VW si nedal pozor, nový Touareg přistihli bez špetky maskování při focení katalogu

Fotit stále nepředstavenou novinku pod širým nebem je dnes tak rizikové, že to většina firem raději ani nedělá. VW se toho nebál a teď asi lituje.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

VW si nedal pozor, nový Touareg přistihli bez špetky maskování při focení katalogu

18.12.2017 | Petr Prokopec | 43 příspěvků

Fotit stále nepředstavenou novinku pod širým nebem je dnes tak rizikové, že to většina firem raději ani nedělá. VW se toho nebál a teď asi lituje.

Druhá generace Volkswagenu Touareg je již definitivně na konci životního cyklu, ostatně z koncernových SUV postavených na platformě MLB je tou poslední. Modernizace a tedy evoluční architektury se totiž dočkalo Audi Q7 i Porsche Cayenne, stran toho stejné komponenty užívá také Bentley Bentayga a Lamborghini Urus. Je přitom otázkou, jakou verzi a tedy jaký rozvor VW použije - nejspíše se ale nový Touareg bude pohybovat mezi 2 895 a 2 995 milimetry.

Na bližší informace si budeme muset ještě nějaký ten pátek počkat, živý debut totiž měl dle původních informací proběhnout až v dubnu na autosalonu v Pekingu. S ohledem na právě pořízené fotky si říkáme, jestli se tak nakonec nestane dříve, bez ohledu na místo veřejné premiéry ale vzhledem vozu budeme jen stěží překvapeni. Volkswagen si totiž nedal pozor při pořizování katalogových snímků, a nový Touareg se tak podařilo nafotit ze všech stran bez jakékoli kamufláže.

Ze záběrů je patrné, že vůz přijal poslední inkarnaci firemního designového jazyka, pročež zamával oblinám předchůdce a nahradil je výraznými hranami. Již na první pohled je tak modernější i pohlednější, nicméně na straně druhé jde vlastně o to samé, co jsme od VW již mnohokrát viděli v jen lehce pozměněných podobách - od Arteonu po T-Roc.

Jak je přitom ze snímků patrné, nachytány byly hned dva exempláře v různé výbavě. Jeden přitom míří elegantnějším a nejspíše také komfortnějším směrem, druhý pak sportovnějším. Nejspíše přitom půjde o provedení R-Line, stran toho však má dorazit i čistokrevné „eRko“. To prý použije 2,5litrový přeplňovaný pětiválec, tedy agregát z Audi RS3, jehož výkon dosahuje u čtyř kruhů rovných 400 koní.

Bude Touareg stejně výkonný nebo nabídne ještě větší stádo pod kapotou? To je další otázka, na níž zatím neumíme odpovědět. Nicméně pokud spekulace o pětiválci jako motoru pro vrcholnou motorizaci budou pravdivé, pak je více než jisté, že osmiválce nové SUV Volkswagenu už nenabídne.

Pro další detaily se budeme muset počkat na oficiální představení, které může proběhnout prakticky kdekoli. Logiku by měla už lednová premiéra v americkém Detroitu, neboť právě na tomto trhu si Volkswagen potřebuje zlepšit reputaci a další SUV je k tomu jako zrozené. VW ale může uvažovat jinak. Více vám povíme časem, v tuto chvíli máme už jen jedinou jistotu - zachování výroby vozu na Slovensku v Bratislavě.

VW si nedal pozor, nový Touareg přistihli bez špetky maskování při focení katalogu - 1 - VW Tiguan 2018 novy spy bez maskovani 01VW si nedal pozor, nový Touareg přistihli bez špetky maskování při focení katalogu - 2 - VW Tiguan 2018 novy spy bez maskovani 02VW si nedal pozor, nový Touareg přistihli bez špetky maskování při focení katalogu - 3 - VW Tiguan 2018 novy spy bez maskovani 03VW si nedal pozor, nový Touareg přistihli bez špetky maskování při focení katalogu - 4 - VW Tiguan 2018 novy spy bez maskovani 04VW si nedal pozor, nový Touareg přistihli bez špetky maskování při focení katalogu - 5 - VW Tiguan 2018 novy spy bez maskovani 05
Nová generace Volkswagenu Touareg byla nafocena bez maskování, dokonce ve dvou výbavových verzích

Zdroj: Motor1

Petr Prokopec

Diskuze 43 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama