Reklama

75letý „děda” s Golfem vyrazil na sprinty. A mladíci ve sporťácích se nestačili divit

Když se starý muž s vrásčitou tváří objeví na sprintech za volantem VW Golf, je ostatním leda pro smích. Věci ale někdy nejsou takové, jakými se na první pohled zdají být.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

75letý „děda” s Golfem vyrazil na sprinty. A mladíci ve sporťácích se nestačili divit

12.7.2018 | Mirek Mazal | 8 příspěvků

Když se starý muž s vrásčitou tváří objeví na sprintech za volantem VW Golf, je ostatním leda pro smích. Věci ale někdy nejsou takové, jakými se na první pohled zdají být.

Možná si vybavíte náš nedávný článek o 75letém Britovi, který navzdory svému věku sedlá upravený Golf R. Tehdy ho navštívil člověk z uskupení Living Life Fast a natočili spolu krátkou reportáž o jeho Volkswagenu. Nadšený stařík s benzínem v krvi si na důchod pořídil nejsilnější hatchback od VW a dopřál mu pořádnou úpravu. Výsledek je odhadem 600 koní pramenící z mnoha úprav od sání přes turbo až po řídící jednotku.

Muž si pochvaloval součinnost motoru s podvozkem a automatickou převodovkou DSG, auto se dá navzdory modifikacím používat jako běžný vůz pro každý den, nemusí ale zůstat jen u nich. Nevíme, jestli by si s ním anglický důchodce troufl i na okruh, vydal se ale na akci Living Life Fast Race Wars, kde se sjíždějí výkonné vozy, aby poměřily síly ve sprintu na čtvrtmíli. Právě na něj se přihlásil i modrý Golf s penzistou za volantem. Pohled na vrásčitou tvář a ústa bez zubu uvnitř lidového vozu překvapil mnoho mladších závodníků, kteří si automaticky dělali naděje na úspěch. Ale už asi tušíte, že naplněny úplně nebyly.

V jednom klání proti se „dědovi” ve zdánlivě obyčejném Golfu vyrazilo Audi RS6 Avant s jeho synem. Majitel tímto vozem nahradil BMW M5 a zatím je spokojený. Do budoucna přijdou modifikace, ale momentálně musí stačit standardní V8 s objemem čtyř litrů, výkonem 412 kW (560 koní) a 700 Nm. Toto žihadlo umí 100 km/h za 3,9 sekundy, nicméně to ještě nevyrazil Golf s nejstarším závodníkem na celé akci.

Výkonově jsou na tom obě auta podobně, ale diametrální rozdíl představuje hmotnost. Zhruba 600 kilogramů v neprospěch Audi mu podrazilo nohy. První soutěžní sprint otec ukázal synovi z velké dálky všechny čtyři koncovky výfuku. Šokovaný poražený jen uznale pochválil dynamiku otcova stroje.

Na snímku vidíme i to, jak důchodce ztrestal jiný Golf R navzdory horšímu startu a celkově získal nejlepší čas 11,1 sekundy. S dalšími modifikacemi plánuje atakovat desítku. Něčemu takovému je vážně obtížné konkurovat - Audi RS6 zvládlo 400 metrů za 11,8 sekundy, například takové BMW M3 Competition na totéž potřebuje 12,3 sekundy a i nejnovější evoluce Porsche 911 GT3 byla o desetinu pomalejší než Golf. Kdyby se 600koňový hatchback přiblížil desítce, je někde na úrovni nejrychlejších supersportů dneška, jako je McLaren 720S.

Závoduchtivý důchodce říká, že je sice potěšen svým výkonem na obyčejných silničních gumách, právě ty se ale ukázaly jako nejslabší článek a už jejich výměna za „lepivější” čas citelně zrychlí. Tady se ještě budou dít věci...

75letý „děda” s Golfem vyrazil na sprinty. A mladíci ve sporťácích se nestačili divit - 1 - Audi RS6 C7 prohralo sprint s upravenym VW Golfem R 0175letý „děda” s Golfem vyrazil na sprinty. A mladíci ve sporťácích se nestačili divit - 2 - Audi RS6 C7 prohralo sprint s upravenym VW Golfem R 0275letý „děda” s Golfem vyrazil na sprinty. A mladíci ve sporťácích se nestačili divit - 3 - Audi RS6 C7 prohralo sprint s upravenym VW Golfem R 0375letý „děda” s Golfem vyrazil na sprinty. A mladíci ve sporťácích se nestačili divit - 4 - Audi RS6 C7 prohralo sprint s upravenym VW Golfem R 0475letý „děda” s Golfem vyrazil na sprinty. A mladíci ve sporťácích se nestačili divit - 5 - Audi RS6 C7 prohralo sprint s upravenym VW Golfem R 0575letý „děda” s Golfem vyrazil na sprinty. A mladíci ve sporťácích se nestačili divit - 6 - Audi RS6 C7 prohralo sprint s upravenym VW Golfem R 0675letý „děda” s Golfem vyrazil na sprinty. A mladíci ve sporťácích se nestačili divit - 7 - Audi RS6 C7 prohralo sprint s upravenym VW Golfem R 0775letý „děda” s Golfem vyrazil na sprinty. A mladíci ve sporťácích se nestačili divit - 8 - Audi RS6 C7 prohralo sprint s upravenym VW Golfem R 0875letý „děda” s Golfem vyrazil na sprinty. A mladíci ve sporťácích se nestačili divit - 9 - Audi RS6 C7 prohralo sprint s upravenym VW Golfem R 0975letý „děda” s Golfem vyrazil na sprinty. A mladíci ve sporťácích se nestačili divit - 10 - Audi RS6 C7 prohralo sprint s upravenym VW Golfem R 1075letý „děda” s Golfem vyrazil na sprinty. A mladíci ve sporťácích se nestačili divit - 11 - Audi RS6 C7 prohralo sprint s upravenym VW Golfem R 1175letý „děda” s Golfem vyrazil na sprinty. A mladíci ve sporťácích se nestačili divit - 12 - Audi RS6 C7 prohralo sprint s upravenym VW Golfem R 1275letý „děda” s Golfem vyrazil na sprinty. A mladíci ve sporťácích se nestačili divit - 13 - Audi RS6 C7 prohralo sprint s upravenym VW Golfem R 1375letý „děda” s Golfem vyrazil na sprinty. A mladíci ve sporťácích se nestačili divit - 14 - Audi RS6 C7 prohralo sprint s upravenym VW Golfem R 1475letý „děda” s Golfem vyrazil na sprinty. A mladíci ve sporťácích se nestačili divit - 15 - Audi RS6 C7 prohralo sprint s upravenym VW Golfem R 1575letý „děda” s Golfem vyrazil na sprinty. A mladíci ve sporťácích se nestačili divit - 16 - Audi RS6 C7 prohralo sprint s upravenym VW Golfem R 16
Upravený Volkswagen Golf R na první dobrou porazil i Audi RS6 Avant. Šanci proti jeho stroji mají jen supersporty nebo podobně extrémně upravené vozy

Zdroj: LivingLifeFast@Youtube

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 8 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama