Volkswagen CC 2017: unikla další německá novinka. A nebo jde vážně o podvod?

24.8.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Stejný zdroj stojící za odhalením faceliftovaného Golfu se nyní vytáhl se snímky stylového sedanu. V jejich případě ale dorazila i větší skepse.

Nový, tedy momentálně již dva roky starý Volkswagen Passat je k mání v řadě variant. Kromě základního sedanu a kombíku lze sáhnout také po terénním provedení Alltrack či hybridní verzi GTE. S odhalením stylového modelu CC však německá automobilka otálí. Dočkat bychom se jej měli až v březnu příštího roku na autosalonu v Ženevě, možný náznak věcí budoucích vám ale ukážeme již dnes.

Na světě jsou totiž první ilustrace, které vypadají jako snímky uniklé z patentového úřadu interních materiálů automobilky či něčeho takového. Jelikož pocházejí ze stejného zdroje jako včerejší záběry faceliftovaného Volkswagenu Golf, mohli bychom je považovat za oficiální. Nicméně je tu pár detailů, jenž si žádají jistou míru skepse. Třeba v oblasti boční linie navazující na hranu kapoty, která se zakusuje do lemu předního blatníku nebo zvláštně vyhlížejících bočních linií.

Ano, jde o drobnosti, které nemusí nic znamenat - výsledkem grafických hrátek na počítači je tato podívaná tak či onak, je ovšem otázkou, kde tento počítač najdeme. Může se jednat o oficiální render, možná jsme ale také svědky výsledků hrátek ve Photoshopu někoho, kdo prostě jen přepracoval loňskou studii Sport Coupe Concept na produkční verzi. Ovšem kvůli větší věrohodnosti namísto záběrů reálného vozu přišel s tím, co vidíme.

Pokud se přitom jako pravdivá ukáže být právě tato varianta, pak jsou nejspíše mimo mísu i zmiňované snímky faceliftovaného Volkswagenu Golf. I když v jejich případě se zdá, že veškeré detaily již byly zcela dotaženy. Příliš ale nepočítáme s tím, že by jedna sada byla reálná a druhá nikoliv, zvláště když jde o jeden a tentýž zdroj.

Uvidíme tedy v příštích týdnech a měsících, jak se celá záležitost vyvrbí. Momentálně tedy jen dodáme, že studie SCC měřila 4 869 mm na délku, 1 864 mm na šířku a 1 407 mm na výšku. Stejnými rozměry by mohla disponovat i produkční varianta, která z již dříve odhalených verzí přebere většinu pohonných ústrojí.

Volkswagen CC 2017: unikla další německá novinka. A nebo jde vážně o podvod? - 1 - VW CC 2017 mozny unik 01Volkswagen CC 2017: unikla další německá novinka. A nebo jde vážně o podvod? - 2 - VW CC 2017 mozny unik 02
Jsou to skutečně snímky chystaného Volkswagenu CC...

Volkswagen CC 2017: unikla další německá novinka. A nebo jde vážně o podvod? - 3 - VW CC 2017 mozny unik 03Volkswagen CC 2017: unikla další německá novinka. A nebo jde vážně o podvod? - 4 - VW CC 2017 mozny unik 04
...nebo jen někdo rafinovaně upravil fotky studie Sport Coupe Concept GTE z loňského roku?

Zdroj: Autoblog.nl

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše