Reklama

Alonso zvažuje, že opustí „nudnou F1”, prý se může věnovat i jiným věcem

Španělský jezdec považuje současnou F1 za „nudnou“. Doufá tak ve změnu, pokud nenastane, může se věnovat take závodění v jiných sériích.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Alonso zvažuje, že opustí „nudnou F1”, prý se může věnovat i jiným věcem

21.9.2016 | Petr Prokopec | 5 příspěvků

Španělský jezdec považuje současnou F1 za „nudnou“. Doufá tak ve změnu, pokud nenastane, může se věnovat take závodění v jiných sériích.

Býval dvojnásobným mistrem světa, ale poté spáchal ten nejhorších hřích, protože přestoupil z Renaultu k McLarenu. Snažili se ho dostat zpátky. A dokonce i uspěli, ovšem výsledkem byl nechvalně známý singapurský skandál. Následoval přechod k Ferrari a touhy po dalších mistrovských vavřínech, ty však s ohledem na tragický monopost Scuderie nepřišly. Nyní s nálepkou navrátilce opět brázdí okruhy v McLarenu a není to ani psanec, ani odpadlík. Je to El Nano.

Pokud jste ve výše sepsaných slovech poznali Fernanda Alonsa, pak dozajista patříte mezi fanoušky španělského závodníka. Pohled na vývoj jeho kariéry vás ale dozajista nemůže těšit, neboť posledního vítězství dosáhl pětatřicetiletý jezdec v roce 2013 v již zmiňovaném Singapuru. Tentokrát u toho ale nebyl skandální výjezd Safety caru či týmová režie Flavia Briatoreho.

Ani tak se ovšem Alonso momentálně nemá čím pochlubit a s McLarenem totiž spíše tře bídu s nouzí. Tedy samozřejmě jen na závodních okruzích. Co se živobytí týče, zde zůstává jeden z nejlépe placených pilotů ve startovním poli naprosto v klidu. Nicméně po příští sezóně mu vyprší smlouva a v paddocku se začíná spekulovat, co bude Alonso dělat dále.

Sám Španěl se přitom rozhodl přilít oleje do ohně, když uvedl, že na setrvání ve Formuli 1 rozhodně nebazíruje, alespoň ne v její současné podobě. Podobně jako nejeden jeho kolega šampionát kritizuje, přičemž nově jej dokonce označil za „nudný“. Zároveň však dodal, že doufá v návrat zábavy, jenž by měla umožnit nová pravidla. Pokud se tak stane, pak nejspíše v královské motoristické disciplíně setrvá i nadále. A pokud ne? „Jsou i jiné věci, které bych chtěl dělat,“ řekl doslova.

„Již dva roky říkám to samé. Myslím, že současné vozy nejsou atraktivní,“ uvedl Alonso pro rádio Cadena Ser. „Dávají vám pocit, že sedíte v normálním voze, není to již stejná Formule 1, jakou jsem znal během prvních deseti let mého závodění v šampionátu. Nyní tu chybí ten 'wow faktor'. Již si zkrátka nemyslíte 'nemůžu uvěřit, jak rychle tou zatáčkou jedu.' či 'jak rychlý ten vůz je',“ potvrzuje Alonso pocity, pro které nutně nemusíte v autě sedět.

Dále španělský závodník zmínil poměrně trapné šetření paliva, se kterým se neustále musí potýkat. „Jde to proti instinktům jezdce, který chce jet na maximum.“ Z toho důvodu tedy F1, stejně jako samotné monoposty, musí doznat změny k lepšímu. Na základě daného postupu se přitom bude vyvíjet Alonsova kariéra, která tak skutečně již nemusí být s Formulí 1 spojována.

„Myslím, že klíčovou roli budou hrát pravidla. Pokud vozy budou při řízení vzrušující a přítomno bude i napětí, jenž ve Formuli 1 vždy bylo, pak se dočkáte zábavy bez ohledu na výsledky. Uvidíme tedy za 12 měsíců, jak moc budu chtít pokračovat, protože je zde stále šance, že odejdu a poté budu celý den přemýšlet, co mám vůbec dělat. Musíme tedy počkat, a uvidíme.“

Na finální Alonsovo rozhodnutí jsme tedy skutečně zvědavi, přičemž se dá předpokládat, že k němu dojde ještě předtím, než příští sezóna skončí. Před koncem té letošní pak uvidíme, zda měl Španěl pravdu, když zmiňoval šance McLarenu na pódium. V této záležitosti jsme ale při pohledu na stávající výsledky poněkud skeptičtí...

Alonso zvažuje, že opustí „nudnou F1”, prý se může věnovat i jiným věcem - 1 - Fernando Alonso McLaren 2016 01Alonso zvažuje, že opustí „nudnou F1”, prý se může věnovat i jiným věcem - 2 - Fernando Alonso McLaren 2016 02Alonso zvažuje, že opustí „nudnou F1”, prý se může věnovat i jiným věcem - 3 - Fernando Alonso McLaren 2016 03Alonso zvažuje, že opustí „nudnou F1”, prý se může věnovat i jiným věcem - 4 - Fernando Alonso McLaren 2016 04Alonso zvažuje, že opustí „nudnou F1”, prý se může věnovat i jiným věcem - 5 - Fernando Alonso McLaren 2016 05Alonso zvažuje, že opustí „nudnou F1”, prý se může věnovat i jiným věcem - 6 - Fernando Alonso McLaren 2016 06
Po finanční stránce se Alonso u McLarenu nemá špatně. Jako závodník však v současné Formuli 1 strádá a uvažuje o změně

Zdroj: Motorsport

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 5 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše