Němci přičarovali dieselové Škodě Kodiaq RS falešný zvuk benzinového motoru V8

Komedie? Pro automobilové nadšence ze staré školy zcela jistě. Takoví si ale stejně jistě nekoupí velké naftové SUV značky Škoda hlásící se k úspěchům automobilky na sportovních kolbištích.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Tuning

Němci přičarovali dieselové Škodě Kodiaq RS falešný zvuk benzinového motoru V8

31.5.2019 | Petr Miler

Komedie? Pro automobilové nadšence ze staré školy zcela jistě. Takoví si ale stejně jistě nekoupí velké naftové SUV značky Škoda hlásící se k úspěchům automobilky na sportovních kolbištích.

Co všechno dnes na autech může být falešné? Prakticky cokoli, přetvářka nezná mezí. Mohli bychom to označit za bláznivý komplot velkých automobilek, jako obvykle si ale musíme spíše nasypat popel na vlastní hlavy. Jsou to zákazníci, kteří touží více po symbolech něčeho než reálném ztvárnění téhož a výrobci tomu rádi vychází vstříc. Nabízí tak na oko lepší produkt, který navíc mohou vyrobit relativně levně, protože faleš prostě nestojí tolik.

Na různé potěmkinovské hrátky dříve paradoxně užilo spíše prémiové značky, které se tak pokoušely být ještě prémiovější, hlavní proud se snažil uvažovat racionálněji. U aut, jako je Dacia, to možná ještě platí, už u škodovek ale ne. Nedávno jsme probírali, co všechno má Škoda Kodiaq RS z fabriky falešné (zlí jazykové by nakonec řekli, že je to i falešné RS...), přetvářka ale nutně nemusí končit zde. I nezávislí úpravci, místo aby falše ubírali, ji naopak přidávají.

Důkazem budiž novinka německé firmy Cete Automotive, která s pomocí reproduktorů umísťovaných do výfuků (to není vtip) umí přičarovat autům falešný zvuk nejen tak, aby o něm věděla posádka, ale aby o něm vědělo veškeré okolí. Jakkoli to zní směšně, s produktem slaví úspěchy a po prezentaci jeho verze pro Kodiaq RS máme pocit, že ani tady nešlápla vedle.

V závislosti na zvoleném jízdním režimu umí toto řešení namlouvat okolí, že pod kapotou vozu se nejenže nenachází diesel, ale nenachází se tam ani čtyřválec. Motor, tedy reproduktor zní spíše jako velký V8, dokonce i bublá při sundání plynu. Že ve skutečnosti si pod v útrobách nýtuje čtyřválcový diesel, který bublá tak maximálně studem, v tu chvíli nikdo nepozná.

Osobně mám tendenci zvednout nad něčím takovým obočí do oblak a prohlásit něco ve stylu: „Můj bože...” Nejhorší ale je, že rozum v tu chvíli křičí cosi o tom, že to vlastně dává smysl. Kdo si pořídí velké naftové SUV v přesvědčení, že si koupil Škodu RS, asi nebude ohrnovat nad tím, když k tomu bude znít jako by měla V8. Tohle auto je celé tak trochu póza a falešný zvuk vlastně jen podtrhuje jeho přirozený charakter.


Němci přičarovali dieselové Škodě Kodiaq RS falešný zvuk benzinového motoru V8 - 1 - Skod Kodaiq RS falesny zvuk V8 01Němci přičarovali dieselové Škodě Kodiaq RS falešný zvuk benzinového motoru V8 - 2 - Skod Kodaiq RS falesny zvuk V8 02Němci přičarovali dieselové Škodě Kodiaq RS falešný zvuk benzinového motoru V8 - 3 - Skod Kodaiq RS falesny zvuk V8 03Němci přičarovali dieselové Škodě Kodiaq RS falešný zvuk benzinového motoru V8 - 4 - Skod Kodaiq RS falesny zvuk V8 04
Krásně zní, krásně znie... Táto melódia V8, ozaj najkrajšie. Když jsme u toho, z výfuku třeba jednou půjde pustit i rádio

Petr Miler

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama