Home > Rubriky a sekce > Tuning > Článek
AG Excalibur Alligato je nejošklivější auto na IAA, vypadá jako bobr
17.9.2015 | Marek Bednář | Přidat příspěvek
Kandidát na titul Nejošklivějšího auta IAA, kdyby taková anketa existovala, ukazuje, že sériové BMW X6 je ještě docela hezký a vkusný stroj.
Leckteré auto na autosalonu ve Frankfurtu není etalonem krásy, jak si můžeme prohlédnout na fotografiích. Třeba taková nová Toyota Prius a nafotit ji z úhlu, v níž by se jevila hezkou, se zdá být nemožné. A dobře si nevede ani ve srovnání s nikterak krásným předchůdcem.
Kdyby ale byla nějaká soutěž o nejošklivější auto, Prius by zřejmě nevyhrál. Na možného vítěze se díváte nyní. Ta vínově červená věc na fotkách se jmenuje AG Excalibur Alligator a je to upravené BMW X6. Další živoucí důkaz, že i ošklivé auto lze učinit ještě ošklivějším.
Není to bohužel jen počítačová ilustrace, fotky jsou skutečné, takže jedno BMW X6 muselo dát svou kůži za něco, z čeho si malé děti ucvrknou a důchodci se budou křižovat. Ne ale pro děsivý řev mnoha stovek koní bez tlumičů výfuku, nýbrž kvůli vizáži. Sériová a stále relativně elegantní světla to nejsou schopna zachránit, chromová přední maska vypadá jako přední zuby bobra. Proč jsou v nárazníku LEDková světla denního svícení z prodejny autodoplňků na rohu, nemáme tušení.
Také nevíme, co je pod kapotou, ale doufáme alespoň v benzínový motor. Po mechanické stránce tu jsou větší brzdy a celé auto je na všech možných místech zvětšeno; zejména bylo rozšířeno o 10 cm vpředu a 15 cm vzadu. S tím se pojí i nová kola o průměru 26 palců a rozšíření jejich rozchodu. Podobně jako ostatní produkty firmy AG Excalibur, i tenhle stroj nejspíš bude na prodej. A doufáme, že bude také existovat jen v jediném exempláři, i to je v tomto případě příliš...
Tip: Projděte si všechny novinky frankfurtského autosalonu 2015, máme pro vás i galerii živých fotek přímo z dějiště IAA.
















Takhle se AG Excalibur Alligator ukázal ve Frankfurtu























Obrázky z webu úpravce ukazují detaily, auto na nich ale není hezčí
Živé foto: Autoblog.nl, Autoblog.gr
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Čech předělal další elektrickou Škodu na ostré spalovací auto, tělo samý sval jí najednou sluší
před 54 minutami
Děti si udělaly ze zaparkovaného Ferrari skluzavku. „Jé, stěrač!” říkaly, když se jim zasekl pod zadkem. Rodiče nabídli odškodné 15 tisíc
3.7.2026
Nový osmiválcový sporťák Toyoty předvedl svůj zvuk. Vypadá jako Batmobil, zní ale spíš zuřivě jako grizzly
2.7.2026
Nejnovější články
Čech předělal další elektrickou Škodu na ostré spalovací auto, tělo samý sval jí najednou sluší
před 54 minutami
Mercedes nevyplatil zaměstnancům bonusy a chce po nich víc práce za míň peněz, 33 tisíc jich teď protestuje a hrozí „horkým létem”
před 2 hodinami
Unikátní Ferrari Michaela Jordana bylo ztracené dlouhých 24 let. Teď bylo nalezeno a slouží jeho posedlému majiteli
včera
Auto dostalo zpátky spalovací verzi a její prodeje rostou o 404 procent. Odbyt té elektrické totálně zkolaboval
včera
Už zapomínáme na kouzlo lehkých aut. Tahle novinka s 532 koňmi na 669 kg vrací víru v návrat lepších časů
včera
Tiskové zprávy
- Liftago Limousine je nově dostupné přímo v aplikaci
tisková zpráva - Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva
