata Tamo Racemo 2017 prvni sada 04Tamo Racemo je komicky vyhlížející sporťák z Indie. Úplně pro smích ale není - 13 - Tata Tamo Racemo 2017 prvni sada 05
...i naživo. Do prodeje zamíří na počátku příštího roku

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 2 příspěvky

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše


Reklama