Overfinch Supersport je odlehčený RR Sport SVR s agresivní tváří, stojí majlant

5.9.2016 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Britské SUV dostalo nová odlehčená kola, titanový výfuk a karbonový bodykit. Jeho cena však narostla do nebeských výšin.

Range Rover Sport SVR asi sotvakdo považuje za pomalý vůz, koneckonců svého času se jednalo o nejrychlejší SUV na Nordschleife. Záhy sice britskou automobilku o titul připravilo Porsche Cayenne Turbo S, nicméně i tak zůstává SVR jedním z nejrychlejších aut svého druhu. Společnost Overfinch se nyní rozhodla, že SUV má na svém kontě příliš mnoho kilogramů, které je možné hodit přes palubu.

Známý úpravce vozů ze stáje Land Roveru tak nově osadil Range Rover Sport SVR odlehčenými 22palcovými kovaným koly Leggero, které ve srovnání se standardem sráží neodpruženou hmotnost v každém rohu o podstatných 5,5 kilogramu. Kromě toho jsou nové ráfky také o půl palce širší, což umožňuje osazení širších pneumatik a tedy navýšení přilnavosti.

Dále dorazila nová karbonová kapota motoru, jejíž hmotnost ve srovnání se základním kouskem poklesla o 33 procent nebo pět kilogramů. Tím ovšem dieta zdaleka nekončí, počítat je totiž možné i s titanovým výfukem, jenž váží pouhých 14,81 kg. Tentokráte přitom jde vůči standardu o 43procentní redukci, tedy o úbytek 11 kil. Zpětný tlak byl pak snížen o 60 procent.

Další mechanickou modifikací je osazení nového vzduchového kitu zahrnujícího jak filtr, tak i potrubí. V kombinaci s výfukem lze tedy počítat s navýšením výkonu, nic konkrétního však firma Overfinch nezmínila. My ovšem v tomto bodě dodáme, že již standardně vůz pohání přeplňovaný pětilitrový osmiválec, který produkuje 550 koní a 680 Nm točivého momentu.

Vraťme se ale zpátky k upravené verzi Supersport, jak úpravce své nejnovější dílo tituluje. To se kromě výše zmíněného chlubí také agresivnějším bodykitem, jenž Overfinch vyvinul ve spolupráci s další známou britskou firmou Prodrive. Nový je čelní splitter, blatníky či zadní difuzor, přičemž ve všech případech byla použita karbonová vlákna.

V případě interiéru je nabízeno nové kožené čalounění Bridge of Weir, vše pak může doplnit třeba exkluzivní šedý metalický lak Ariana Grey, se kterým se Range Rover Sport SVR Superport pochlubil na víkendovém Salon Privé. Overfinch pak dodává, že k mání bude pouze 25 kusů a cena za vše zmíněné činí 198 990 GBP (cca 6,46 mil. Kč).

Overfinch Supersport je odlehčený RR Sport SVR s agresivní tváří, stojí majlant - 1 - Ranger Rover Sport SVR Overfinch 2016 prvni sada 01Overfinch Supersport je odlehčený RR Sport SVR s agresivní tváří, stojí majlant - 2 - Ranger Rover Sport SVR Overfinch 2016 prvni sada 02
Range Rover Sport SVR Supersport of firmy Overfinch se na oficiálních fotkách příliš nepředvedl...

Overfinch Supersport je odlehčený RR Sport SVR s agresivní tváří, stojí majlant - 3 - Ranger Rover Sport SVR Overfinch 2016 prvni sada 03Overfinch Supersport je odlehčený RR Sport SVR s agresivní tváří, stojí majlant - 4 - Ranger Rover Sport SVR Overfinch 2016 prvni sada 04Overfinch Supersport je odlehčený RR Sport SVR s agresivní tváří, stojí majlant - 5 - Ranger Rover Sport SVR Overfinch 2016 prvni sada 05Overfinch Supersport je odlehčený RR Sport SVR s agresivní tváří, stojí majlant - 6 - Ranger Rover Sport SVR Overfinch 2016 prvni sada 06Overfinch Supersport je odlehčený RR Sport SVR s agresivní tváří, stojí majlant - 7 - Ranger Rover Sport SVR Overfinch 2016 prvni sada 07Overfinch Supersport je odlehčený RR Sport SVR s agresivní tváří, stojí majlant - 8 - Ranger Rover Sport SVR Overfinch 2016 prvni sada 08
...více si jej mohli užít návštěvníci víkendové akce Salon Privé

Zdroj: Overfinch@Facebook

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Autobazar

zobrazit vše