Reklama

Úprava silného VW Tiguan ukazuje, kam až půjde poslat možnosti Škody Kodiaq RS

Příchod Kodiaqu RS je na spadnutí, někomu ale možná už teď přijde jeho avizovaný nejvyšší výkon malý. Půjde s tím něco udělat, docela lacino.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Tuning

Úprava silného VW Tiguan ukazuje, kam až půjde poslat možnosti Škody Kodiaq RS

6.7.2018 | Petr Prokopec | 7 příspěvků

Příchod Kodiaqu RS je na spadnutí, někomu ale možná už teď přijde jeho avizovaný nejvyšší výkon malý. Půjde s tím něco udělat, docela lacino.

Zájem o SUV neznamená, že by zákazníci současně zanevřeli na touhu po výkonných motorech. Většina z nich je sice nabízena se spíše méně objemnými motory, čímž automobilky drží na uzdě tak sledovanou spotřebu paliva resp. emise CO2, jenže na vrcholu modelových řad se ještě dají najít docela výkonné varianty. Ani ty ale nebývají dostatečné, proto se ke slovu dostávají úpravci.

Jedním takovým je německý Mcchip-DKR. Jeho záběr není až tak široký, víceméně se specializuje na koncerny Daimler a VW Group. My nyní zůstaneme u druhého zmíněného, konkrétně pak u modelu Tiguan 2,0 BiTDI, který se v sérii chlubí 240 koňmi a 500 Nm točivého momentu. To nejsou zrovna zanedbatelná čísla, stovku s nimi toto střední SUV zvládne rychleji než s Volkswagen Golf GTI.

Pro tuningovou firmu se ovšem jedná pouze o počátek jejích modifikací. Pro motor tak vyvinula novou mapu řídicí jednotky, která výkon zvedá na rovných 300 koní a točivý moment na 550 Nm. Souběžně s tím došlo k posunutí nejvyšší rychlosti z 228 na 249 km/h, což je poměrně razantní zlepšení.

Je jisté, že s ohledem na posílení motoru o 60 koní a 50 Nm došlo také k ovlivnění akcelerace. Přesná data firma neuvádí, s méně než 6 sekundami ale můžeme počítat jistě. To je u reltaivně velkého a přitom nadále skoro sériového vozu opravdu působivé. Zvláště když dané úpravy jsou jen malým zásahem do vašeho konta, celá úprava vychází na 899 Eur (cca 23 400 Kč).

Současná úprava je pouze fází jedna, což jen naznačuje, že pod kapotou německého vozu bychom se mohli dočkat ještě větší magie. To je dobrá zpráva pro zájemce o chystanou Škodu Kodiaq RS, neboť české SUV dostane tentýž dvakrát přeplňovaný diesel jako Tiguan. Tuzemská novinka má přitom v sériové podobě tytéž parametry jako již nabízený Němec, také v jejím případě lze tedy standardně počítat s 240 koňmi a 500 Nm. Prodávat se začne na sklonku letošního roku, ještě na Vánoce si tedy můžete pořídit i oněch 60 koní navíc se všemi zmíněnými výhodami. To už zní zajímavěji, v sériové podobě se totiž Kodiaq RS na alespoň na Ringu bůhvíjak nepředvedl...

Úprava silného VW Tiguan ukazuje, kam až půjde poslat možnosti Škody Kodiaq RS - 1 - VW Tiguan 2,0 BiTDI mcchip-dkr 2018 prvni foto 01Úprava silného VW Tiguan ukazuje, kam až půjde poslat možnosti Škody Kodiaq RS - 2 - VW Tiguan 2,0 BiTDI mcchip-dkr 2018 prvni foto 02Úprava silného VW Tiguan ukazuje, kam až půjde poslat možnosti Škody Kodiaq RS - 3 - VW Tiguan 2,0 BiTDI mcchip-dkr 2018 prvni foto 03Úprava silného VW Tiguan ukazuje, kam až půjde poslat možnosti Škody Kodiaq RS - 4 - VW Tiguan 2,0 BiTDI mcchip-dkr 2018 prvni foto 04Úprava silného VW Tiguan ukazuje, kam až půjde poslat možnosti Škody Kodiaq RS - 5 - VW Tiguan 2,0 BiTDI mcchip-dkr 2018 prvni foto 05
VW Tiguan 2,0 BiTDI dostal od tuningové firmy Mcchip-DKR navíc 60 koní výkonu a 50 Nm točivého momentu. Totéž půjde za docela nízkou sumu nadělit i Škodě Kodiaq RS

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 7 příspěvků

Reklama

Autobazar

zobrazit vše

Reklama